MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 8 lipca
im. Elżbiety, Eugeniusza

O sprawiedliwym handlu w Książnicy Karkonoskiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 7 maja 2014, 8:45
Aktualizacja: 15:01
Autor: Org
Fot. Organizatorzy
Otwarcie II Jeleniogórskich Dni Sprawiedliwego Handlu odbyło się w poniedziałek (5.05.) w Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze. Podczas spotkania zaprezentowano główne założenia sprawiedliwego handlu. Nie zabrakło filmu i prezentacji multimedialnej uczniów ZST "Mechanik".

Imprezę otworzyła Barbara Łuczycka z Polskiego Związku Głuchych. W trakcie spotkania uczestnicy i zaproszeni goście mieli możliwość poznania idei sprawiedliwego handlu, którą przedstawiła Elżbieta Wardzała z Grupy Koordynującej Kampanię „Miasto Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu”. Wsparcia całemu przedsięwzięciu udzieliła poseł Zofia Czernow, którą na spotkaniu reprezentowała Aleksandra Wochal, dyrektor biura poselskiego. Zaproszeni goście obejrzeli film, przybliżający zagadnienie związane z kampanią pt. „Sprawiedliwy Handel w Mieście Solidarności”.

Dotychczasowe działania związane ze sprawiedliwym handlem przedstawiała prezentacja multimedialna, przygotowana przez uczniów ZST „Mechanik”. Młodzież i nauczyciele z „Mechanika” już od 2012 roku angażują się w propagowanie idei sprawiedliwego handlu w środowisku lokalnym. Spotkanie uświetnił występ lokalnego zespołu ludowego „Jeleniogórzanie”.

Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy spotkania obejrzeli wystawę prac plastycznych, promujących temat sprawiedliwego handlu wśród uczniów jeleniogórskich szkół pochodzące z konkursu zorganizowanego przez ZST „Mechanik” w 2012 r., w ramach projektu edukacyjnego „Szkoła przyjazna dla sprawiedliwego handlu”. Wystawa czynna jest od 9. kwietnia w holu Książnicy Karkonoskiej.

Zaproszeni goście wzięli udział w degustacji kawy i produktów spożywczych z certyfikatem Fair Trade. Poczęstunek przygotowało biuro poselskie Zofii Czernow. Uczestnicy spotkania aktywnie udzielali swojego poparcia poprzez uczestnictwo w sesji zdjęciowej „Popieram Sprawiedliwy Handel” .

Organizatorami imprezy byli: Polski Związek Głuchych – koło terenowe Jelenia Góra zrzeszone w Jeleniogórskim Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych, Zespół Szkół Technicznych „Mechanik oraz Biuro Poselskie Zofii Czernow. Akcję swoim honorowym patronatem objął prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Kolejne spotkanie planowane jest na 2 czerwca 2014r. i poruszana będzie tematyka związana z budżetem obywatelskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Konkurs dla seniorów

Wzrost bezrobocia w powiecie lwóweckim

Krakowska w budowie

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~gość12 7-05-2014 16:00
brawo Jeleniogórskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych widać, że działacie i myślicie nie tylko lokalnie ale i globalnie
~... 7-05-2014 16:05
Jeżeli miasto jest przyjazne dla sprawiedliwego handlu, to dlaczego nie przeciwdziała sprzedaży w Tesco okultystycznych obrzydliwych trupich laleczek Monster high ? Dlaczego jesteśmy narażeni na oglądanie tego paskudztwa ?
~. 7-05-2014 16:08
Monster high - zauważyłam niedawno, że w klasach moich synów panuje moda na te lalki. Chłopcy potwierdzili że są straszne, wstrętne i generalnie są zszokowani, że dziewczynki bawią się czymś takim. Wiadomo, że chodzi o zagrożenie duchowe.
~Boss 7-05-2014 16:47
Sprawiedliwy handel to przede wszystkich zasada człowiek ważniejszy od zysku oraz równy dostęp wszystkich do rynku, jak to się ma do polskiej rzeczywistości sami widzicie a taką sytuację zawdzięczamy ludziom którzy pozwalają na stawianie obozów pracy jakimi są markety i galerie nie płacące podatków dostające ulgi wykorzystujący ludzi jak niewolników więc gdzie tu zachowane są podstawowe zasady sprawiedliwego handlu dodatkowo obecność na tym spotkaniu ludzi którzy umożliwiają takie wypaczenia w naszym mieście jest chyba żartem a na pewno absurdem i hipokryzją
~ 7-05-2014 17:03
sprawiedliwy handel ??? a może tak w końcu walka ze spiskiem żarówkowym ??? a może zakaz reklam skierowanych do dzieci ?? (bo to gorzej niż p...lia) no i walka z firmami handlowymi nadmiernie wykorzystującymi pracowników ??
rymcycymcy 7-05-2014 18:27
Przetłumaczę niezorientowanym nazywając rzecz krótko, nie wnikając w detale ...w jednym zdaniu ! :) ...sprawiedliwy handel oznacza, że ceny będą dużo wyższe ! :) ...na pewno tego chcecie ? :)
~ 7-05-2014 20:12
Masz rację, rymcycymcy, sprawiedliwy czyli korzystny dla sklepikarzy, aby mogli wywindować ceny w górę, gdy już nie będzie marketów, tak jak było kiedyś... Jelenia Góra najdroższym miastem dla kupujących.
~Pamiętajmy 8-05-2014 8:56
Czy poświęcono minutę na uczczenie pamięci min. Wilczka, twórcy pierwszej ustawy, która wyzwoliła w Polsce przedsiębiorczośc? Wypadł z okna tuż przed długim weekendem. Jedni mówią, że popełnił samobójstwo, inni że nawiedził go seryjny samobójca

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Biuro Rzeczy Znalezionych w Bolesławcu

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Trwa rozbudowa SOSW

Rozpoczęły się prace przy estakadzie

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1900
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%