MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

O Saskiej Szwajcarii – prelekcja Grzegorza Schmidta

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 14 maja 2014, 8:39
Aktualizacja: Czwartek, 15 maja 2014, 7:30
Autor: Manu
Fot. Archiwum Jelonki.com
W czwartek (15 maja) o godz. 19.00 w Muzeum Przyrodniczym w Cieplicach (przy ul. Cieplickiej 11A w Zespole Pocysterskim) prelekcję pt. „Saska Szwajcaria” z pokazem multimedialnym poprowadzi Grzegorz Schmidt. Wstęp wolny.

W „cyklu czwartkowym” prelegent Grzegorz Schmidt zaprosi uczestników na podróż Białą Flotą, doliną Łaby przez Saską Szwajcarię, najpiękniejszą część Saksonii, a nawet we wschodniej części Niemiec.

- Zwiedzimy barokowy pałac w Pillnitz ze słynnym parkiem i jeszcze słynniejszym drzewem kameliowym, trudno dostępną twierdzę górską w Königstein, najpiękniejszy punkt widokowy w całych Niemczech, czyli Bastei oraz wiele innych ciekawych krajoznawczo miejsc – zachęcają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Bestie A. Cieślińskiej w Muzeum Przyrodniczym

#Norwidwdomu – poezja

Friedrich Iwan – malarz, grafik, pejzażysta…

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~fs 14-05-2014 10:31
Kiedy udostępnicie wieże kościelną dla ciekawych miasta z wyższej perspektywy...
~mat 14-05-2014 11:46
późna informacja, może powtórzyć w czerwcu
~ 14-05-2014 12:59
Znajdzie się znowu jakiś "inteligent", który stwierdzi, że ten prelegent też jeździ po świecie za nie swoje pieniądze, a policja i służba zdrowia nie ma pieniędzy?
~turysta 14-05-2014 22:08
Nie ma Saskiej Szwajcarii. Jest Szwajcaria Saksońska. Różnica mniej więcej taka, jak pomiędzy zamkiem i zamkiem błyskawicznym. Poza tym Pillnitz nie leży w Szwajcarii Saksońskiej. Nie piszę się "wschodnich Niemczech" tylko "wschodnich Niemiec", panie Schmidt. "W Niemczech" to może coś być. Bastei - "najpiękniejszy punkt widokowy w całych Niemczech"? Szkoda, że pan Schmidt zapomniał dodać, że jego zdaniem. Jak ktoś lubi podziwianie widoków w tłumie rozwrzeszczanych Niemców. Ja wolę wiele innych miejsc w Szwajcarii Saksońskiej, nie tak tłumnie odwiedzanych, a z nie brzydszymi widokami, żeby wymienić choćby oba Zschirnsteiny, Zirkelstein, Pfaffenstein, Papstein czy Koenigsplatz w tzw. "tylnej Szwajcarii".
~turysta 14-05-2014 22:10
Cd. Hmm, "nieźle" zapowiada się prelekcja. Ktoś zaliczył najtłumniej odwiedzane miejsca i kreuje się na znawcę "Szwajcarii"...
~do turysty 14-05-2014 22:29
Turystą, to ty raczej nie jesteś. Z tego co piszesz wynika, że bywasz tam regularnie, skoro np. wiesz, że na Bastei z reguły bywa tłoczno. Niech zgadnę... jesteś małym , zakompleksionym przewodnikiem, który musi się tu popisać i komuś dosrac. Zaimponowales mi, ale swoją malostkowoscią i butą, nnie mającą nic wspólnego z konstruktywną krytyką. Jak takis mądry to powtórz to jutro na prelekcji, a nie szczuj ukryty za ekranem. A ja mimo,że teren znam, z chęcią się wybiorę i posłucham, bo warto.
~do 22:29 15-05-2014 3:23
Odezwał się trollik i buc. Chamstwo wyłazi z każdego twojego zdania, to ty jesteś właśnie małym zakompleksionym ludzikiem, który podróżuje chyba wirtualnie - po forach internetowych. Świetnie sam scharakteryzowałeś siebie. Akurat twój poprzednik dobrze pokazał, że ma wiedzę o tym terenie, ty jedynie pokazałeś, że potrafisz trollowac i obrażać. Zajmij się lepiej wyciskaniem pryszczy gimbusie, bo nie sądzę, żeby była jakakolwiek czynność, do której lepiej byś się nadawał.
~turysta2 15-05-2014 5:45
Ludzie co się z wami dzieje? Nie mogę uwierzyć, że nawet taki - wydawałoby się - neutralny, turystyczny temat może w kimkolwiek wywołać chęć zwykłego internetowego ujadania... Tu przecież nie ma nic o władzy miejskiej, źle działającej służbie zdrowia, beznadziejnej komunikacji, bezmyślnych policjantach i strażnikach miejskich, nic o politykach lokalnych posłach, ani o Donaldzie Tusku i Jarosławie Kaczyńskim... Tu chodzi o prelekcję. Kto chce to pójdzie, a kto nie - to nie. Ja mam taki zamiar i chętnie posłucham o wszystkiego co tam zostanie powiedziane o Szwajcarii Saksońskiej i jeszcze chętniej skorzystam z uwag turysty, gdy już będę ją zwiedzał
~też turysta 15-05-2014 16:46
Prelekcja prelekcją, a jeśli ktoś zwrócił uwagę na błędy i je prostuje to bardzo słusznie. Każdego obowiązuje rzetelność a jeśli robi cos publicznie musi liczyć się z krytyką. Wystarczajaco jest pseudonawców turystyki, którzy rozpowszechniaja tylko bzdury. Mieliśmy takich nawet na tym portalu, którzy nie dość że "popularyzowali" rzeczy niezgodne z faktami, to jeszcze namawiali do łamania prawa w górach i zwykłych zasad bezpieczeństwa. Też nie rozumiem tej napaści na turystę. Albo to sam prelegent w ten sposób się broni, albo ktoś z jego znajomych. A może warto przyznać się do błędów i je poprawić i jeszcze podziękować za przysługę, zamiast atakować krytykę, panie prelegencie? Wstyd! Internet jest anonimowy, ale pewne rzeczy da się łatwo zidentyfikować dla kogoś, kto dłużej w nim siedzi.
~czak noriz 15-05-2014 20:35
Rozumiem jeszcze prelekcje kogoś kto rzeczywiście był w ciekawych miejscach i coś przezył np. rok w Amazonii wsród dzikich plemion,zdobywał ośmiotysięczniki czy objechał rowerem Azję itp.Ale jaki sens ma taka akcja na temat zwyczajnych miejsc gdzie każdy zainteresowany może wsiąść w auto i zobaczyć to na własne oczy po kilku godzinach jazdy.
~ 15-05-2014 23:14
Bastei - najpiękniejszy punkt widokowy w Niemczech? Hi hi... Byłem tam raz i szybko uciekłem od tej stonki która zalewa to miejsce tak, że nawet trudno się przecisnąć. Pan prelegent to chyba sam taki "niedzielny turysta", skoro pasjonują go takie miejsca wszystkim doskonale znane.
~ 17-05-2014 1:27
A pan Schmidt zwiedził wszystkie punkty widokowe w Niemczech czy po prostu przepisał hasełko z jakiegoś kolorowego folderka o Saskiej Szwajcarii ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Warsztaty pod Buczkiem

Galeria na... płocie

"Piękna i bestia" w sobotni wieczór

Czyżby Andrzej Duda?

Zaczytaj się z Jelonką.com

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
817
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%