MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

O punktach widokowych i Karkonosko–Izerskim Klastrze

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 7 października 2014, 8:21
Aktualizacja: 8:23
Autor: Angela
Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego chce odtwarzać produkty turystyczne w postaci punktów widokowych poprzez ich inwentaryzację na terenie Kotliny Jeleniogórskiej, Rudaw Janowickich, Gór Kaczawskich i Izerskich. Na ten temat zorganizowała konferencję „Turystyka nieodkryta”, która odbędzie się w czwartek (09.10.) w godz. 9:00 – 13:30 w Hotelu Mercure przy ul. Sudeckiej 63 w Jeleniej Górze.

- W Republice Czeskiej punkty widokowe są zinwentaryzowane, odsłonięte, dostępne dla turystów a nawet tworzone są nowe. U nas o takich miejscach często zapomniano. Nasza idea opiera się na przedstawieniu potencjału punktów widokowych inwestorom i ich właścicielom, gminom, nadleśnictwom, jako punktu wyjścia do dalszych działań, mających na celu zagospodarowanie tych miejsc dla turystów. Podczas konferencji przedstawione zostaną czeskie i polskie doświadczenia, także inwestycyjne – wyjaśniają organizatorzy spotkania.

Tematem uzupełniającym będą problemy związane z zagrożeniami dla istnienia przedsiębiorstw turystycznych, w tym hotelowych. - Pojawią się takie tematy jak: finansowe symptomy powstania sytuacji zagrożenia działalności przedsiębiorstwa, scenariusze działań zapobiegawczych, zachowania przedsiębiorcy w konkretnych okolicznościach prawnych, w tym powstania okoliczności uzasadniających upadłość przedsiębiorcy i po ogłoszeniu upadłości – wymieniają organizatorzy.
Ważną częścią konferencji będzie podpisanie aktu utworzenia Karkonosko-Izerskiego Klastra Turystycznego, obejmującego swoimi działaniami obszar Aglomeracji Jeleniogórskiej i Świeradów Zdrój.

Ogłoszenia

Czytaj również

Poszły konie na Śnieżkę

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Powstaje "Kuchnia Ducha Gór"

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~2+2=4 7-10-2014 8:33
stawiam swoją emeryturę że się NIEDO.
~ 7-10-2014 8:44
Ok punkty widokowe tak ,ale bez niszczenia otoczenia, tzn, niby punkt widokowy jest najważniejszy, a tak naprawdę robi się za duża kasę np drogę dojazdową do niego i niszczy przy tym rozmaite stanowiska przyrodnicze i geologiczne. Mam nadzieję,że to uwzględniacie, a nie wieża jako powód do wydrenowania kasy tylko i wyłącznie i im większy koszt inwestycji takowej tym lepiej dla was.
~wu 7-10-2014 9:25
Już widzę jak KPN i inni zieloni pozwolą na przycinkę drzew... W tych sprawach do Czechów dużo nam brakuje :-/
~turysta 7-10-2014 19:53
Po co inwentaryzować skoro i tak nikt pewnie nic później z tym nie zrobi? Mamy na obszarze Jeleniej Góry dwie nieczynne wieże widokowe (na Górze Strzeleckiej i koło Maciejowej), których nie trzeba inwentaryzować, wszyscy wiedzą gdzie są, a czy władze miasta cokolwiek próbują z tym zrobić? Za niewielkie pieniądze byłyby to świetne punkty widokowe (szczególnie wieża na Górze Strzeleckiej). Popatrzcie ile wież buduje się teraz w okolicach Kłodzka, a nas nie stać nawet na wyremontowanie dwóch już istniejących. I są to dużo biedniejsze gminy niż Jelenia Góra. Jak zwykle taka konferencja posłuży tzw. "środowisku turystycznemu", żeby się spotkać, popić, pogadać, a efektów tego nie będzie żadnych. Zamiast robić kolejne a...lizy i inwentaryzacje weźcie się lepiej za realne działania!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dla odnowy wsi

Spotkali się z Beatą Kempą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Absolutorium dla Zarządu Powiatu

Areszt za brutalne pobicie

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1341
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%