MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

O pierwszej pomocy i samoobronie w ODK

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 24 września 2019, 10:02
Aktualizacja: Środa, 25 września 2019, 8:59
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
Policja jeleniogórska i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa to organizatorzy debaty społecznej pn. „Pierwsza pomoc i samoobrona”.

Debata jest jedną z kilku, które odbywają się w Jeleniej Górze i są poświęcone szeroko rozumianemu bezpieczeństwu na terenie jeleniogórskich osiedli mieszkaniowych, zarządzanych przez JSM. Debata, która odbyła się 20 września w Osiedlowym Domu Kultury na jeleniogórskim Zabobrzu poświęcona była zagadnieniom związanym z pierwszą pomocą oraz podstawowymi elementami samoobrony.

W spotkaniu udział wzięli: mieszkańcy osiedla, przedstawiciele Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze - sierż. szt. Beata Sosulska-Baran i asp. Michał Jacewicz, dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze – mł. asp. Marek Sadowski oraz st. sierż. Paweł Zajączkowski.
Osoby uczestniczące w spotkaniu miały okazję dowiedzieć się, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, w jakich sytuacjach stosuje się pozycje ratownicze oraz zapoznać się z resuscytacją krążeniowo-oddechową. Ponadto uczestnicy dowiedzieli się o sposobach reagowania i powiadamiania w konkretnych sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, a także miały okazję ćwiczyć proste techniki samoobrony. Policjanci omówili psychologiczne aspekty samoobrony, między innymi sprawców agresywnych zachowań, sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach i w sytuacjach zagrożenia bez użycia siły - informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Debata zakończyła się dyskusją, w trakcie której poruszano tematy związane z bezpieczeństwem w domach i na ulicy. Wszyscy rozmówcy byli zgodni, że o problemach należy rozmawiać jak najczęściej i przypominać o zagrożeniach w codziennym życiu.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
1
20%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Spalał części samochodowe

Wirtualne zwiedzanie

Szpital na krawędzi!

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Bobbbas 24-09-2019 20:38
Szanowni Państwo - oczywiście warto docenić tę inicjatywę, ale dla wszystkich zafascynowanych samoobroną. Nawet nie próbujcie. Porozmawiajcie z policjantami poza spotkaniem - u nas, dziadek broniąc się przed bandytą scyzorykiem, ma zarzuty, człowiek napadnięty przez trzech kiboli ma zarzuty ( polecam państwo w państwie ). Polska to jest kraj, gdzie dobrze się mają bandyci. Normalny człowiek musi kalkulować, czy aby jego obrona konieczna nie jest przekroczona ( I zawsze będzie - bo taka jest "praktyka" organów ścigania ). Tak więc spotkanie na pewno ciekawe - ale najlepsza samoobrona w naszym chorym systemie prawnym to ucieczka...
~mmmmm 25-09-2019 8:59
Polacy samoobronę trzeba szykować przed żydowskimi złodziejami Supremacja żydowska, czyli wywyższanie się nad naród polski (...), stała się podstawą funkcjonowania w tym państwie. Dla mnie to jest rzecz niepojęta. Jeśli my nie obronimy państwa polskiego, to nikt za nas, Polaków, tego nie zrobi – to fragment wywiadu, którego udzielił Majka, zacytowany w artykule "Rz". Poseł rozmawiał w kwietniu z prawicowym kanałem na YouTube pt. "Centrum Edukacyjne Powiśle".

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

To dzieje się naprawdę!

Warsztaty „Niepełnosprawność to również chwile szczęścia”

Śnieżka znów otwarta

Kontrowersje wokół przetargu

"Wybierzmy prezydenta, który nie będzie dzielił"

Sonda

Rząd przyznaje, że pomimo 500+ dzietność spada. Czy to świadczenie zlikwidować?

Oddanych
głosów
1114
Tak
59%
Nie
37%
Nie wiem
4%