MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

O pieniądzach na nadzwyczajnej sesji w powiecie

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 29 sierpnia 2017, 6:02
Aktualizacja: Środa, 30 sierpnia 2017, 7:08
Autor: WAC
Fot. WAC
Wyjątkowo krótka, bo trwająca około 30 minut, była nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Jeleniogórskiego, która odbyła się 28 sierpnia. Podczas obrad radni dokonali zmian w budżecie oraz w jego długoletniej prognozie finansowej.

Główny powód dla którego, radni powiatu zebrali się pod koniec sierpnia była konieczność wpisania do tegorocznego budżetu dotacji z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w wysokości 2,4 miliona złotych, jaką samorząd otrzymał na przeprowadzenie pierwszego etapu remontu drogi z Mysłakowic do Miłkowa. Pieniądze te pochodzą z puli na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Kolejna zmiana w budżecie, tym razem po stronie wydatków, dotyczyła ujęcia w nim pieniędzy na zwrot nienależnie pobranej przez powiat subwencji oświatowej za 2011 rok. W tym roku powiat musi zapłacić dwie pierwsze raty tego zobowiązania w wysokości ogółem 628 tysięcy złotych.

Ponadto radni dokonali dwóch zmian w długoletniej prognozie finansowej. Jedna dotyczyła przesunięcia realizacji części remontu budynku starostwa przy ul. Kochanowskiego i związanych z tym wydatków na 2018 rok. Druga była konieczna, aby powiat mógł podpisać umowę projektu „Wzmocnienie bezpieczeństwa wspólnego pogranicza w rejonie Kotliny Jeleniogórskiej, Gór Izerskich i Karkonoszy” realizowanego we współpracy z miastem Jelenia Góra oraz Wojewódzką Komendą Straży Pożarnej z Liberca. Dzięki niemu w budynku starostwa ma powstać nowoczesne centrum zarządzenia kryzysowego. Zostaną też przeprowadzone ćwiczenia i szkolenia polskich i czeskich strażaków oraz pracowników służb kryzysowych.

Kolejna, już planowa sesja rady powiatu odbędzie się pod koniec września.

Ogłoszenia

Czytaj również

Szybko zapomniany staw?

Most już po remoncie

Doczekają się wiat przystankowych

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~elek 29-08-2017 7:26
"Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji (MAC) – polski urząd administracji rządowej istniejący w latach 2011–2015, obsługujący ministra właściwego do spraw..." Nastąpiło zagięcie czasoprzestrzeni?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zmiana harmonogramu wywozu odpadów

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Ścieki w sieci

Bus dla strażaków

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
791
Tak
37%
Nie
58%
Nie wiem
6%