MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

O parkingach w Cieplicach

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 9 lutego 2019, 13:00
Aktualizacja: Wtorek, 12 lutego 2019, 7:11
Autor: UM Jelenia Góra
– Wciąż pojawiają się pytania o poszerzenie możliwości parkowania w Cieplicach. Zarówno mieszkańcy, jak i kuracjusze uznają, że jest potrzeba zwiększenia liczby miejsc parkingowych, z czym nikt nie dyskutuje, jednak trudno jest w gęstej zabudowie znaleźć teren pod kolejne parkingi, tym bardziej, że rotacja pojazdów (ze względu na fakt, iż kuracjusze najczęściej parkują swoje auta na dłużej) jest niewielka – informuje Cezary Wiklik, rzecznik UM w Jeleniej Górze.
W najbliższych planach przewidujemy m.in. – zapowiadają organizatorzy ruchu – kilka rozmaitych działań w Cieplicach. W ramach porządkowania i spowolnienia ruchu, a także poszerzenia możliwości parkingowych do parkowania pojazdów będzie przeznaczona część ulicy Wazów i Wodnej, uporządkowany już został pod tę funkcję Plac Kombatantów, wprowadzono ruch jednokierunkowy z możliwością parkowania przy krawędzi jezdni na ulicach Staromiejskiej, Marysieńki Sobieskiej, Źródlanej i na części Placu Piastowskiego, na której dozwolony był ruch kołowy.
Uzupełnione zostaną też znaki drogowe, kierujące pojazdu na nie do końca wykorzystywany parking między ul. Sobieszowską i Św. Jadwigi Śląskiej. Dla tych, którzy chcieliby zostawić swoje pojazdy na dłużej, niekoniecznie pod oknem własnego sanatorium przypominamy, iż w Cieplicach są dwa obszerne parkingi tuż za centrum, w tym przy ul. Podgórzyńskiej, obok Parku Norweskiego – informuje Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

3
14%
Cieszy
1
5%
Dziwi
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
7
33%
Złości
9
43%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Rok niespełnionych obietnic

Toyota Nowakowski przejmuje Grabarów – nowy salon już otwarty!

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Komentarze (18) Dodaj komentarz

Holender40 9-02-2019 13:48
Dać każdemu rower elektryczny i po problemie.
~jazzy 9-02-2019 14:26
pamietam wypowiedz waznej osoby, ze do maja 2020 {albo 2019?) zostanie postawiony basen na miejscu wyburzonego nieużytkowanego przez przeszło 30 lat basenu obok uzdowiska.a moze tam parking .bo rozumiem ze pieniązki rozeszy sie i nie ma pieniedzy
~Karol 9-02-2019 18:17
Parkingi w JG? A dlaczego mieszkańcy nie parkują na własnych działkach? Dlaczego mamy się składać dla tych co mają samochody. Parkingi dla osób tymczasowo parkujących (za opłatą) a nie dla mieszkańców, którzy nie chcą zajmować sobie swojej działki.
~xyz 9-02-2019 23:15
do: ~Karol (18:17)
Bo nie każdy ma działkę, bystrzaku?
~Cieplice nieprzyjazne 9-02-2019 19:07
mamy parking na św. Jadwigi, nie uwierzę w oznakowanie. Kuracjusze jakby mogli to wjechali pod sam pokój.
~Cerber 9-02-2019 20:36
Widzę jedno bardzo proste rozwiązanie problemu,wprowadzenie opłat za parkowanie w okolicach sanatorium,natomiast parking na Sobieszowskiej zostawić bezpłatny i problem się sam rozwiąże.Nie rozumiem dlaczego kuracjuszy tygodniami parkują za darmo a mieszkańcy pod szpitalem płacą za każdą godzinę postoju.Byłem już w niejednym sanatorium i nigdzie nie miałem parkingu za darmo i widzę tu możliwość sporego zarobku dla miasta w ciągu roku to byłby duży zastrzyk pieniędzy co daje pod uwagę radnym .
~B 10-02-2019 10:10
Po co budować jak na Sobieszowskiej jest piękny całkiem nowy i całkiem pusty parking na pijarskiej też mamy parking a cały deptak przed ratuszem zastawiony. Co do braków to jak na miasto “turystyczne“ chyba nie możemy się pochwalić parkingiem dla autokarów chyba że to błoto na grunwaldzkiej.
~radnyJG Cieplice 10-02-2019 12:29
tyle razy prosiliśmy na spotkaniach aby zrobić ruch jednokierunkowy na Plac Kombatantów , bo to co wyprawiają tam autokary wjeżdżając na tzw żyletkę dobrze, że jeszcze nie uszkodziły żadnego auta. Nie ma w nawigacji Parkingu przy Sobieskiego i wiele kierowców autokarów nie wie ze tam w ogóle jest parking. Zrobić zakaz wjazdu dla autokarów do centrum Cieplic a w uzdrowisku niech informują gdzie są ich parkingi i parking przy Sobieskiego , bo stają na 3 tyg ci kuracjusze gdzie popadnie
~Karol 11-02-2019 8:11
do: ~radnyJG Cieplice (12:29)
Chyba chodzi o parking na Sobieszowskiej. A co do jednokierunku na Kombatantów: to zamiast przejechać kilkadziesiąt metrów to będę jeździł kilometry i smrodził na Cieplicach niepotrzebnie.
~Anomim 11-02-2019 20:15
do: ~radnyJG Cieplice (12:29)
Juz organizacja ruchu zajal sie ktos, kto nie ma o tym pojecia. Jednokierunkowa na moscie na Staromiejskiej powoduje, ze w tej okolicy teraz wszyscy tluka sie po ciasnych uliczkach zamiast po prostu wyjechac. Robienie kolejnych utrudnien nie rozwiaze sytuacji. Wystarczy wprowadzic oplaty parkingowe a juz ruch w centrum Cieplic sam sie rozladuje.
~felus 10-02-2019 20:20
a dlaczego nie zrobic parkigu pod walami gdzie bylo kiedys wysypisko smieci - i moze byc czysto centrum cieplic jezeli to sie nazywa zdroj cieplice
~Rada Cieplic 10-02-2019 21:27
Będziemy domagać się wyjaśnień kto opracował taką koncepcję organizacji parkingów. Jak to się przekłada na oświadczenia prezydenta miasta o konsultacjach społecznych. A może Pan rzecznik nie wie że w uzdrowisku nie są atrakcją smierdzace spaliny samochodów kuracjuszy pozostawione w strefie A i B uzdrowiska. Tyle spotkań było jednak daremnych.
~Radna 11-02-2019 13:38
do: ~Rada Cieplic (21:27)
Dokladnie tyle ile temu poruszylismy tematu ze straza miejska policja wladzami miasta zrobic parkometry naprawde w wielu uzdrowiskach parkinigi sa platne
~kmam 11-02-2019 10:08
Ja na temat zbliżony tzn. o zarządzaniu miastem i ruchu pieszych i rowerzystów. Zapraszam dzisiaj włodarzy miasta do przejścia podziemnego pod JPII. Blisko ... ale takiego syfu jak dzisiaj, to dawno w nim nie było. I nie chodzi o to że nie jest sprzątane to przejście. Jest. Ale w swoim czasie miasto wyłoniło do wykonania projektu nawiedzonego architekta. Nie uwzględnił on ani normalnych pieszych, ani osób starszych, niepełnosprawnych, kobiet z dziećmi. Ta totalna porażka architektoniczna wymusza albo długie spacery z zakupami po przejściu, albo wspinanie się z nimi po niezadaszonych schodach. Znam kilkanaście osób które zaliczyły glebę na tych cudownych schodach. Z tego cudownego przejścia zadowolone są tylko niedoroby społeczne, ameby umysłowe, które traktują to przejście jak własny dom, tzn. zostawiając wszędzie syf. Jest to najlepsza wizytówka miasta, pozostawiająca niezatarte wspomnienia z pobytu w naszym mieście. Przejście to oraz ruina obok będzie stałym elementem koszmarów sennych osób, które zaliczyły wycieczkę wzdłuż Doliny Bobru.
~Karol 11-02-2019 11:44
A kiedy miasto weźmie się za ul. 1-go Maja? Przecież to teraz jak zwykła droga miejska. Niby zakazy a samochodów jeżdżących i parkujących jest wiele. Ul. Krótka - wieczorami to parking. W niedzielę koło Garnizonu to zwykły parking.
~T*E*J*O 11-02-2019 18:44
do: ~Karol (11:44)
Karolu po co się dusisz jak nie musisz ,mieszkasz przy garnizonów to się przeprowadz jak ci się nie podoba 😏
~T*E*J*O 11-02-2019 18:44
Przy garnizonie*
~vgy 11-02-2019 23:13
Plac Piastowski cała ulica powinna być z zakazem parkowania na chodnikach,powietrze też by się polepszyło w centrum uzdrowiska

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O przemianie byłego więźnia

Na Kilińskiego bezpieczniej

Betlejemskie światełko pokoju dla jeleniogórzan

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Kolejna publikacja o jeleniogórskiej historii

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
980
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%