MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

“O ósmej na Arce” Teatru Animacji w Krakowie

Wiadomości: Jelenia Góra/Kraków
Wtorek, 1 lipca 2014, 8:04
Aktualizacja: Środa, 2 lipca 2014, 7:32
Autor: Elster
Fot. Archiwum Jelonki.com
Zdrojowy Teatr Animacji gościć będzie w Krakowie na tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych – 27. ULICA. Jeleniogórscy artyści lalkarze czterokrotnie (10–13 lipca) o godz. 19.00 na Placu Szczepańskim zaprezentują spektakl “O ósmej na Arce (Jak przemycić pingwina w walizce)”, wg teksu współczesnego niemieckiego dramaturga Ulricha Huba w przekładzie Lili Mrowińskiej–Lissewskiej i reżyserii szefa teatru – Bogdana Nauki.

“O ósmej na Arce (Jak przemycić pingwina w walizce)” to współczesna sztuka, uznana za “jedną z najbardziej inteligentnych, subtelnych i aktualnych propozycji teatralnych dla najmłodszych”.

Widowisko oparte jest na przypowieści ze Starego Testamentu o potopie. Opowiada o przygodach trójki zaprzyjaźnionych ze sobą pingwinów, które dowiadują się od gołębia o zbliżającym się potopie. Jeśli chcą być ocalone, muszą stawić się na Arce Noego o godzinie ósmej. Pojawia się jednak trudny do rozwiązania problem, ponieważ na Arkę zabierana jest para zwierząt, a pingwiny są trzy.

Scenografię do przedstawienia opracowała Urszula Kubicz-Fik, muzykę skomponował Pavel Helebrand, słowa do piosenek napisał Tadeusz Siwek. Występują: Dorota Fluder, Radosław Biniek, Rafał Tadeusz Ksiądzyna, Sylwester Kuper, Jacek Maksimowicz i Sławomir Mozolewski.

Spektakl “O ósmej na Arce” prezentowany był m.in. podczas tegorocznego XVI Festiwalu „Oblicza Teatru” w Polkowicach, pod patronatem honorowym Piotra Fronczewskiego, na scenie Polkowickiego Centrum Animacji oraz w ramach ubiegłorocznej XVII edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA 2013 w Gdańsku.

Czytaj również

„Zielono mi…” – koncert dla pań w Zdrojowym

Poranek... wiosenny

Czeska literatura sudecka

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~fanka~ 1-07-2014 22:31
Bardzo dobry teatr, w przeciwieństwie do Norwida, który od kilku lat produkuje zwykły chłam.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator Mróz o kolejnych programach społecznych

Prezesi spółek miejskich o cenach energii

Głosy za strajkiem?

Przed nami premiera grupy STA–ART

Celtycki poranek

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
880
Tak
38%
Nie
55%
Nie mam zdania
7%