MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

O organizacji ruchu w mieście

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 12 lutego 2020, 13:17
Aktualizacja: Sobota, 15 lutego 2020, 12:32
Autor: UM Jelenia Góra
Fot. Archiwum
Do Prezydenta Miasta, albo do Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów trafiają niekiedy wnioski mieszkańców o zmianę organizacji ruchu. Wszystkie są analizowane i precyzyjnie rozpatrywane, niemniej nie wszystkie mogą być załatwione pozytywnie.
Uważnie wysłuchujemy postulatów mieszkańców – powiedziano nam w Zarządzie Dróg – bo z punktu widzenia użytkownika niektóre rozwiązania powinny podlegać weryfikacji. Opinie mieszkańców wskazują też na newralgiczne punkty w mieście, w których należy rozpatrzeć wszelkie możliwe opcje. Co ciekawe, często (dla przykładu) piesi wskazują miejsca, w których należy zdyscyplinować… pieszych. Zdaniem niektórych naszych gości najważniejsza jest płynności ruchu w ogóle, a nie budowanie przewagi pieszych nad kierowcami, czy odwrotnie. To cenne uwagi i zawsze się do nich odnosimy. Bywają jednak i takie, kiedy proponowana korekta w jednym miejscu nie rozwiązuje problemów w całym ciągu, bo zwiększenie przepustowości na jednej krzyżówce spowoduje, że na dwóch kolejnych korki będą jeszcze większe.

Dlatego – odpowiadając odmownie na niektóre wnioski – sugerujemy, by brać pod uwagę potoki pojazdów na całej długości wskazywanej trasy. Ostatnim z takich wniosków była propozycje wydłużenia pasów do lewoskrętów na jednej z ulic osiedla Zabobrze. Wnioskodawca nie wziął pod uwagę, że to nie jest sprawa położenie kilkudziesięciu metrów dywanika asfaltowego, a wiąże się to z przebudową obu nitek estakady, na co nie ma nie tylko pieniędzy, ale i miejsca. W dodatku – rozwiązanie problemu w tym miejscu oznaczałoby zagęszczenie „korków” na kolejnych krzyżówkach (Grunwaldzka/Jana Pawła II i Sobieskiego/Jana Pawła II), które leżą w tym ciągu, i w których ruch już teraz traci niekiedy płynność mimo kilku korekt w organizacji.

Twoja reakcja na artykuł?

5
56%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
11%
Nudzi
1
11%
Smuci
1
11%
Złości
1
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Święty Benon w Muzeum Karkonoskim

Porównaj ceny z Jelonką.com

Wespół dla promocji

Komentarze (8) Dodaj komentarz

rymcycymcy 12-02-2020 13:32
Tak jest ...jeszcze niech przepisy drogowe ustalane będą pisodemokracją ! :) ...to będziemy jeździć ...na osiołkach ! :)
~kjssh 12-02-2020 23:01
do: rymcycymcy (13:32)
Niestety tylko obwodnica południowa w standardzie 2+2 z bezkolizyjnymi skrzyżowaniami może rozwiązać problemy komunikacyjne na Jana Pawła II. Z drobniejszych spraw: dlaczego dla jadących Piłsudskiego od Armii Krajowej na skrzyżowaniu z Sudecką mają zakaz skrętu w lewo, zamiast nakaz skrętu w prawo. Dlaczego dla jadących Mickiewicza na skrzyżowaniu z Wojska Polskiego ktoś postawił nakaz jazdy w lewo lub w prawo, pozbawiając jazdy na wprost w kierunku Wolności, itd. itd
~Plix 12-02-2020 14:13
Przy Wiłkomirskiego 1 powrócili do drogi jednokierunkowej mimo szerokiej jezdni a Szymanowskiego 1 ,3 ,5 jest wąską jezdnią , samochody parkują jednym bokiem na chodniku i w tym miejscu dwa auta się nie miną ale droga jest dwukierunkowa. Brawo wy.
~Sowa 12-02-2020 16:33
do: ~Plix (14:13)
Moim zdaniem bardzo dobrze, że przy Wiłkomirskiego 1 i 3 jest jednokierunkowa. Tam chodzą piesi (ze sklepu czy z domu na parking), mieszkańcy tych dwóch bloków z klatek schodowych wychodzą wprost na ulicę (nie mają chodnika po swojej stronie), zaparkowane auta czasami wystają na jezdnię.
~Nikodem Próżniak 12-02-2020 14:30
Taki temacik zastępczy Łużniaka, aby odwrócić uwagę od planów budowy Wielkiej Obwodnicy Jeleniej Góry!! Hubert Papaj ma już wszystko co potrzebne by stać się gospodarzem Ratusza!
~Iks 12-02-2020 15:04
do: ~Nikodem Próżniak (14:30)
Poza poparciem i poczuciem służby społeczeństwu. Fapaj jest za bardzo zakochany w sobie, by pamiętać, że to on jest dla mieszkańców, a nie oni dla niego.
~Miłościwy 12-02-2020 16:34
do: ~Iks (15:04)
Tak, a Próżniak to kocha tylko mamone co miesiąc na konto za nic nie robienie.... To już wolę zakochanego w sobie, ale działającego na rzecz miasta , niż nieroba Próżniaka...... PAPAJ NA PREZYDENTA!!!!!!!! AMEN 🙏
~ghdfhhd 12-02-2020 22:35
Papaj jak zostanie prezydentem to zgasi swiatło

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Festyn na lotnisku – zapraszają!

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Rowerowa serpentyna

W Podgórzynie chcą dopłat (aktualizacja)

Nie ma rady na wandali?

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
643
Tak
19%
Nie
75%
Nie wiem
5%