MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

O ojczyźnie, przez niektórych utraconej

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 6 września 2008, 14:17
Aktualizacja: Piątek, 12 września 2008, 9:30
Autor: Ania
Osoby zainteresowane historią naszego regionu, a zwłaszcza tematyką przesiedleń i utracie rodzinnego domu, które chciałyby na ten temat porozmawiać lub zaczerpnąć więcej informacji mogą uczestniczyć w dyskusji z udziałem referentów z Polski i Niemiec w Muzeum Miejskim „Dom Gerharta Hauptmana w Jagniątkowie.

Spotkanie to odbędzie się dwudziestego pierwszego września 2008 roku o godzinie szesnastej, w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa. Tytuł dyskusji to „Korzenie tradycji. Od ojczyzny do ojcowizny”. Natomiast o godzinie dziewiętnastej, tego samego dnia można będzie wysłuchać koncertu „Muzyka w zabytkach”, organizowanego w ramach projektu Filharmonii Dolnośląskiej.

-Jest to spotkanie, na które zdecydowanie warto się wybrać, ponieważ temat dyskusji, jaka będzie poruszana, dotyczy bardzo aktualnego tematu, jakim są przesiedlenia i utrata ojczyzny. Natomiast udział referentów z Polski i Niemiec nadaje jej międzynarodowy charakter. Dodatkową atrakcją będzie wieczorny koncert, który na pewno warto wysłuchać.

Jak większość tego typu spotkań w Muzeum Miejskim „Dom Gerharta Hauptmana”, uczestnictwo w dyskusji i koncercie jest bezpłatne, dlatego nie powinniśmy się długo zastanawiać nad tym, czy warto w ten sposób spędzić niedzielne popołudnie. Będzie to swego rodzaju połączenie edukacji z rozrywką. Imprezę dofinansowało Miasto Jelenia Góra, Konsulat Generalny RFN we Wrocławiu oraz Saksońskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Droga po remoncie

Rok niespełnionych obietnic

Spotkanie ze Smarzowskim

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Nauczyciele dzieciom

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
831
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%