MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

O naturze śpiewająco

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 31 maja 2007, 0:00
Autor: Daria
Fot. Daria
Osiem jeleniogórskich przedszkoli w jubileuszowych piątych Ekologicznych Prezentacjach Twórczości Dziecięcej.

Miejscem zmagań było Miejskie Przedszkole nr 19 im Kubusia Puchatka na jeleniogórskim Zabobrzu. Na pomysł zorganizowania imprezy wpadły nauczycielki tej placówki.
To podsumowanie całorocznych działań ekologiczno-przyrodniczych jeleniogórskich przedszkoli. To także próba integracji środowiska przedszkolaków.

– Dzieci bardzo przeżywają swoje występy, dopingują też kolegów z innych przedszkoli – mówi Mirosława Sokół, nauczycielka z przedszkola Kubusia Puchatka. – Mimo że to już kolejne spotkanie roztańczonych i rozśpiewanych przedszkolaków, dzieci ciągle zaskakują nas zupełnie nowym repertuarem - dodaje.

W tym roku ponad setka dzieci uczestniczących w imprezie zaśpiewała ulubioną piosenkę ubiegłorocznych prezentacji. Podczas występów dzieci prezentowały utwory nawiązujące do przyrody. Na zakończenie imprezy rozdano nagrody. Były dyplomy i słodycze.

Tradycją tej imprezy stało się już obdarowywanie występujących dzieci sadzonkami krzewów i drzew. W tym roku fundatorem ekologicznych był Karkonoski Park Narodowy, który podarował dzieciom małe świerki i jodły. To już kolejne drzewa, które będą wysadzone w przedszkolnych ogrodach.

Organizatorzy chcieliby, aby impreza odbywała się na większej scenie. Wtedy mogliby zaprosić do udziału nie tylko przedszkolaki, ale i dzieci z oddziałów przedszkolnych ze szkół podstawowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Niebezpiecznie na Krośnieńskiej

Gra Miejska w Piechowicach – 3 października

Rozbudowa szpitala  

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Anka 31-05-2007 14:34
fajne zdjecia z imprezy widac ze wszyscy bardzo się starają
~bajacz 31-05-2007 18:09
dobrze że już od najmłodszych lat uczą dzieci ekologi brawo wszystkie przedszkola dzieci są piękne myślę że wcale nie trzeba robić to w przedszkolu można w teatrze a może z biletami na cel charytatywny a może ktoś by wsparł ten pomysł?
~lola 31-05-2007 20:10
tak, popieram pomysł,dajcie przedszkolakom pokazać się w miescie bo tylko w przedszkolu dzieci ucza sie twórczymi być w szkole tylko pozostanie wkuwanie bzdurnych regułek !!!!!!
~bastek 1-06-2007 5:14
super imprezka aby dzieciaki mialy ich wiecej gratuluje .pozdrowienia dla JULENKI

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Nowa trasa przyrodnicza

Solidarność samorządowców w zakresie turystyki

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
909
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%