MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

O motylach, mokradłach i monitoringu siedlisk przyrodniczych

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Czwartek, 27 października 2011, 8:38
Aktualizacja: 8:39
Autor: Angela
Fot. KPN
W siedzibie Karkonoskiego Parku Narodowego odbyła się kolejna, trzecia już edycja prelekcji i warsztatów prowadzonych w ramach Programu Edukacyjnego „Karkonoski Park Narodowy – Centrum Bioróżnorodności, etap II”.

O „Motylach w otoczeniu człowieka i przyrody” opowiadał Artur Chrzanowski, a o m świecie mokradeł w prelekcji „Bagna w górach czyli torfowiska na przykładzie Sudetów” ten temat przedstawiła Joanna Potocka.

Obie prelekcje zostały przyjęte z ogromnym zainteresowaniem, a zaproszeni goście – prelegenci długo odpowiadali na pytania uczestników i wyjaśniali zawiłe kwestie. Podczas zajęć warsztatowych część uczestników po raz pierwszy miała możliwość być na torfowisku pod Kamiennikiem.

Wiele emocji towarzyszyło badaniu miąższości złoża i poznanie z bliska rzadkich i cennych roślin. Dla wszystkich odkryciem był też fakt, jak wiele niespodzianek kryje się w świecie motyli i innych owadów. Ważnym i ciekawym elementem spotkania była także wiedza z zakresu monitoringu siedlisk przyrodniczych chronionych w Sieci Natura 2000.

Program „ KPN – Centrum Bioróżnorodności” realizowany jest przy współudziale finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Krakowska gotowa!  

Groźne zderzenie przy zjeździe do Piechowic

Przygotowania do chłodów

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~zdegustowany 27-10-2011 11:50
Fajnie, KPN urządza wycieczki na chronione tereny dla garstki snobów, którzy sami nigdy by się nie wybrali w góry, a prawdziwym turystom zamyka kolejne szlaki (vide zielony szlak z Przełęczy Karkonoskiej przez Bażynowe Skały). Może pan Raj wyjaśni jaki to cel naukowy - poza krajoznawczym - miały te warsztaty? Impreza organizowana jest za pieniądze podatników, a co społeczeństwo będzie z tego miało? Nie od dzisiaj wiadomo, że w KPN są równi i równiejsi, a żeby zakwalifikować się do tej drugiej grupy wystarczy tylko być... dobrym znajomym dyr. Raja.
~ 27-10-2011 13:46
Wycieczka swoją drogą, ale jakąś porządną kontrolę warto byłoby przeprowadzić w tej instytucji. Bardzo łatwo wydaje się publiczne pieniądze na różne "warsztaty", tylko czy sensownie?
~aaron 27-10-2011 21:08
A jak ja sie tam wypuszcze i zachce mi sie srac i wys...m sie na te torfowiska to cos złego ? Gówno chyba nie koliduje z naturą ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

70 drzewek na jubileusz

Rusza przebudowa ulicy

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Uszkodzenie gazociągu przy Karkonoskiej

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
327
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%