MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

O miłości lirycznie po angielsku

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 4 grudnia 2011, 8:09
Aktualizacja: 8:10
Autor: Angela
Fot. Angela
Ponad 30 uczniów z gimnazjów z miasta i powiatu wzięło w miniony piątek udział w IV edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Angielskiej „Have Fun with Poetry”, który odbył się w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze.

Uczestnicy pokazali, że obcy język można nie tylko dobrze opanować, ale i pojąć jego głębię. – Co roku konkurs ma inną tematykę, a w tym roku jest to liryka miłosna. Oceniamy prezentację utworu, zrozumienie tekstu, wymowę i całokształt. Zmagania mają przede wszystkim zachęcić uczniów do poznawania kultury anglojęzycznej oraz promować naukę języka angielskiego – tłumaczy Renata Sigrist, pomysłodawczyni i organizatorka konkursu, a także nauczycielka języka angielskiego w ZSRA.

Jedną z uczestniczek była Magda Janocha z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych, która zaprezentowała piosenkę Nelly Furtado. Wojtek Pławiński z Gimnazjum nr 1 natomiast, który chciał sprawdzić swoje umiejętności językowe, zaprezentował wiersz, który znalazł w Internecie.

Uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach, dostali w nagrodę słowniki. Dodatkowo losowali wycieczkę do Londynu. Szczęście uśmiechnęło się do Ilony Serafin z Marciszowa, która pojedzie do stolicy Wielkiej Brytanii w czerwcu 2012 r. Wycieczkę ufundował Dariusz Raus.

W kategorii klas pierwszych zostali konkurs wygrał Maksymilian Niemczyk z Gimnazjum nr 1. Wśród klas drugich zwyciężył jego kolega Beniamin Sopot z "jedynki”. W klasach trzecich najwyższe miejsce otrzymała Ilona Serafin z Gimnazjum w Marciszowie.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nabór do szkół ponadpodstawowych  

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Czyżby Andrzej Duda?

Pszczeli projekt KPN

Radosna edukacja w przedszkolach

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Ciekawa inicjatywa rodziców z SP8  

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
805
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%