MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 1 czerwca
im. Jakuba, Konrada

O krok od sensacji!

Wiadomości: Szczyrk
Poniedziałek, 2 marca 2020, 12:02
Aktualizacja: 12:53
Autor: MDvR
Kandydatka na mistrza FIDE – Wiktoria Śmietańska (10 lat) za chwilę rozegra swój najtrudniejszy mecz turnieju z jeleniogórzanką Kasią Tkacz (9 lat)
Fot. MT
Szczyrk był przez ostatni tydzień gospodarzem indywidualnych mistrzostw kraju w szachach klasycznych. W kategorii wiekowej do lat 10 udział wzięło w sumie 68 młodych i utalentowanych zawodniczek. W tej grupie znalazły się trzy dziewięcioletnie jeleniogórzanki – Kasia Tkacz, Oliwia Cudyk i Victoria Talaga–Siekierska. Zajęły one odpowiednio: 33, 39 i 66. miejsce. W swojej kategorii wiekowej do lat 9 wywalczyły odpowiednio: 12, 15 i 25. pozycję!

Bardzo cieszy nieustępliwość naszych młodych jeleniogórzanek - stały progres, tym bardziej, że stanęły na starcie najmocniej obsadzonego turnieju w Polsce w tej kategorii wiekowej.

Turniej wygrała ostatecznie utytułowana kandydatka na mistrza FIDE - Wiktoria Śmietańska z Wrocławia, uzyskując komplet 9 punktów. Bardzo cieszy fakt, że nasza młodsza o rok zawodniczka - Kasia Tkacz, jako jedyna postawiła się utytułowanej mistrzyni. W pewnym momencie osiągnęła wygraną pozycję i naprawdę niewiele brakowało, by doszło do absolutnej sensacji. Niewątpliwie ta partia przejdzie do historii i będzie długo na ustach wszystkich trenerów obecnych na zawodach, zawodniczek i kibiców. Trzymamy kciuki za następne starty naszych młodych, zdolnych zawodniczek.

Szczegółowe wyniki, tabele, statystyki można znaleźć pod linkiem: http://chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_7301/

Twoja reakcja na artykuł?

16
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Radny Mariusz Gierus pokieruje pogotowiem

Czołowi tenisiści sparowali na jeleniogórskich kortach

Będzie rondo – kierowcy nareszcie odetchną

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~szachman 2-03-2020 13:11
Szachy są mocne
~do ~bra janek 2-03-2020 14:07
no to powiedziałeś ... mistrzuniu! nie wiem co masz do czerwonych butów ale jasne jest, że poziom najsłabiej na świecie grającego w szachy przewyższa twój o Himalaje. Jak kiedyś zrozumiesz, że mieszam cię tu z błotem i najchętniej stałbym się dla ciebie klasycznym hejterem, używając wulgaryzmów jakie w mojej głowie rodzą się na poczekaniu kiedy pomyślę ,że istniejesz, to pewnie się zaczerwienisz. Wydrukuj to co tu napisałem i pokaż swoim wnukom ( jeśli znajdzie się niewiasta, która zechce poznać cię bliżej) Dumnie okaż swoją przenikliwość myśli, mistrzostwo wypowiedzi, wulkan intelektu.Twoja mama musi bardzo przeżywać,że pomyłkowo wydała na świat takie ...
~znów ja 2-03-2020 14:51
A zawodniczkom i ich rodzicom serdecznie gratuluję. Macie prawdziwe powody do dumy a ja nadzieję na lepsze jutro przez mądrą młodzież. GRATULUJĘ
~Anonim+ 2-03-2020 14:57
Serce i duma rośnie! Niestety jest w mniejszości, ta inteligentna młodzież i nic raczej poprawy nie rokuje...
~psych 2-03-2020 17:25
Ja mam odmienne zdanie. Nie oglądałem zbyt wielu partii na tych mistrzostwach, ale widziałem ostatnią partię mistrzyni z Kingą Lajdamik i uważam, że to ona pięknie zagrała z Wiktorią Śmietańską, stawiając opór i wyrównując w grze środkowej, co świadczy o jej poziomie gry. Partia była wyrównana w 37 ruchu. Kasia natomiast przygotowana przez trenera jak grać w grze początkowej, stopniowo traciła przewagę, podstawiając figurę w 19 ruchu. I nie krytykuję tu Kasi, bo podstawianie to normalna sprawa, ale nie podoba mi się robienie z jej partii wielkiego halo na całą Jelenią Górę. Takie informacje to można na stronie klubowej pisać. Niech Kasia rozwija swój talent, bo niewątpliwie go posiada, i brawa dla Kasi za piękną grę, ale nie przesadzajmy.
~tata-trener wyjaśnienie 2-03-2020 18:26
do: ~psych (17:25)
Sam sobie wystawiasz świadectwo: "nie oglądałem zbyt wielu partii" - no to po co ten komentarz? Kinga miała przegraną zanim zaczęły się wieżówki, a mistrzyni kontrolowała czas. Natomiast Kasia miała przewagę prawie do samego końca - na zegarze mistrzyni miała tylko 8 min a Kasia 50, dodatkowo przewagę pozycyjną - wystarczyło grać na czas. Wielu rodziców i trenerów gratulowało mi i Kasi. Nawet tata Wiktorki na wspólnym spacerze powiedział, że Kasia sprawiła najwięcej problemów.
~psych 2-03-2020 18:45
do: ~tata-trener wyjaśnienie (18:26)
Ale jakie świadectwo sobie wystawiam? "Nie oglądałem zbyt wielu partii" dodałem ponieważ bałem się, że w partiach, których nie widziałem ktoś mógł zagrać jeszcze lepiej. A nie chciałem rozgrywających tych potencjalnie niewidzianych partii obrazić czy pominąć.
~tata-trener wyjaśnienie 2-03-2020 21:23
do: ~psych (17:25)
Zapomniałem napisać, że wprowadza Pan Panie "psych" czytelników w błąd. Kasia w 19 ruchu straciła "jakość" a nie figurę, (dziewczynki miały po tyle samo figur na szachownicy), mając strategicznie lepszą pozycje, dominującą na białych polach. A król mistrzyni był odsłonięty i nie jest to zasługa przygotowania debiutowego, które jest praktykowane przez wszystkich zawodników i trenerów na tej rangi zawodach.
~Szachymaty 3-03-2020 11:02
do: ~psych (17:25)
Komentarz napisany przez szachowego dyletanta. Zero fachowej opini. Podaje nieprawdę, żeby udowodnić swoje racje. Psycho jesli uczysz innych, to im współczuje.
~psych 3-03-2020 21:45
do: ~Szachymaty (11:02)
Nie jestem ekspertem, przyznaję (co nie znaczy, że nie znam się zupełnie), a to że nie wyraziłem się fachowo nie zmienia faktu, że w 19 ruchu przewaga została stracona. Zainteresowani mogą sobie obie partie przea...lizować programem. On z pewnością powie prawdę. I zdania nie zmienię. Takie jest moje zdanie. Jeśli ktoś ma inne, to jego sprawa. Zadziwia mnie tylko fakt, że nawet wśród szachistów, ludzi na poziomie, nie można mieć swojego zdania, bo człowiek od razu jest atakowany w niezbyt kulturalny sposób.
~kościelny 2-03-2020 19:35
Aż miło jest przeczytać taki artykuł i zobaczyć dzieciaczki przy szachach a nie przed klawiaturą komputera:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pociągiem do Karpacza, ale także do Legnicy?

Tenisowe sparingi przy Sudeckiej

Skwer Radiowej Trójki przetrwa?

Śmiechowóz z upominkami

Urząd Marszałkowski przejmuje linię kolejową do Świeradowa Zdroju

Sonda

Otwarcie szkół dla najmłodszych uczniów nie oznacza normalnej nauki, tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Czy to ma sens?

Oddanych
głosów
974
Tak
27%
Nie
69%
Nie wiem
4%