MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

O krok od samosądu nad beztroskim kierowcą

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 3 listopada 2008, 11:41
Aktualizacja: 11:41
Autor: Angela
Wściekli zmotoryzowani jeleniogórzanie mieli ochotę sami wymierzyć sprawiedliwość właścicielowi volkswagena, który dziś rano pozostawił auto przy jezdni nieopodal skrzyżowania ulic Szkolnej z Bankową, czym w godzinach szczytu zablokował kilkaset pojazdów. Zanim odholowano zawalidrogę, straż miejska musiała auta przepuszczać chodnikiem dla pieszych.

Kilometrowy korek zaczął tworzyć się na ulicy Bankowej nieopodal sklepu Żabka po godzinie 8.00 rano. Ruch zablokował kierowca volkswagena passata, który niezgodnie z przepisami zaparkował pojazd poza wyznaczonymi miejscami parkingowymi.

Tył auta zablokował przejazd śmieciarce za którą ustawiały się kolejne pojazdy blokujące się wzajemnie. Na miejsce wezwano straż miejską. Nie udało się jednak znaleźć kierowcy pojazdu, i trzeba było auto odholować na policyjny parking. W tym czasie kolejka samochodów zwiększała się. Ostatnie pojazdy czekały aż przy teatrze.

– Musieliśmy podjąć decyzję o przepuszczeniu aut chodnikiem ulicy Bankowej, które pod nadzorem strażników przejeżdżały obok kiosków i lombardu – mówią strażnicy miejscy.

Nie obyło się bez wulgarnego „błogosławienia” bezmyślnego jeleniogórzanina, który zablokował ruch. Zmotoryzowani byli tak wściekli, że gdyby kierowca pojawił się na miejscu przed odblokowaniem jezdni, mogłoby dojść do samosądu.

Droga została udrożniona około godziny 9.00. Kierowca VW passata sam zgłosił się do straży miejskiej twierdząc, że był u lekarza. Takie wytłumaczenie nikogo nie przekonało o jego niewinności. Beztroskiego zmotoryzowanego ukarano mandatem karnym w wysokości 200 złotych. Dodatkowo zapłaci on około 300 złotych za holowanie i odebranie auta z parkingu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wsparcie dla uczniów

Ulica Krakowska gotowa

Odkrycia w kościele

Komentarze (33) Dodaj komentarz

~:/ 3-11-2008 12:09
takiego balwana to tylko obic wtedy napewno musial by chodzic po lekarzach
HankaOdRumcajsa 3-11-2008 12:46
...niestety takich bałwanów jest więcej w Jeleniej - bez znajomości zasad ruchu drogowego...
~kierowiec 3-11-2008 12:48
Dlaczego SM nie założyła jak zwykle blokady na koło? czyżby ten przypadek nie nadawał sie do blokowania koła? Potwierdza to moje obserwacje, że blokady zakłada się samochodom, które nie blokują ruchu drogowego i są formą szykan kierowców.
~sto13krotka 3-11-2008 12:56
z bo to tylko jeden jest taki k...n, przejedzmy się po Jeleniej Górze a na pewno, na każdym rogu ulicy n spotkamy się z takim bezmyślnym parkowaniem przecież kierocy jeżdżący po Jeleniej Górze, to są sami k...ni, czy nikt tego nie widzi czy my wszyscy mamy klapki na oczach, a może więcej patroli policyjnych
~zenon 3-11-2008 13:54
"Nie udało się jednak znaleźć kierowcy pojazdu, i trzeba było auto odholować..." - Co za kretyński przepis każe szukać?? Trzeba odholowywać natychmiast!!! Ważniejszy jest jeden idiota czy setki zablokowanych??!!
~Ania i Wania 3-11-2008 13:57
Idzie zima więc bałwanów coraz więcej. Do lekarza od głowy to chyba u niego za późno ...
piipi 3-11-2008 13:59
..i dobrze,bo mezczyzna..mezczyzne najlepiej zrozumie !.
~~Emeryt 3-11-2008 14:02
Bez przesady - ludzie, nic się nie stało, a tu już sami "wściekli" i "samosądy" jakieś. Może czas pomyśleć, aby zwiększyć ilość miejsc parkingowych w mieście, tym bardziej, że ubyło już miejsc koło Barona i Pl. Ratuszowego. Chyba w mieście wiedzą dokładnie ile aut przybyło i przybywa w tym turystów. Z takim nastawieniem to drugiej Japonii nie zbudujemy. A redaktor mógłby podrążyć temat ilości miejsc parkingowych (w tym dla autokarów) w Urzędzie Miasta a nie siać tu ferment w niewłaściwym tonie. Jak dziadek źle zaparkował, to od tego jest Policja i kwita, a nie jakieś średniowiecze.
~do kierowiec 3-11-2008 14:43
Twój tok myślenia podobny jest do tego kierowcy Passata, założenie blokady nic by nie zmieniło dalej droga by była zablokowana. Odholowanie było niezbędne aby odblokować drogę. Pomyśl............to nie boli..........
~bolass 3-11-2008 16:55
Niestety spacer po Jelonce pokazuje że ów bałwan ma bardzo liczną rodzine w mieście...pokazuje równiez bezsilność Policji i SM w takich przypadkach....
~Tee 3-11-2008 16:59
Do Kierowieca: Co racja to racja, mogli nałożyć blokady na koła tego samochodu i dalej go tam zostawić z tymi blokadami. Niechby tam sobie stał. Dla zasady. Bo się ten przypadek nadawał do blokowania koła. Nie ma wyjątków dla nikogo!!! ;-)
~do kierowiec 3-11-2008 17:13
Twój zmysł obserwacji powalił mnie na kolana.Geniuszu... jest dokładnie tak jak myślisz ..blokady można założyć na pojazd nie stwarzający zagrożenia w ruchu drogowym,parkujący w sposób niedozwolony.Pomogę ci w dalszym odkrywaniu Ameryki ...przez skrzyżowanie przejeżdzamy na zielonym światełku.
~do kierowiec 3-11-2008 17:26
masz racje bystrzaku. Blokady WOLNO założyć wyłącznie na auta nie utrudniające i blokujące ruchu prawo o ruchu drogowym się kłania
~Rzeczywistość 3-11-2008 17:30
Postawiono w mieście kilka pustych skrzynek na fotoradary i policja myśli, że to wystarczy. Czasami zaczają się koło Tesco i zrobią polowanie na kierowców, raz w roku akcja znicz, a przez cały rok policjantów na drogach nie widać. Przez 20 lat byłem dwa razy kontrolowany a jeżdżę sporo. Może jakby wyszli na ulice to zobaczyliby ile samochodów jeździ ze źle ustawionymi światłami i co niektórzy wyrabiają na drogach, a za biurka tego nie widać.
~widziałem 3-11-2008 17:55
Kierowcy w mieście jacy są to widać ale szczytem chamstwa popisał się wczoraj jakiś kierowca który na parkingu przy cmentarzu wyjeżdżając zarysował, wgniótł i uszkodził drzwi srebrnego lanosa i bezczelnie odjechał stwierdzając mi się nic nie stało
~do widziałem 3-11-2008 17:59
Może jeszcze ktoś to widział i zapamiętał numery tego kierowcy proszę się odezwać to było 1-go ok 20-tej na nowym cmentarzu
~do Emeryt 3-11-2008 18:35
~D DRIVER 3-11-2008 19:15
To jeszcze PIKUS dzisiaj zatrzymałem się na wolności aby kobieta z małym dzieckiem mogła przejść przez przejście dla pieszych a IDIOTA granatowym escortem DJE... smignął lewym pasem nie omal "zabierając" ich na maske , i do tego jeszcze się mocno dziwił że ktoś na niego trąbi BRAK SŁÓW.....
NICpoŃ 3-11-2008 20:02
Dobrze, że mu fury nie podp.... :)
~Tee 3-11-2008 20:08
Do postu z 17:13. "...przez skrzyżowanie przejeżdzamy na zielonym światełku." - dobre!!!
~gośc 3-11-2008 20:11
Przecież już otwarty jest poziomy parking na ul Pijarskiej. Można tam wygodnie i bezpiecznie zaparkować o każdej godzinie dnia, a 1zł za godzinę postoju to moi zdaniem jest niewiele w porównaniu za stracone nerwy podczas szukania wolnego miejsca np na ul Bankowej :)
~jaro 3-11-2008 20:56
Polecam waszej uwadze http://www.tvn24.pl/-1,1571500,0,1,parkuje-zle--jak-polak,wiadomosc.html
~Wrocław 3-11-2008 21:56
Ten artykuł i komentarze wystawiają najlepsze (a właściwie najgorsze) świadectwo mieszkańcom Jeleniej Góry. Czytam, czytam i zastanawiam się, czy w Jeleniej Górze mieszkają ludzie, czy jakieś nieucywilizowane bydło? Wina kierowcy jego winą, ale samosąd to nie tylko wina - to już zbrodnia!!!
~_ojdiridirachciach___ 3-11-2008 22:11
A może ten pan nie chcial zablokować tej ulicy, tylko nie wiedział jakiego ma długiego passata ! :)
~Sabath 3-11-2008 22:44
wystawienie nerwów na próbę kierowców
~ccx 4-11-2008 0:38
Kiedyś mówili że 1/1000 cjanta to minimalna wartość cech...jąca ówczesnych stróżów prawa. Dzisiaj widać że u niektórych kierowców występują znacznie mniejsze wartości ynteligencji i wyzywanie ich od d...lów obraża pacjentów psychiatryka.
~Tee 4-11-2008 6:53
Bo kierowcy są nerwowi z zasady. I nie ma różnicy czy to pani kierowca czy pan kierowca. Pan D DRIVER to jeden z nielicznych chlubnych wyjątków.
ebee 4-11-2008 9:04
Niby prosta sprawa- gość źle zaparkował auto. W normalnym mieście - kraju- przyjeżdża policja - odcolowuje samochód i...po problemie. A u nas ? Poszukiwania, dochodzenia, ważne decyzje (przepuszczenie samochodów chodnikiem) cała afera ! Płakać się chce !
~ja 4-11-2008 9:51
przez tego idiotę nie dojechałem na spotkanie z klientem-przez co sie wycofał, zadzwonił do firmy-zrobił aferę, ja musiałem potem jechać 60km w jedną stronę-celem zgarnięcia reprymendy od kierownika-a dziś będę musiał za karę zrobić 2x tyle-co powinienem-i z miłą chęcią obciążyłbym tymi konsekwencjami tego buraka-jest mi winien co najmniej za 120km przejechanych(28PLN)-przez jego czyn+prowizję którą straciłem przez potencjalnego klienta-który zapewne by współpracował długi czas i co miesiąc jego zakupy byłyby częścią mej pensji. Czyn karygodny, egoistyczny, antyspołeczny-jakby dostał 20 000PLN kary-za to,że siłą przetrzymał tłum ludzi wbrew ich woli-może zacząłby myśleć-baran jeden. Nie rozumiem tych pełnych wyrozumiałości co poniektórych komentarzy-to jest skandal-bezczelność i głupota w jednym. Jakby każdy policzył choćby paliwo które w tej farsie stracił-byłaby ogromna suma-nie mówiąc już o konsekwencjach spóźnienia-czas to pieniądz-ludzie pracują-jeżeli chce blokować-niech nosi ze sobą walizkę pieniędzy-i od razu oddaje ludziom to co zabrał-ja przez niego zapewne pierwszy do zwolnienia będę-ponieważ poważną sprawę zawaliłem...kiedyś mnie na żywca zablokował jakis fiacik-w cieplicach-stanął centralnie za mną-zakładajac,ze wróci pierwszy-szukałem drania-wszędzie-potem odsunąłem 2 śmietniki i z pomocą koneserów trunków wyjechałem-trwało to wieczność-taką samą jaką musiał poświęcić ten kierowca na odstawienie śmietników-które wokół auta ktoś mu potem poustawiał. Chamstwo trzeba tępić-jak ktoś mnie nie szanuje-niech nie liczy na konwenanse-jedyne co mogę zrobić-to wystawić rachunek i wyciągnąć konsekwencje...
ebee 4-11-2008 12:39
Do Ja ! Podaj swoje personalia i dane firmy w której pracujesz ! Bo nie życzę sobie współpracy z tak durnym pracownikem i tak durną firmą , jak twoja. Jesteś k...nem, chyba że twoja praca polega na przestawianiu pojemników na śmieci ! I nie obrażaj klientów, bo to w większości- normalni ludzie !
~zyzio 5-11-2008 17:44
droga JELONKO nie przesadzaj ze tam zablokował kilkaset pojazdów bo musial by pół jeleniej zablokowac ;)
~do ebee 5-11-2008 18:19
wiesz co-może się zdziwisz-ale powiem Ci gdzie pracuję-w firmie dzięki której w nowych domach popłynie prąd, w firmie,która pomoże Ci załatwić wszystko,co do osiągnięcia celu jest niezbędne, w firmie,która za darmo dopilnuje montażu przez Twoich wykonawców, wyliczy Ci wszystko tak,żebyś nie musiał kupować nawet metra kabla więcej-niż Ci potrzeba,która przyjmie zwrot,która pomoże Ci ze wszystkim,co trapi Twą budowę. Niestety jeden człowiek wczoraj się mnie nie doczekał-a miał mało czasu-więc nie mógł jedynie zadzwonić,że spotkanie nie ma sensu. Personalia-to moja sprawa-a nikt Ci nie każe ze mną współpracować. Z resztą wątpię,czy jesteś inwestorem... Ja nikogo od k...nów nie wyzywam, znajdź w mym poście cytat, w którym obrażam klienta. Klientów traktuję priorytetowo-i nie raz nie dwa-trzeba porzucić rodzinne plany, wizytę u lekarza,lub skatować samochód,żeby Klient był zadowolony. Poza tym-jestem na samozatrudnieniu-czyli dbam sam o Swoją emeryturę i składkę zdrowotną-jak nie wydeptam-to nie zarobię ani grosza. Poruszam się w tym wszystkim na codzień-i na prawdę wolałbym pójść na obiad-niż czekać aż jakiś baran odblokuje mi drogę-mam co robić-a nie pokutować za czyjeś gapiostwo. I wiesz co-zdarza się,ze trzeba przesunąć nie tytlko pojemniki na śmieci-robię to bez mrugnięcia okiem-żadna praca nie hańbi-masz coś do ludzi trudniących się tym fachem? A teraz mam prośbę drogi ebee-powiedz gdzie stawiasz samochód-ja mam takiego startego grata-mogę Cię przyblokować-nawet na miesiąc-jeżeli sprawi Ci to przyjemność. Życzę Ci-podobnych do moich wczorajszych doświadczeń. Fajnie,ze popierasz kogoś przez którego setki osób straciły nerwy-nie szanujesz ich. Podaj personalia-bo nikt z Nich nie chciałby mieć z Tobą nic wspólnego,bo z kimś,kto popiera durnotę i brak poszanowania czasu innych ludzi-nie warto nawet wymienić spojrzenia...
~xxx8 13-11-2008 11:45
w pełni popieram pogląd"ja" ,szlag człowieka trafia na bezmyślność niektórych kierowców.czasem też cwaniactwo.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Niebezpiecznie na Krośnieńskiej

70 drzewek na jubileusz 70–lecia PTTK

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
210
Tak
40%
Nie
49%
Nie wiem
10%