MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

O kreatywnej Jeleniej Górze – dziś w Orient Expressie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 15 listopada 2010, 8:44
Aktualizacja: 8:45
Autor: TEJO
Fot. KC
Jak rozwijać lokalny potencjał pomysłów kreatywnych? O tym dyskutować będą zainteresowani rozwojem miasta podczas cyklicznych debat, które zaczynają się dziś w Karkonoskim Salonie Sztuki Orient Express na dworcu kolejowym przy ul. 1 Maja.

Celem debat jest opracowanie diagnozy aktualnej sytuacji ekonomicznej i społecznej w Jeleniej Górze oraz pomysły na przyszłość. Będzie stanowiła podstawę do opracowania planu. Ten z kolei ma być próbą odpowiedzi na różne pytania. Wśród nich: co robić, by wspierać rozwój sektora kreatywnego w Jeleniej Górze? Jak sprawić, by był on powiązany ze zrównoważonym rozwojem społecznym i przestrzennym? Jak budować dobre relacje pomiędzy przedsiębiorcami kreatywnymi a przedstawicielami dzielnicy i miasta?

Tematem podjętym podczas dzisiejszej debaty będzie: „Przestrzeń potrzebna w Jeleniej Górze by wspierać sektor kreatywny i mieszkańców”. Wśród pozostałych zagadnień są też inne kwestie, na przykład: jak myśleć o przestrzeni Jeleniej Góry w powiązaniu z twórczym rozwojem miasta? Uczestnicy zastanowią się także, jak różne strony: mieszkańcy, urzędnicy, aktywiści, artyści, przedsiębiorcy mogą współpracować w tym procesie.

Które miejsca na mapie Jeleniej Góry mają siłę pobudzania rozwoju dzielnicy? Gdzie szukać przestrzeni współdziałania społeczności lokalnej? Jak lepiej wykorzystywać lokale użytkowe, sprawiać, że staną się łatwiej dostępne wynajmującym na miejsca pracy, spotkań, tworzenia, działania? Które miejsca mają potencjał bycia pełnymi życia przestrzeniami publicznymi? – takie będą inne zakresy poruszone na debatach cyklicznie prowadzonych w Orient Expressie.

Pierwsze spotkanie – dziś o godz. 18.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oddawali krew pamięci Kresowian

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Politycy komentują wynik wyborów

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~mieszczuch1 15-11-2010 9:55
A kto to są Ci zainteresowani????? kto to prowadzi - troszkę więcej szczegółów związanych z tą debatą !!!!
~ja 15-11-2010 11:41
zainteresowani to Ci którzy tworzą coś dla dobra swojego, mieszkańców i miasta - potrafią wymyślić lub zrealizować interesujący projekt - żeby daleko nie szukać - taki Festiwal Światła na ten przykład albo Termy Cieplickie. Niezainteresowani to np: Wieczny Kandydat Prystrom z socjalistyczną wizją zarządzania wszystkim i wszystkimi.
~własnie 15-11-2010 12:13
kto to prowadzi?
~do 11:41 15-11-2010 12:20
Przeczytaj program Pana Prystroma i sprawdź kto jest socjalistą, a kto ma pomysł na pozytywne zmiany w mieście. Pozdrawiam, a mój głos 21 XI dostanie właśnie Pan Robert
~ja 15-11-2010 12:35
czytałem, byłem na spotkaniu, nawet wysłuchałem. 7 ZGLi zamiast 2, oficer rowerowy, 400 mieszkań i żadnych podwyżek, a z drugiej strony .......... np: rewitalizacja Wojska Polskiego czy budowa miejskiej przychodni dla nagłych przypadków. Czyli dla każdego coś miłego. Czyli socjalizm taki że HHHHHHHHHEEEEEEEEEEEJJJJJJJJJJJJJJJ. Program dla naiwnych.
~matiars 15-11-2010 13:20
http://www.facebook.com/pages/manage/#!/event.php?eid=138732676178956&index=1
~matiars 15-11-2010 13:39
spotkania w Salonie Kultury mają właśnie znieść owe skakanie sobie do oczu, kopanie, podkładanie świń, publiczne oskarżanie o coś czego nie był... naokoło tylko to się dzieje... zamiast zająć się rozwiązywaniem naszych problemów, zajmują się tylko własną promocją... w Kolejnych spotkaniach będziemy rozmawiać z ludźmi biznesu, mediów a przede wszystkim artystami, osobami odpowiedzialnymi za kulturę w Jeleniej Gorze... W tym tygodniu gośćmi będą osoby które od kilku tygodni pojawiają się najczęściej w telewizji, radiu w gazetach i na plakatach... Dzisiaj gośćmi będą Maja Prudzienica - wykładowca na Uniwersytecie ekonomicznym i Marcin Zawiła poseł na sejm RP. w środę 17.11 zaprosiliśmy Panią Teresę Adamowicz - wolontariuszką, działaczkę społeczną i Panią Elżbietę Kotlarską z którą będziemy rozmawiać o kulturze... Jutrzejszy termin stoi pod zapytaniem z uwagi na rezygnację gościa zaproszonego na wtorkowe spotkanie a czekamy obecnie na potwierdzenie nowo zaproszonego gościa... Prowadzą
~no jasne 15-11-2010 14:42
"Salon Kultury" zaprasza na inaugurację rozmów o kulturze. Gościem pierwszego spotkania będą: Marcin Zawiła i Maja Prudzienica. A po nich jeszcze ktos bedzie?
~i dalej 15-11-2010 14:58
Po nich chciażby potop !!!
~ 15-11-2010 23:55
16 listopada czyli prawie już dzisiaj spotkanie w Salonie Kultury z Panem Robertem Prystromem, kolejne osoby zapowiemy po spłynięciu potwierdzenia zaproszeń... Natomiast w środę 17 listopada obok Pani Teresy Adamowicz i Pani Elżbiety Kotlarskiej będziemy gościć Panią Alicję Dusińską. Wszystkie spotkania Salonu Kultury w Karkonoskim Salonie Sztuki - Restauracji orient Express w Jeleniej Górze ul. 1-go Maja 77 o godzinie 18.00 - serdecznie zapraszam
~ 16-11-2010 2:01
Byłem na tym spotkaniu o dziwo nie ciągnęło polityką i agitacją wyborczą. Zawiła chyba sam był zaskoczony bo pytano głównie o rozwój kultury i szanse na to żeby nasz grajdoł stał się miejscem kultowym co w/g organizatorów napędzi tu turystów i Jelenia przestanie być zaściankiem Karpacza. Podobno jutro pogaduchy z Prystonem może być zabawnie Szefowa orientu też kandyduje do rady miasta ,ale jak mówi jej personel nie należy do żadnej partii,albo nie boi się konkurencji ,albo jej nie zależy...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zamknięty szlak przy Zakręcie Śmierci

Promesy dla gminnych jednostek OSP

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Spacery z przewodnikiem po centrum i Cieplicach

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
711
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%