MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

O krainie jak z baśni w cyklu czwartkowym

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 1 grudnia 2014, 9:09
Aktualizacja: 9:12
Autor: Manu
Fot. Renata Mięgoć
W nadchodzący czwartek (04.12) o godz. 19.00 w Muzeum Przyrodniczym (przy ul. Cieplickiej 11 A; w kompleksie pocysterskim) rozpocznie się prelekcja multimedialna pt. “Kraina jak z baśni – Tajlandia”. Spotkanie poprowadzi Renata Mięgoć. Wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona).

- Tajlandia nazywana jest krainą tysiąca uśmiechów – i nie bez powodu, Tajowie to ludzie zawsze uśmiechnięci i przyjaźnie nastawieni do świata – opowiada Renata Mięgoć.

Do zaoferowania turystom Tajlandia ma przede wszystkim wspaniałą, bogatą i egzotyczną kulturę. Setki stup i świątyń zachwycają niemal na każdym kroku, a ruiny pradawnych miast mają niesamowity klimat. Przepiękna architektura świątyń przypomina krainę jak z baśni. W dżungli żyje wiele półdzikich plemion mniejszości etnicznych, każde ze swoją oryginalną kulturą i zwyczajami. Niektóre plemiona można odwiedzić, jak na przykład plemię pochodzące z Birmy – tak zwane długie szyje.

Tajlandia to również plaże, ciepły klimat oraz tropikalna przyroda. Dziesiątki wysp i wysepek, setki bajecznych plaż, wszechobecne palmy kokosowe, turkusowa woda oraz kolorowa, pełna życia rafa koralowa stanowią prawdziwy raj dla miłośników słońca, plażowego lenistwa i pluskania się w ciepłej jak zupa wodzie. Poza wodą są jeszcze malownicze poletka ryżowe, góry oraz tropikalna dżungla, idealne do uprawiania trekkingu, przejażdżek na słoniach oraz raftingu.

Prelekcja dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jezioro Łabędzie z owacjami na stojąco!  

Rok niespełnionych obietnic

Zaczytaj się z Jelonką.com

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~eko 1-12-2014 16:26
A kim jest ta Renata Mięgoć? Co to ma wspólnego z naszym regioniem? Znowu jakiś pseudoexpert nasłany z Wrocławia, za którego zaapłacił WFOSiGW we Wrocławiu, żeby w ogóle miał gdzie wystepować?
~jacek k 1-12-2014 18:50
Ten podejrzany slogan umieszczany za każdym razem "Prelekcja dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu" wszystko mówi, kto występuje w naszym Muzeum i jakim jest fachowcem na temat naszego regionu. Smutne, że pan Firszt tak latwo daje się ... dla dutków z Wrocławia. Ciekawe, czy zaprosiłby tak samo np. Dodę, gdyby za jej występ zapłaciła Warsiawka?
~zoja 1-12-2014 23:28
LUDZIE, nie macie o niczym zielonego pojęcia a komentujecie - żałosne. Na prelekcjach czwartkowych przedstawiane są prelekcje przez ludzi, którzy podróżują i mogą podzielić się swoimi wrażeniami z podróży z tymi którzy są zainteresowani poznawaniem świata. No ale to jest oczywiście niezrozumiałe dla takich prymitywnych komentujących.
~wrocławskie dutki 2-12-2014 10:22
Jak ktoś z Jelonki wystąpi we Wrocławiu to ogłasza się wielki sukces , a jak ktoś z Wrocławia wystąpi w Jelonce to klapa ! Prowincja , wiocha i tyle. Wolę słuchać kogoś kto ma coś do powiedzenia z Wrocławia niż nawet swoich którym się wydaje że mają coś do powiedzenia Wolę "Słoik" niż pobite gary i kupę szkieł (kupa w znaczeniu "kupa").
~Ciepliczanin 2-12-2014 14:08
A ja wolę kogoś, kto ma coś do powiedzenia: 1) o PRZYRODZIE (nazwa muzeum zobowiązuje), 2) o NASZYM regionie, a nie architekturze jakiegoś Hondurasu (to drugie sobie mogę oglądnąć w telewizji). Bo Wrocław finansuje prelekcje, to wpycha gdzie się da jakichś niedowartościowanych domorosłych podróżników, bo nikt inny normalnie nie chce ich słuchać. Czasy, gdy urzędasy lepiej wiedziały niż społeczeństwo, kto i co ma opowiadać, na szczęscie dawno już minęły. Może właśnie to jest efektem, że do Muzeum mało kto już przychodzi, a Wrocław zamiast dać pieniądze na odtworzenie starych wystaw (pod tym względem cienko w Muzeum) woli finansować przyjazd jakichś pseudo expertów od wszystkiego, o których poza Wrocławiem nikt nigdy nie słyszał.
~Jerzy W. 2-12-2014 14:45
Pojęcia o niczym to nie mają właśnie ci, którym się podobają obecne prelekcje. Wystarczy przypomnieć sobie prelekcje jeszcze sprzed kilku lat, gdy występowali ludzie (historycy, geografowie, regionaliści) mający mnóstwo ciekawych rzeczy do powiedzenia o naszym regionie. Wiem, bo regularnie chodzę na prelekcje. Słuchało się ich z zapartym tchem, każda prelekcja to była inspiracja do jakiejś ciekawej wycieczki. Teraz to jest popelina, jakiej wszędzie pełno. Tajlandia, Birma, Egipt - przecież teraz każdy jest "specem" od tych krajów. Po co powielać to, co usłyszy się w takiej samej postaci za rogiem? Ale cóż... Wrocław płaci, Wroclaw wymaga. To jest właśnie kolejny powód przemawiający się za uniezależnieniem się od Wrocławia, bo inaczej wszędzie będziemy mieć taką popelinę.
~do wyżej 2-12-2014 14:56
Ciepliczaninie drogi o czym Ty wypisujesz ? A ja tam wolę aby mi ktoś opowiadał kto umie to robić. Tematyka na prelekcjach jest różna i różni są prelegenci (większość z naszego regionu) .Na prelekcjach bywa do 80 osób (trzeba dostawiać krzesła). Niedowartościowany to jesteś właśnie Ty ,ale dlaczego ?. Kto Cię zmusza do brania udziału w tych spotkaniach?Wstęp jest bezpłatny i wejście dobrowolne. Frekwencja w Muzeum Przyrodniczym w skali roku sięga ok.40.000 i gdybyś uczestniczył w spotkaniach mogłaby wynieść 40.001 , a tak odnotowuje się jak widzisz o wiele niższą.Ujawnij swoje nazwisko niech o Tobie usłyszą nawet we Wrocławiu.Albo siedź przed telewizorem i oglądaj co chcesz bo masz do wyboru setki programów i nie pisz bzdur ! Wszystko co dobre dla innych musi być oplute ! Po co !?
~WK 2-12-2014 15:27
@Jerzy W.: Racja. Wtedy dyrektorem był pan Paczos i muzeum tętniło życiem. Wyraźnie widać, że obecny dyrektor pan Firszt nie ma żadnego pomysłu na funkcjonowanie placówki. Tematyka prelekcji z księżyca, a wystawy wciąż gniją w podziemiach klasztoru. Dajcie na dyrektora Muzeum Przyrodniczego archeologa i będzie efekt taki, jaki właśnie jest.
~WK 2-12-2014 15:30
@14:56: Piszesz kompletne bzdury. Byłem na kilku ostatnich prelekcjach i sala świeciła pustkami. Zresztą wystarczy popatrzeć na zdjęcia (łatwe do wygooglania w sieci). Po co kłamiesz? Niczego mądrego nie napisałaś, potrafisz tylko obrażać innych. Jeśli ktoś tu opluwasz to właśnie ty.
~ 2-12-2014 15:37
Spokojnie panowie... 176.*.239.50 to jakiś zakompleksiony gimbus z Wrocławia, ktoś mu wsadził słoik na głowę i teraz bredzi przy każdej okazji o wrocławskich słoikach. Poziom kultury też typowy dla mieszkańców Wrocławia. Nic nadzwyczajnego, nie należy po prostu przejmować się tym trollem.
~Gothic 2-12-2014 20:10
Ludzie, weźcie się ogarnijcie! Co to za różnica skąd pochodzi prelegent? Ważne, że przychodzi żeby przekazać swoją wiedzę, podzielić się wrażeniami z odbytych podróży. Jeśli kogoś dany temat nie interesuje, nie musi pojawiać się na prelekcji i tyle. Są osoby, które chętnie posłuchają, zwłaszcza ludzie starsi, którzy stanowią większość uczestników tych prelekcji i nie zawsze mają możliwość skorzystania z Internetu żeby zdobyć informacje na temat danego kraju, czy pooglądać zdjęcia. A tak gwoli ścisłości to Pani Renata Mięgoć mieszka i pracuje w Jeleniej Górze. Przedstawiała się na swojej ostatniej prelekcji o Meksyku, która była w listopadzie.
~Zbyszko 2-12-2014 21:37
Do 02-12-2014 20:10 | ~Gothic |: A ty w ogóle rozumiesz o czym toczy się dyskusja? Chyba nie. Na pewno nie o miejsce zamieszkania prelegentki, tylko o tematykę spotkań, która została narzucona odgórnie przez Wrocław. Zgodnie z zasadą, że oni finansują prelekcje to oni wybierają swoich prelegentów. Nie ważne gdzie pani Renata mieszka. Równie dobrze może sobie mieszkać w Meksyku. Ważne żeby opowiadała o naszym regionie. Bo taki jest profil muzeum. KPW? Skoro prelekcje jak i całe muzeum są finansowane z naszych podatków, to każdy ma prawo skrytykować obecny profil muzeum. Mniej zacietrzewienia, człowieku, a w zamian spróbuj czasem pomyśleć, zanim spłodzisz kolejny rozwlekły elaborat, w którym popiszesz się jedynie niezrozumieniem tematu dyskusji.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pożądanie w cieniu pokrywki w „Muflonie”  

Od niedzieli już z nowymi przystankami

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Areszt za oszustwa

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
984
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%