MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

O kontroli na granicach w regionie

Wiadomości: Region
Piątek, 8 lipca 2016, 7:26
Aktualizacja: 7:28
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
Jak już wcześniej informowaliśmy, od 4 lipca na terenie całego kraju wprowadzono czasowe kontrole graniczne, związane z piątkowym rozpoczęciem szczytu NATO i Światowymi Dniami Młodzieży, które rozpoczną się 26 lipca. Jak wygląda sytuacja na przejściach granicznych Jakuszyce–Harrachov i Jędrzychowice–Ludwigsdorf?

- W dniach 04-06 lipca na przejściach Jakuszyce-Harrachov i na przejściu Jędrzychowice-Ludwigsdorf dokonano odprawy granicznej blisko tysiąca osób i pięciuset środków transportu. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu wydali jedną odmowę wjazdu na teren naszego kraju obywatelowi Rosji – informuje rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr. Ireny Skuliniec

- Zakres kontroli jest dostosowany do stopnia zagrożenia porządku publicznego lub bezpieczeństwa państwa. Kontrole na granicy wewnętrznej prowadzone są selektywnie, wobec wytypowanych osób. Typowanie odbywa się na podstawie ryzyka i w oparciu o posiadane informacje – dodaje.

Podczas przekraczania granicy obywatele Polski powinni posiadać przy sobie dokumenty potwierdzające tożsamość i obywatelstwo. Osoby, które podczas kontroli zostaną zidentyfikowane jako stanowiące zagrożenie dla bezpieczeństwa lub porządku publicznego, nie zostaną wpuszczone do Polski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa nabór do Straży Granicznej

Krakowska w budowie

Weekend w Bukowcu

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Marcin1984 9-07-2016 13:31
Tak się złożyło, że pojeździłem trochę wczoraj służbowo w Czechach i Niemczech (przy granicy) i owszem - w Jakuszycach i Jędrzychowicach są kontrole, ale np. w Zawidowie, czy Zgorzelcu - Centrum nikogo. Więc jakby chcieli coś wwieźć na terytorium Polski - nie ma problemu, tylko trzeba unikać głównych przejść (co chyba średnio rozgarnięty przemytnik wie) tak więc te kontrole to tylko taka pro-forma - aby było.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cieplickie place

Przetarg na Szklarską Porebę Średnią

Czyżby Andrzej Duda?

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
509
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%