MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

O Jeleniogórskiej Karcie Dużej Rodziny

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 11 lipca 2015, 8:45
Aktualizacja: 8:57
Autor: UM Jelenia Góra
Fot. Archiwum
Kończy się kolejny etap funkcjonowania Jeleniogórskiej Karty Dużej Rodziny. – Od września – powiedział prezydent Marcin Zawiła – będziemy dokonywać przedłużeń terminów ważności wydanych rok temu Kart, bo dla nowych osób, które się zgłaszają na bieżąco (a jest ich co najmniej kilkanaście każdego miesiąca) Karty wydawane są „od ręki”.

Obecnie w systemie JKDR zapisanych jest 497 wniosków i 2.431 wydanych kart. Ta ilość nie za szybko, ale systematycznie rośnie. Kilkadziesiąt jeleniogórskich firm prywatnych włączyło się do programu, co pozwoliło na poszerzenie palety usług, gdzie posiadacze Karty mogą liczyć na upusty i zniżki cen.

Zastanawiające jest jednak, że w mniejszym tempie rośnie liczebność i zdecydowanie mniej osób zapisano do systemu Ogólnopolskiej Karty dużej Rodziny. Tam jest inny, ale też interesujący zakres zniżek, bo dotyczy przejazdów pociągami, zniżek przy wyrabianiu paszportów, itp. A liczebność posiadaczy tych Kart sięga raptem połowy stanu Jeleniogórskiej Karty.

Wydział Dialogu UM, który zajmuje się m.in. wydawaniem Kart zachęca do kontaktu i złożenia wniosku, bo właśnie w okresie wakacji oferowane tam zniżki mogą być bardzo przydatne dla dzieci.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wypadek przy baniakach  

Komisja w terenie

Wreszcie dobra droga

Wokół Ratusza – to warto zobaczyć!

Studium na początek

Boisko z budżetu obywatelskiego

Ważne zmiany w podatkach  

Bulwar Cieplicki otwarty!

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
306
Tak
61%
Nie
36%
Nie wiem
3%