MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

O istocie zimowego świętowania w Muzeum Przyrodniczym

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 20 listopada 2014, 7:51
Aktualizacja: 7:54
Autor: Manu
Fot. Organizator
Jutro (21.11) o godz. 19.00 w Muzeum Przyrodniczym (przy ul. Cieplickiej 11 A; w kompleksie pocysterskim) odbędzie się prelekcja pt. “Czas końca, czas początku, czyli o istocie zimowego świętowania”. Spotkanie poprowadzi Henryk Dumin. Wstęp na prezentację multimedialną jest wolny (liczba miejsc ograniczona).

Będzie to tym razem specjalna piątkowa prezentacja multimedialna poświęcona pochodzeniu świąt, symbolice potraw, choinki, kolędom i bogatej obrzędowości czasu Bożego Narodzenia oraz współczesnym przemianom w formach naszego świętowania.

Henryk Dumin - etnolog, menedżer kultury; badacz tradycji kultury Dolnego Śląska i przemian kultury w warunkach przerwanej ciągłości osadniczej; projektodawca i realizator festiwali kultury i licznych wystaw muzealnych; publicysta; laureat Nagrody im. Oskara Kolberga 2010; pracuje w Narodowym Instytucie Dziedzictwa w Warszawie. Współpracuje z artystami i ośrodkami kultury na terenie regionu. Uczestniczy w działaniach na rzecz utworzenia placówki muzealnej poświęconej kulturze wsi dolnośląskich.

Prelekcja dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z S. Koperem

Na jubileusz "Polany"

Doczekają się ronda

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~taka prawda 20-11-2014 19:36
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu tyle daje na te prelekcje, co kot zapłakał. Akurat prelegenci nie dostają złamanego grosza za swoje wystąpienia, więc pewnie cała kasa zostaje w kieszeniach wrocławskich urzędasów.
~Muzeum Przyrodnicze 21-11-2014 11:05
Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze informuje ,że prelegenci za prelekcje "czwartkowe" otrzymują wynagrodzenie ze środków Muzeum i dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.I taka jest prawda !!
~uczestnik 21-11-2014 16:59
A co niby ten Fundusz dofinansowuje, skoro prelekcje są ze środków Muzeum? Przyjazd wrocławskich prelegentów, których tematyka prelekcji tak się ma do profilu Muzeum jak pięść do nosa? Zadbajcie lepiej o środki na odtworzenie wystaw przyrodniczych takich jakie były w Pawilonie Norweskim zamiast robić z Muzeum Przyrodniczego (!!) talk-show i cepelię!
~Jonasz 21-11-2014 17:55
Pewnie dofinansowują przyjazdy wrocławskich urzędasów na wycieczki do Jeleniej Góry. Godzina nudzenia się a potem można robić co się chce. Tak wyglądają wszystkie "konferencje" organizowane przez różne państwowe instytucje w górskich kurortach za pieniądze podatników.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Logos i mit w fotografii

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Spotkania z tradycją

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
668
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%