MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

O Internecie w Fundacji S.O.S. Codzienność

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 7 października 2011, 8:00
Aktualizacja: 9:26
Autor: Agrafka
Fot. Archiwum
Fundacja S.O.S. Codzienność zorganizowała W Dziennym Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci ze świetlicy środowiskowej w Jeleniej Górze prezentację z zakresu bezpieczeństwa w Internecie.

Szkolenie miało na celu zapoznanie dzieci, z konsekwencjami, jakie niesie ze sobą nadużywanie korzystania z Internetu. Wszechstronny dostęp do sieci niesie za sobą nie tylko rozrywkę i wiedzę, czasem można się w nim zagubić, wtedy łatwo można stać się podatnym na różnego typu wpływy z zewnątrz.

– Uświadomiliśmy dzieciom, że tak naprawdę w sieci nie są anonimowe i tu poruszyła się lawina pytań z ich strony. Podobało mi się zaangażowanie i wspólna praca przy prezentacji, dzieci pięknie przedstawiły sposoby, w jakich wykorzystują Internet na co dzień – powiedziała Alina Boreta, z Fundacji S.O.S. Codzienność.

– Zadałam również pracę domową dzieciom, mają ustalić wspólnie jaki temat będzie nosić kolejna prezentacja, oraz spisać swoje pytania, które je nurtują w codziennym kontakcie z Internetem i nie tylko. Na to postaramy znaleźć wyczerpujące odpowiedzi – dodała Alina Boreta.

Prezentację multimedialną przygotował Dominik Boreta, wolontariusz fundacji, który posiada odpowiednią wiedzę z tego zakresu, wspiera również tworzenie portalu. Firma Panasonic oraz dyrektor III Oddziału Banku Zachodniego w Jeleniej Górze przekazali gadżety na rzecz fundacji, dzięki Leszkowi Stańczykowi z Firmy Marle powstały materiałowe serca dla dzieci.

– Dziękuję serdecznie osobom, które wspierają działalność naszej fundacji. Niestety przez okres dwóch miesięcy nie znaleźliśmy nikogo, kto mógłby nam wypożyczyć lub udostępnić na kilka godzin profesjonalny sprzęt do prezentacji. Mając tego typu narzędzia dzieci miały by lepszy komfort odbioru wiedzy.

Ale nasza fundacja się nie poddaje i dzielnie w domowej atmosferze będzie przeprowadzać kolejne prezentacje, gdyż właśnie rozpoczęliśmy cykliczną współpracę z panią Iwoną , opiekunką tych dzieci, które również potrzebują korepetycji z języka angielskiego i innych przedmiotów. Jeśli znalazły by się chętne osoby, aby nieść pomoc edukacyjną, prosimy o kontakt z naszą fundacją – apeluje Alina Boreta. Działaczka fundacji chciałaby stworzyć nową ideę Banku Marzeń, dzięki której raz w tygodniu byłaby możliwa realizacja choćby niektórych z dziecięcych marzeń.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koło ratunkowe dla Flory?

Wspólne posiedzenie finansów i oświaty

Dzień otwarty w Liceum Społecznym STO – 16 maja (czwartek)

Kolejny sukces Juliusza

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Bezpłatny kurs operatora koparki–ładowarki

Klasyki w Kowarach

Rozprawka o wolności, czyli matura z języka polskiego  

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
781
Tak
53%
Nie
43%
Nie mam zdania
3%