MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

O handlu ludźmi – konferencja w Jeleniej Górze

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 29 marca 2017, 8:05
Autor: AB–O
Fot. Organizator
Konferencja dotycząca prewencji handlu ludźmi , organizowana przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Jeleniej Górze, odbędzie się 8 maja. Wydarzenie kierowane jest do pedagogów, nauczycieli i pracowników rynku pracy. Udział w konferencji jest bezpłatny . Partnerem wydarzenia jest Park sportowy „Złotnicza”, w którego obiekcie konferencja się odbędzie.

- Pomysł na to konkretne działanie zrodził się z potrzeby chwili. Zbliżają się wakacje, czas wzmożonych wyjazdów zagranicznych, a co za tym idzie większego zagrożenia. Handel ludźmi jest zjawiskiem podlegającym dynamicznym przemianom, którego nasilenie zaobserwowano w Polsce na początku lat 90-tych - mówi Olga Jabłonko, dyrektor jeleniogórskiego CEiPM.

Warto zaznaczyć, że w polskim porządku prawnym nie występuje odrębne pojęcie „handlu dziećmi”, zatem wszelkie przepisy dotyczące handlu ludźmi należy interpretować również w odniesieniu do handlu dziećmi. Dlatego grupa docelowa obejmuje tak szeroki krąg odbiorców.

Część szkoleniowa zostanie poprowadzona przez Joannę Garnier z Fundacji La Strada, choć zaproszeni zostali także przedstawiciele służb mundurowych. Najważniejsze jest działanie prewencyjne, uczestnicy konferencji uzyskają podstawowe informacje na temat problemu handlu ludźmi tak, aby skutecznie prowadzić działania profilaktyczne w grupach uczniowskich, na spotkaniach z rodzicami oraz indywidualnie. Zainteresowani uczestnicy będą też mogli uzyskać certyfikat uczestniczenia w szkoleniu.

Informacja o konferencji została rozesłana do szkół i urzędów droga mailową. Ilu przedstawicieli szkól będzie zainteresowanych udziałem, trudno w tej chwili powiedzieć, w mentalności wielu osób problem jest odległy i nie dotyczy ich ani uczniów. Tymczasem wygląda to zgoła inaczej, bo zagrożony jest każdy.

- Liczba miejsc na konferencji jest ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń), chętni musza się pośpieszyć. Jeśli do kogoś program konferencji nie dotarł zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 75 64 577 37 lub mailowo mbp.jeleniagora@ohp.pl – informują organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Radny chce upamiętnić synagogę

PiS ujawnił listy kandydatów

Nad Śnieżnymi Kotłami

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Andzia 999999999999 29-03-2017 10:06
zmniejszyć populację mężczyzn do 10% ludzkości na całym świecie i będzie spokój oraz powszechny dobrobyt, ponadto to oni powodują większość wojen także religijnych , wypadki na drodze, gniew drogowy , przestępstwa wobec obywateli, fanatyzm religijny połączony z masowymi mordami, gwałtami i religijnym zniewoleniem - tak więc w społeczeństwie przyszłości nie ma miejsca dla nich i ich niespokojnej zaborczej natury
~emeryt 29-03-2017 10:19
w odpowiedzi dla Andzi z 10/06 proponuje aby w e wszystkich mariketach otworzyc stanowiska SEX SHOPU i dobrze je reklamowac a jesli chodzi o fanatyzm religijny to wlasnie kobiety stanowia wiekszosc bywalcow kosciolow i one to prowokuja do gwaltow oraz oszustw a w szczegolnosci matrymonialnych szukajac zawziecie sponsirow.
~Dariusz Mostrąg 29-03-2017 10:56
To,co napisała Andzia, nie jest pozbawione podstaw... W przeszłości mężczyźni mieli polować i walczyć, dlatego Natura dała im - dzisiaj nie bardzo już potrzebny - testosteron. To ten hormon u mężczyzn powoduje agresję i sprawia, że nie czują strachu przed ryzykownymi zachowaniami. Dzisiaj - z braku wojen i polowań - męska agresja znajduje ujście na drogach, w przestępczości (ok 90% sprawców), w fanatyzmie religijnym (szczególnie u muzułmanów), w "sportach" walki - gdzie obijają swoje gęby na ringach i w klatkach. W przeszłości mężczyźni często ginęli na wojnach i polowaniach, więc dlatego powszechne było wielożeństwo w celu odbudowania populacji - mężczyzna mógł zapłodnić większą liczbę kobiet niż kobiety począć dzieci. Jakie dzisiaj znaleźć ujście dla męskiej, testosteronowej, agresji?
rymcycymcy 29-03-2017 12:07
Andzi przyznaje rację każdy, kto naiwnie liczy na to, że ...pozostanie w 10 % ocalonych ! :) Tylko pytanie ...chłopaki ...a dacie sobie radę z tą masą roboty ? ;)
~Do andzi 29-03-2017 17:47
Mimo że jestem facetem popieram to co mówisz. .,,. Do rymcycymcy jak to pozostanie? Przecież nie trzeba nikogo zabijać odpowiednia regulacja urodzeń na całym świecie powinna wystarczyć, masa roboty ? Przecież technika cały czas do przodu idzie, po za tym panie też mohą być silne
~kizior 29-03-2017 18:33
Konferencja o wszystkim i o niczym,kto za to płaci?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Winda w Ratuszu – po przetargu

Odchudzam się, ale nie chudnę

Ulica Tabaki nieco dłużej

Relacja z Targów Ceramiki w Bolesławcu  

Kandydaci PO

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
624
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%