MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

O Europie Obywateli na spotkaniu w Bambergu

Wiadomości: Bamberg
Sobota, 16 czerwca 2012, 7:19
Aktualizacja: 7:30
Autor: Agrafka
Fot. Starostwo Powiatowe
Robocze spotkania przedstawicieli partnerskich powiatów: regionu miast Aachen, powiatu Bamberg i powiatu jeleniogórskiego odbyło się 11 i 12 czerwca. Celem były rozmowy o unijnym projekcie „Europa Obywatelek i Obywateli”. W pracach nad nim mają wziąć udział nie tylko powiaty partnerskie z Polski, Czech i Niemiec, ale także z Belgii, Holandii i Francji.

Powiat Aachen przygotowuje międzynarodowy projekt, który ma być gotowy do końca września. Współtworzą go przedstawiciele jeleniogórskiego starostwa.

- Jednym z ważniejszych tematów ma być oświata i niż demograficzny, który jest dużym problemem w tych wszystkich krajach. Chcemy też podjąć dyskusję na temat wpływu niżu demograficznego na rozwój oświaty. Ponieważ projekt jest dopiero tworzony zaproponowaliśmy, aby każdy powiat przeprowadził konferencję na temat kondycji oświaty i powiat jeleniogórski miałby przygotować ją jako pierwszy – powiedziała Lidia Zaborska, dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Projekt ma ruszyć w 2013 r., ale już wiadomo, że rozpocznie go w maju przyszłego roku „Bieg młodzieży” w powiecie Bamberg, w którym weźmie udział młodzież ze wszystkich regionów, uczestniczących w tym przedsięwzięciu.

- Celem projektu jest promocja regionów, wyjście do obywateli, a także międzynarodowa wymiana doświadczeń, pracowników oraz uczniów – dodała Lidia Zaborska.

Następne spotkanie robocze przewidziane jest na sierpień br.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tak się nie robi!

Trwa remont drogi Radomierz – Janowice

Giną woreczki na psie odchody

Co z tym SOR–em?

Bulwar niemal gotowy

Kruszwicka z wykonawcą!

Do parku narodowego z psami czy bez?

Bus był zepsuty?

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
870
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%