MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

O Encyklopedii Solidarności w książnicy

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 2 kwietnia 2013, 8:13
Aktualizacja: 8:14
Autor: Org
– Promocja drugiego tomu Encyklopedii Solidarności, z udziałem autorów i przedstawicieli IPN, odbędzie się 19 kwietnia br. o godz. 16.30, w Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze. W encyklopedii jest coraz więcej informacji i biogramów dotyczących naszego, jeleniogórskiego terenu – informuje przewodniczący Zarządu Regionu Jeleniogórskiego NSZZ Solidarność Franciszek Kopeć. Wstęp wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Burmistrz spotkał się z siatkarzami Mini Volley

Proces apelacyjny byłego proboszcza Ruszowa

Czytelniczka: drogo i brudno

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~piszą 2-04-2013 9:14
o sukcesach.Tysiace głodnych dzieci ,bezdomnych ,miliony bez pracy i za granica za chlebem.Apokalipsa.
~ 2-04-2013 10:29
Po 30-tu latach pracy nie mam na czynsz ,jedzenie ,ubranie ,lekarstwa ... dziękuje ci o wielka solidarnośći i tysiącom Kopciów Macie.... swój sukces żenada
~doświadczony 2-04-2013 10:36
rekord szybkości w dewastacji kraju !
~ret 2-04-2013 11:21
Solidarność to większe nieszczęście niż komuna. Sprowadziła kamieniczników, pseudokapitalistów i inne pazerne, złodziejskie barachło. Rozkradli kraj. W zamian dali pełne sklepy śmiecia do jedzenia, którego za komuny wstydzili by się w mięsnym sprzedawać.
~w13 2-04-2013 14:06
gratuluje opinii...najlepiej było w latach 30 w ZSRR kraj szczęśliwości szczególnie na ukrainie..ps. pogratulować władzom PO za doprowadzenie do takiej wiedzy o Polsce i jej wartościach
~ 2-04-2013 15:25
Gdybym wtenczas zdawał sobie sprawę do czego to doprowadzi myślę że nie nosiłbym wtedy opaski na rękawie z dumnym napisem Solidarność i nie uczestniczyłbym w strajkach.
~ 2-04-2013 17:35
DOLNOŚLĄZAK. Ja jestem wdzięczny "SOLIDARNOŚCI", że zaistniała w polskiej przestrzeni publicznej. Dzięki "S" nawróciłem się na jedyną słuszną wiarę. Potrafię bez zająknięcia odmówić "Ojcze nasz", mając na myśli przy odmawianiu tej modlitwy, nieskazitelnego ojca z Torunia. Potrafię opluć idee zaszczepione mi na Wieczorowym Uniwersytecie Marksizmu Leninizmu. Cieszę się, że moje dzieciaki - dzięki "S" - mogą swobodnie podróżować po świecie za pracą i znalazły swoją przystań w UK. W przyszłym roku wystąpią o zmianę obywatelstwa. Dzięki "S" stałem się kapitalistą i posiadaczem jakiegoś majątku, który bezpiecznie ulokowałem, unikając banków na Cyprze.
~ 2-04-2013 17:59
Cd. z 17:35. "SOLIDARNOŚĆ" to same sukcesy - bez ekscesów. Z inicjatywy "SOLIDARNOŚCI" utworzono w całym kraju urzędy obsługujące bezrobotnych z upadających zakładów pracy. Zakłady padały jak muchy po deszczu, wskutek "Solidarnościowych" strajków, zwanych"słusznymi" protestami robotników, domagających się poprawy warunków życia i bycia. Uważam, że tak jak w latach 80-tych ubiegłego stulecia, wszyscy Polacy - patrioci powinni o poranku wznosić okrzyk NIECH ŻYJE SOLIDARNOŚĆ. PRECZ Z KOMUNĄ. Zamiast "Kiedy ranne wstają zorze". DOLNOŚLĄZAK.
~ 2-04-2013 18:05
Cd. z 17:59. Radością napawa mnie, że dzięki rządom AKCJI WYBORCZEJ SOLIDARNOŚĆ, zlikwidowano w 1997 roku województwo jeleniogórskie oraz 41 innych województw, tworząc w to miejsce ogrom stanowisk urzędniczych stanowisk pracy w ramach 380 powiatów - itp, itd. DOLNOŚLĄZAK
~ 2-04-2013 18:32
Cd. z 18:05. Apeluję do pani poseł Machałek aby wraz z towarzyszami z PiS-partii podjęła inicjatywę budowy pomnika umiłowanego przywódcy oraz wielkiego przewodnika "Solidarnościowej" braci Mariana Krzaklewskiego /nie wiem dlaczego nazywanego przez złośliwców Benito Mussolini/. Jestem przekonany, że na Placu Kościelnym przy garnizonowym, obok innych godnych postumentów, pomnik Mariana powinien być. Uważam, że wydanie przez IPN "Solidarnościowej " encyklopedii należy godnie uczcić. Pomnik dla Krzaklewskiego oraz film Wajdy dla Wałęsy to są adekwatne akcenty dla "wspaniałego, reformatorskiego ruchu solidarnościowego". Wajada jest twórcą filmów: "Człowieka z żelaza", "Człowieka z marmuru". Pora na "Człowieka ze styropianu". DOLNOŚLĄZAK
~ 2-04-2013 23:48
dzięki ci solidarności za dzieci na śmietnikach...Wajada ? a kto to taki ?A kolejny pomnik powinien być , z racji braku hydrantow... a lokalne puce ,bursztyny i mikaduchny odczuwają szczególne braki... Pomniki niektorych postaci S nadadzą się ,przynajmniej na tyle... i dla gołębi ... też.
~popieram 3-04-2013 11:43
Pomnik się należy panu Kopciowi. Tylko skąd tyle materiału wezmą bo do chudzieńkich kruszyna nie należy. W ogóle nasza Solidarnościowa trójka razem z Bogusiem i Franciszkiem to swego rodzaju ewenement.Franciszek to jak człowiek z żelaza-słabszy materiał takiej wagi nie utrzyma. Boguś to typowy człowiek z betonu - nie trzeba wyjaśniać dlaczego. Po prostu niezłomny i odporny na wszystko. No i jeszcze jeden taki pucułowaty to typowy człowiek z marmuru-zamilczmy nad nim na chwilę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwają porządki w Mysłakowicach

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Rzeźby dla Kowar

Pracownicy Castoramy pomagają Mikołajowi  

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
934
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%