MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

O Buenos Aires w ODK

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 9 maja 2015, 8:10
Aktualizacja: 12:56
Autor: Manu
Fot. ODK
W poniedziałek (11.05) o godz. 17.00 w sali teatralnej Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu rozpocznie się prelekcja multimedialna pt. “Buenos Aires cz. III czyli:...nie lubimy Anglików...”. Spotkanie poprowadzi Stanisław Dąbrowski. Wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona).

Oto kolejna relacja z wyjazdu do Buenos Aires. Zobaczymy: Torre Monumental (d. Torre de los Ingleses); lśniący pomnik Floralis Generica; Museo de Arte Latinoamericano de Buenos Aires (MALBA); Jardin Japones i Monumento do los Espanoles.

- Jak zwykle połazimy po ulicach i (wirtualnie) skosztujemy lokalnych przysmaków – zapowiada prelegent Stanisław Dąbrowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Śmierć na żwirowni

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~empatia to człowieczeństwio 9-05-2015 12:33
Nie wiem czego dotyczy prezentacja, ale wyrwany z kontekstu tytuł prelekcji jest co najmniej niedyplomatyczny.Zarówno autor plakatu jak i redakcja Jelonki powinny czuć się odpowiedzialne za prezentowana treść. Jeśli ktoś ma wątpliwości to niech się zastanowi jak poczułby się gdyby zobaczył angielski, niemiecki, rosyjski czy czeski plakat z napisem "nie lubimy polaków". nawet jeśli treść prezentacji jest niewinna lub żartobliwa, to dowiedzą się o tym wyłącznie obecni na prelekcji. Pozostali zapamiętają jedynie artykuł z plakatem "nie lubimy anglików". Wzywam autora artykułu lub redakcję do niezwłocznego kontaktu z prelegentem, a następnie przynajmniej umieszczenia dodatkowych informacji w treści artykułu, tak aby nie było wątpliwości jaka była intencja autora plakatu.
~ 9-05-2015 13:23
Ale masz problem...
~globtroter 9-05-2015 16:58
Takie prelekcje to miały sens za komuny ,kiedy podróż dalej niż do Bułgarii była dla tylko nielicznych.Dziś jak ktoś chce zobaczyć Buenos Aires to wsiada w samolot i leci a nie łazi na spotkania z jakimś opowiadaczem tony halikiem,który myśli że jako jedyny z Polaków tam był.
~par... 10-05-2015 7:49
Kto wisiada do samolotu, ten wsiada. Nie każdy może.I tacy, co nie mogą chętnie pójdą na prelekcje. Tylko ten tutuł....
~eMKa 10-05-2015 20:48
Czytajcie cały tytuł, który wszystko wyjaśnia. To mieszkańcy Argentyny nie lubią Anglików. Dlaczego a chcby za Falklandy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Stalowe rumaki w Karpaczu

"Kontrabasista" na Stacji Wolimierz

Gdzie zawita Skok w blok dzisiaj i w piątek?  

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
129
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%