MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

O bezpiecznych feriach w „Siódemce”

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 22 stycznia 2016, 8:21
Aktualizacja: 8:23
Autor: Manu
Fot. Archiwum SP 7
Wczoraj (21.01) jeleniogórscy policjanci i miejscy strażnicy zawitali do Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza. Celem wizyt funkcjonariuszy było omówienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych.

W czasie spotkania w “Siódemce” stróże prawa omówili zasady bezpieczeństwa nad zamarzniętymi akwenami wodnymi, podczas poruszania się po drogach oraz jazdy na sankach czy nartach. Przypomniano także, kogo należy powiadomić, gdy staniemy się świadkami sytuacji, w której druga osoba potrzebuje pomocy.

- Zbliżający się okres ferii zimowych to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa – powiedziała podczas wizyty w SP 7 Beata Sosulska-Baran z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Dużą część spotkania przeznaczono na omówienie podstawowych zasad ruchu drogowego. St. sierż. Jarosław Rutka przybliżył uczniom najważniejsze reguły, jakimi powinni kierować się podczas ferii, zarówno w kontaktach z osobami obcymi, jak również podczas zimowych zabaw.

- Wszystkie informacje były kwestią uporządkowania wiedzy, bowiem jak pokazali uczniowie z “Siódemki” ich wiedza na temat bezpieczeństwa jest bardzo duża – podsumował Grzegorz Rybarczyk z jeleniogórskiej Straży Miejskiej.

Przekazaną przez policjantów wiedzę z zakresu bezpieczeństwa pomogła utrwalić także rozmowa, która zobrazowała uczniom jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich podczas wypoczynku zimowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rodzinna wystawa

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Kruszwicka na finiszu  

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ja 22-01-2016 9:57
Coś mi się wydaję że siódemka i dwójka mają niezłe "plecy" w redakcji jelonkowej....jakiekolwiek imprezy szkolne to wiecznie tylko siódemka i dwójka (z przewagą tej pierwszej) jak by nie istniały inne szkoły w Jeleniej.
~Mama 7 22-01-2016 10:33
Tam się najwięcej i najciekawiej dzieje więc piszą :)
~co to ma być? 22-01-2016 17:10
a to ci widok czterech mundurowych na spotkaniu z garstką dzieci, ci to szanują pracę,he,he.
~Mama 7 22-01-2016 21:56
Ta "garstka dzieci" to tylko część- reszta sie w kadrze nie zmieściła- zapewne nie można się było domyślić?? A że policja przychodzi na takie zajęcia to duży plus dla nich. To jest właśnie część ich pracy-uświadamianie i zapobieganie nieszczęściom dzięki temu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców

Ponad 716 tys. zł na wymianę źródeł ciepła

Nowa rektor, nowe plany  

Laptopy do nauki on–line

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
816
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%