MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

O bezpiecznych feriach w „Siódemce”

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 22 stycznia 2016, 8:21
Aktualizacja: 8:23
Autor: Manu
Fot. Archiwum SP 7
Wczoraj (21.01) jeleniogórscy policjanci i miejscy strażnicy zawitali do Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza. Celem wizyt funkcjonariuszy było omówienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych.

W czasie spotkania w “Siódemce” stróże prawa omówili zasady bezpieczeństwa nad zamarzniętymi akwenami wodnymi, podczas poruszania się po drogach oraz jazdy na sankach czy nartach. Przypomniano także, kogo należy powiadomić, gdy staniemy się świadkami sytuacji, w której druga osoba potrzebuje pomocy.

- Zbliżający się okres ferii zimowych to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa – powiedziała podczas wizyty w SP 7 Beata Sosulska-Baran z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Dużą część spotkania przeznaczono na omówienie podstawowych zasad ruchu drogowego. St. sierż. Jarosław Rutka przybliżył uczniom najważniejsze reguły, jakimi powinni kierować się podczas ferii, zarówno w kontaktach z osobami obcymi, jak również podczas zimowych zabaw.

- Wszystkie informacje były kwestią uporządkowania wiedzy, bowiem jak pokazali uczniowie z “Siódemki” ich wiedza na temat bezpieczeństwa jest bardzo duża – podsumował Grzegorz Rybarczyk z jeleniogórskiej Straży Miejskiej.

Przekazaną przez policjantów wiedzę z zakresu bezpieczeństwa pomogła utrwalić także rozmowa, która zobrazowała uczniom jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich podczas wypoczynku zimowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Patriotycznie w MP 2

Spotkanie z historią

GIS Day w szkole

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ja 22-01-2016 9:57
Coś mi się wydaję że siódemka i dwójka mają niezłe "plecy" w redakcji jelonkowej....jakiekolwiek imprezy szkolne to wiecznie tylko siódemka i dwójka (z przewagą tej pierwszej) jak by nie istniały inne szkoły w Jeleniej.
~Mama 7 22-01-2016 10:33
Tam się najwięcej i najciekawiej dzieje więc piszą :)
~co to ma być? 22-01-2016 17:10
a to ci widok czterech mundurowych na spotkaniu z garstką dzieci, ci to szanują pracę,he,he.
~Mama 7 22-01-2016 21:56
Ta "garstka dzieci" to tylko część- reszta sie w kadrze nie zmieściła- zapewne nie można się było domyślić?? A że policja przychodzi na takie zajęcia to duży plus dla nich. To jest właśnie część ich pracy-uświadamianie i zapobieganie nieszczęściom dzięki temu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ślubowały pierwszaki

Warsztaty modelarskie

Studium na początek

Uczniowie Mechanika społecznie

Towarzystwo Przyjaciół Grodna i Wilna ma 30 lat

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
100
Tak
63%
Nie
35%
Nie wiem
2%