MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

O bezpieczeństwie seniorów na drodze

Wiadomości: Szklarska Poręba
Poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 11:14
Aktualizacja: Środa, 14 sierpnia 2019, 11:02
Autor: WAC
Fot. KR BRD
Szklarska Poręba była jednym z przystanków na trasie organizowanej przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego akcji „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”.

Akcja "Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie" wzbudziła spore zainteresowanie mieszkańców miasta pod Szrenicą.

Panuje tu niezwykle duży ruch, zarówno pieszych jak i pojazdów, a co za tym idzie zagrożenie wśród niechronionych uczestników ruchu jest duże – mówią organizatorzy akcji. - Dlatego cieszy nas obecność lokalnych seniorów na spotkaniu.

Na temat zagrożeń bezpieczeństwa ruchu drogowego na obszarze Szklarskiej Poręby głos zabrali przedstawiciele Policji – mł. asp. Małgorzata Kostrzewa - dzielnicowa z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie oraz asp. sztab. Marek Palczak z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze i sierż. sztab. Beata Sosulska- Baran z tej samej jednostki. Policjanci rozdali też seniorom opaski odblaskowe z prośbą o używanie ich szczególnie po zmroku oraz przy gorszej pogodzie.

Główna część prelekcji należała do Mariusza Sztala – eksperta ruchu drogowego, który zaprezentował filmy edukacyjne dla seniorów i na ich podstawie dyskutował z zebranymi na tematy prawidłowych zachowań na drodze.

W końcowej części spotkania z-ca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze, a zarazem przedstawiciel Dolnośląskiej Rady BRD Wojciech Leszczyk opowiedział seniorom jak często należy badać wzrok oraz co ma wpływ na jakość widzenia i postrzegania.

Na zakończenie spotkania seniorzy otrzymali pamiątkowe certyfikaty, a na zewnątrz odebrali swoje rowery po regulacjach i uzupełnieniu obowiązkowych elementów wyposażenia.

Twoja reakcja na artykuł?

4
36%
Cieszy
1
9%
Dziwi
2
18%
Nudzi
2
18%
Smuci
0
0%
Złości
2
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Ekumenicznie i świątecznie

Rok koalicji Bezpartyjnych Samorządowców z Prawem i Sprawiedliwością

Gmina Mysłakowice rozkwita  

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~gość 12-08-2019 13:39
Więcej kontroli na ulicach miasta,wczoraj na ul.Bankowej na przejściu jeden kierowca się zatrzymał ,a drugi przejechał mi przed nosem,byłam już na środku pasów....jakiś d.... z nr.ZPL .....
~do 15,41 12-08-2019 21:33
Czy ten Pan Wojciech L.... to ten Pan były radny z wiadomo jakiej słusznej ......

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rok niespełnionych obietnic

Karpacz rezygnuje z fajerwerków

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Trwa jarmark świąteczny

Monitornig pomoże?

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
978
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%