MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

O bezpieczeństwie poprzez świetną zabawę

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 9 sierpnia 2014, 8:46
Aktualizacja: Niedziela, 10 sierpnia 2014, 8:18
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
Kolejna impreza z cyklu "Bezpieczne wakacje" odbyła się wczoraj (8. 08.) na jeleniogórskim Rynku. – Radość dziecka jest najważniejsza – mówił Grzegorz Rybarczyk ze straży miejskiej. By umilić wakacyjny czas dzieciom przygotowano liczne gry, zabawy i konkursy z nagrodami. A głównym celem – bezpieczeństwo.

W zabawach mogły uczestniczyć wszystkie chętne maluchy, były też zorganizowane grupy przedszkolne i półkolonie. W tzw. międzyczasie straż miejska wspólnie z policją i strażą pożarną jeździ do przedszkoli i na półkolonie, gdzie odbywają się spotkania poświęcone nauce bezpiecznych zachowań.
- Były zajęcia pod Chojnikiem, akcja "zgubek" gdzie dzieci budowały szałasy, były m.in. informowane, jak bezpiecznie spędzić czas w lesie i w górach. Pogotowie ratunkowe przybliżało zakres pierwszej pomocy - opowiada Grzegorz Rybarczyk.

W sobotę na Placu Ratuszowym można było wziąć udział w konkursach plastycznych, rzucie piłką lekarską, zajęciach rokardowych. Wszystkie atrakcje były bezpłatne. Akcja prowadzona dzięki wsparciu sponsorów prowadzona jest pod patronatem Prezydenta Jeleniej Góry.

Kolejna impreza z tego cyklu już w najbliższy piątek (14. 08.) w godz. 10.00-14.00 na Placu Piastowskim. - Zapraszamy wszystkie dzieci, ale też turystów, kuracjuszy. Będzie się działo - zachęca strażnik miejski.
A we wrześniu kulminacyjna impreza "Żegnajcie wakacje" na Placu Ratuszowym. Zapraszamy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Nabór do szkół ponadpodstawowych  

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Mamuśka 9-08-2014 15:37
Fajny mają Państwo kalendarz z datą 14.08.2014,który u WAS przypada w piątek :) Trochę dziwnie bo u mnie 14.08.2014 przypada w czwartek :) Pozdrawiam
~gluś 9-08-2014 17:51
super :)
~ 9-08-2014 17:58
Prezydent ma głęboko gdzieś bezpieczeństwo ludzi. Mieszkam w komunalnym, jestem skazany na konsumcję groźnych bakteri i tokcyczne substancje, zglaszałem to nie jeden raz, tylko mnie wyśmiali, prezydent też o tym wie i co? Dodam, że ni jestem sam w takiej sytuacji i wiekszość nawet nie wie co ich czeka. To co odkryłem podczas prac przy budynkach mieszkalmych, to szok, nadzór budowlany bo kryminału, łącznie z urzędnikami miasta a zwłaszcza ZGKiM. Już niebawem zrobię z tym porządek, wy podatnicy bedziecie za to płacić, bo jesteście głupi i na to sami pozwalacie, chyba, że się obudzicie i zrobicie porządek z "władzami".
~DoGrzesiaR 10-08-2014 0:20
Grzesiu odpocznij chłopie chociaż w wakacje. SPOKO. Bo Cię wywiozą nogami do .... Taki UPAŁ a ten tyra !!! ( jest lato ,to jest gorąco - uff)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

„Bezpieczne wakacje” – zajęcia plastyczne

Bestie A. Cieślińskiej w Muzeum Przyrodniczym

Czas na egzamin ósmoklasisty

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
818
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%