MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

O bezpieczeństwie

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 29 marca 2019, 9:52
Aktualizacja: Niedziela, 31 marca 2019, 6:26
Autor: WAC
Fot. WAC
Sprawom bezpieczeństwa, opieki społecznej oraz budżetowym poświęcona była wczorajsza (28.03) sesja Rady Powiatu Jeleniogórskiego.

Najwięcej dyskusji towarzyszyło wystąpieniu zastępcy komendanta miejskiego policji mł. insp. Bogumiła Kotowskiego, który przedstawił radnym sprawozdanie o stanie bezpieczeństwa w powiecie. Z przedstawionych statystyk wynikało, że w ubiegłym roku policjanci przeprowadzili około 28000 interwencji. Na terenie powiatu popełniono około 4500 przestępstw. Wykrywalność sprawców była wyższa, niż rok wcześniej i wynosiła 65 procent. Największymi problemami funkcjonariuszy jest duża liczba wakatów, która powoduje, że policjanci w powiecie muszą korzystać ze wsparcia kolegów z Komendy Wojewódzkiej oraz braki sprzętowe.

Korzystając z obecności na sesji mł. insp. B. Kotowskiego radni zadawali mu szereg pytań dotyczących różnego rodzaju niepokojących zjawisk występujących na terenie powiatu oraz funkcjonowania policji w terenie. Nie zabrakło pytań o możliwość przywrócenia stałych posterunków policji w poszczególnych gminach.

W obecnej sytuacji kadrowej naszej komendy, powrót dawnych posterunków byłby trudny i właściwie bez sensu, bo funkcjonowałyby one właściwie jedynie na papierze – mówi mł. insp. B. Kotowski. - Myślimy raczej że lepszym rozwiązaniem jest racjonalniejsze zarządzanie pracą patroli i dzielnicowych. Jeśli taka jest wola, to mogą oni w pomieszczeniach użyczonych przez samorząd pełnić stałe dyżury w danej gminie.

Dodajmy, że na początku sesji ślubowanie złożył nowy radny Dariusz Śliwiński. Objął on mandat złożony przez Grzegorza Truchanowicza, który objął urząd zastępcy wójta gminy Mysłakowice.
|
- Zostałem wybrany z okręgu obejmującego gminy Mysłakowice i Janowice Wielkie – mówi D. Śliwiński. Jest to dla mnie debiut w pracy samorządowca, gdyż do tej pory nie byłem radnym ani urzędnikiem. Na co dzień prowadzę działalność gospodarczą. Z racji doświadczenia zawodowego na razie zgłosiłem swój akces do pracy w komisji budownictwa, infrastruktury i rozwoju powiatu.

Twoja reakcja na artykuł?

2
22%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
11%
Złości
6
67%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Nolens Volens 29-03-2019 11:56
A tak PiSiaki obiecywali że przywrócą stare posterunki... kolejne cyniczne oszustwo politycznych szalbierców.
~as 29-03-2019 14:40
Widzę że mówi się o bezpieczeństwie, a ja prosiłem tego pana w okularach o interwencję i mnie olał
użytkownik facebook 29-03-2019 22:35
Do Dłużniaka niech skomlą, skoro go tak POpierali.
~nowy 30-03-2019 23:12
W obecnej sytuacji kadrowej naszej komendy, powrót dawnych posterunków byłby trudny i właściwie bez sensu, bo funkcjonowałyby one właściwie jedynie na papierze – mówi mł. insp. B. Kotowski.Czy ten Pan Komendant pamięta ,że w dawnych gminach Janowice Wielkie i Jeżów Sudecki istniały Komisariaty Policji ???. Te Jednostki jak pamiętam były na miejscu , mieszkańcy zgłaszali swoje problemy i była możliwość szybkiej reakcji na zagrożenie. Panie Komendancie KMP w Jeleniej Górze , może trzeba wrócić do żródeł . Sprawdzone tematy nigdy nie są złe. Powrót - Komisariaty Policji w Janowicach Wielkich i Jeżowie Sudeckiem. Mieszkańcy napewno będą mogli poczuć się bezpieczniej. Może Minister MSW i A pomoże w tym TRUDNYM ???? przedsięwzięciu - Powrotu Komisariatów do Gmin !!! .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Z wrocławskiego muzeum do Książa

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Otwarto Dom Modlitwy w Łomnicy

Stadion nie dla kibiców – jak długo? [aktualizacja]

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
355
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%