MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

O barierach i ograniczeniach w turystyce

Wiadomości: Szklarska Poręba
Sobota, 6 sierpnia 2016, 10:41
Aktualizacja: 10:42
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
Podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Dawid Lasek oraz prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Wojciech Fedyk spotkali się wczoraj (5.08) w Szklarskiej Porębie z samorządowcami i przedsiębiorcami z branży turystycznej, by szukać rozwiązań systemowych związanych z promocją miast i regionów turystycznych w regionie jeleniogórskim. Organizatorem konferencji była Lokalna Organizacja Turystyczna w Szklarskiej Porębie.

Przewodniczący Zarządu LOT w Szklarskiej Porębie Grzegorz Sokoliński podczas prezentacji multimedialnej wypunktował bariery i ograniczenia turystyki w regionie, które negatywnie wpływają na konkurencyjność obszarów po polskiej stronie granicy. W większości przypadków są to problemy infrastrukturalne.

Dawid Lasek podczas krótkiej konferencji prasowej zauważył, że z problemem turystyki w regionie jeleniogórskim i dysproporcjami prawnymi spotkał się w… województwie podkarpackim podczas spotkania z przedstawicielami stacji narciarskich Kotliny Jeleniogórskiej.

- Mam nadzieję, że dzisiaj podczas konferencji uda nam się zidentyfikować te problemy, które mają charakter prawny, systemowy czy strategiczny. Moja deklaracja jest i była taka sama. Kiedy trzy miesiące temu obejmowałem ten urząd, powiedziałem, że my jako ministerstwo będziemy robić wszystko, żeby zapewnić dobre środowisko prawne dla realizacji różnego typu działań prorozwojowych w turystyce.

Nie da się ukryć, że do przyjazdu w nasze tereny często zniechęca turystów stan naszych dróg. Dawid Lasek zauważył to mijając Wrocław. - Ta droga nie jest przystosowana do wdrożenia proponowanych przez ministerstwo planów. W Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu spotkałem się z wicemarszałkiem odpowiedzialnym między innymi za transport i turystykę. Po spotkaniu podjąłem decyzję, że w połowie września spotkamy się podczas warsztatu regionalnego, na którym poruszymy temat między innymi problemów infrastrukturalnych, bo bez nich nie da się robić turystyki na taką skalę jaką byśmy chcieli – podkreślał.

O tym, czy konferencja przyniosła jakieś efekty pokaże czas. Prawda jest też taka, że turystyka i wszystko co jest związane z nią w naszym regionie tego czasu nie ma. Czesi w pełni wykorzystują walory terenu i odnoszą doskonałe rezultaty w tej branży.

Ogłoszenia

Czytaj również

Remont tarasu Karczmy Sądowej

Patriotycznie przy ognisku

O rozpadających się górach

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Ja 6-08-2016 20:20
Minister na zdjęciu 2 szuka pokemona?
~sajmon 7-08-2016 9:21
Nasi włodarze mają jedno lekarstwo na wszystko :) Brak turystów no to galeria market :) Brak pracy dla młodych no to galeria market :) Zanieczyszczone środowisko no to absolutnie galeria market koniecznie w centrum :) Zły stan dróg no to market przy drodze :) Ale od tej konferencji wszystko się zmieni :) Zaczną budować Pokestopy :)
~18 sqandal 7-08-2016 10:35
.... teraz gdy zagraniczne wycieczki są ryzykowne należy wykorzystać i po prostu zrobić coś żeby turyści właśnie tu przyjeżdżali . A tu co? jakieś bezcelowe konferencje , < Zakasać rękawy panowie > i do roboty , mamy tu piękny region. Możemy ........... no tak co możemy jak tylko konferencje mamy i przy okazji jakaś kanapka Wam wpadnie . Oj marnie to widze . żbyt bierni jesteście wodarze z ratusza i zbyt zadowoleni z siebie ze niby coś tam robicie , a szkoda.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Świętują Niepodległość

Porozmawiaj o tym z notariuszem

Radni KO przeciw kupcom?

Motocykliści dla Niepodległej

Udany Piknik Strzelecki

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
831
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%