MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Numerologiczne pasowanie w „dziesiątce”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 10 października 2008, 14:33
Aktualizacja: Sobota, 11 października 2008, 8:06
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Osiemdziesięcioro pięcioro dzieci z pierwszych klas (ze znaczną przewagą chłopców) weszło dziś oficjalnie do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Morcinka. Dokonało się to w znaczącej „numerologicznie” dacie: dziesiątego października, czyli dziesiątego miesiąca roku.

Dziesiątki w arkanach numerologii to symbole cyklu, końca jednego etapu i początku drugiego, stały element „koła fortuny” – tak tłumaczy jeden z portali ezoterycznych. Coś w tym jest, po szkoła dla pierwszoklasistów to nowy rozdział w ich życiu. Dlatego wyjątkowo uroczyście obchodzono ich oficjalne wejście w społeczność szkolną.

Pierwszaków pasowała na pełnoprawnych uczniów Alina Rasiewicz, dyrektor SP nr 10. – Mamy znaczną przewagę chłopców – mówi. Na 85 dzieci, aż 51 to mali mężczyźni. Wszystkich podzielono na trzy klasy. Ich uczniowie z kolorowymi rogatywkami na głowach otrzymali dziś specjalny dokument potwierdzający przyjęcie do grona szkolnej społeczności. – Od lat mamy mniej więcej tyle samo uczniów. Boimy się nieco roku przyszłego – powiedziała nam Alina Rasiewicz.

Uroczystość uświetniły pokazy artystyczne grup młodzieży działające w SP nr 10. Swoimi umiejętnościami błysnęła także para taneczna: Kewin Espenszyt i Jowita i Misiakowska.

Całe wydarzenie obserwowali rodzice, równie przejęci jak pierwszoklasiści. Wielu zaopatrzonych w aparaty fotograficzne i kamery dokumentowało uroczystość. Był także rzemieślnik fotograf, który każdej klasie robił zdjęcie zbiorowe. Były też fotografie indywidualne ze sztandarem w tle. Chorągiew trzymał jeden z szóstoklasistów, który na oficjalne kadry się nie załapał.

Pasowania pierwszoklasistów już odbyły się w większości szkół podstawowych w mieście: w minioną sobotę pełnoprawnymi pierwszakami zostali uczniowie „jedenastki” oraz „dwójki”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zgłoszenia do nagrody "Liczyrzepy" 2020

Remont drogi wojewódzkiej

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~*** 10-10-2008 15:21
Panie Tejo a gdzież są zdjęcia? Ja zrobiłam zdjęcie Panu. I nawet mi się udało! Pozdrawiam.
~A>L 10-10-2008 17:15
Super dzieciaczki!A na głownym zdjęciu jest moja wychowawczyni,kochana pani Basia!tylko że ja byłam jej uczniem,ho ho dawno temu.Pozdrawiam panią Basię i rodziców tych dzielnych małych uczniów i życzę wytrwałości!
~Sabath 10-10-2008 20:27
początek nauki w szkole przetrwania i poznanie prawdziwego życia ... życzę powodzenia
~Sabath 10-10-2008 20:29
jak smutne jest to że już jako dzieci muszą tego doświadczać i uczyć się nie zawsze dobrego zachowania a wręcz przeciwnie dziecko po wysłaniu do szkoły dotąd grzeczne może wrócić całkiem odmienione
piipi 11-10-2008 1:22
~Ptaszki Jelonkowe,..aby wam szkola duzo radosci dala i do doroslego zycia dobrze przygotowala !.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rzeźby dla Kowar

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Trwają porządki w Mysłakowicach

Świętowali z Złotoryi

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
932
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%