MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

NSZZ "S": Jeśli nic się nie zmieni, będą strajki!

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 5 lutego 2015, 6:50
Aktualizacja: Piątek, 6 lutego 2015, 7:42
Autor: Angela
Fot. Angela
– Sytuacja pracowników zarówno w Jeleniej Górze, regionie, jak i w całej Polsce jest bardzo trudna – mówi Franciszek Kopeć, przewodniczący Zarządu Regionu Jeleniogórskiego NSZZ Solidarność. – Pracownicy wielu zakładów od lat nie mieli podwyżek i często nie wystarcza im pieniędzy nawet na podstawowe potrzeby. Dlatego w walkę o poprawę warunków pracy i płacy powinny włączyć się samorządy i rząd – dodaje F. Kopeć, który zapowiada protesty, blokowanie Sejmu i rond w stolicy.

Wczorajsza (04.02) konferencja prasowa Zarządu Regionu Jeleniogórskiego NSZZ Solidarność, dotyczyła nie tylko problemów w regionie, ale i w całej Polsce. Mówiono o strajkach górników, planowanych zwolnieniach energetyków, pracowników PKP (szczególnie Cargo), Poczty Polskiej (prace ma stracić ok. 5 tys. osób), trudnej sytuacji rolników, pracowników służby zdrowia i oświaty.

- Wielu pracowników ma problem, by zaspokoić podstawowe potrzeby swoje i swoich rodzin, do tego dochodzą umowy śmieciowe, a także elastyczny czas pracy, który uniemożliwia ludziom normalne funkcjonowanie – mówił Franciszek Kopeć. - Nie godzimy się na takie warunki i będziemy z tym walczyć. We wtorek (3.lutego) odbyło się zebranie Krajowego Komitetu protestacyjnego NSZZ Solidarność. W związku z brakiem reakcji premiera na postulaty związkowe dotyczące podjęcia dialogu społecznego, zapadła decyzja o organizacji akcji protestacyjnych. W środę (4.02) OPZZ podjął decyzję o wprowadzeniu pogotowia strajkowego w swoich organizacjach na terenie całego kraju, a w czwartek (5.02) odbędzie się spotkanie i konferencja prasowa Międzyzwiązkowego Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego Solidarność, OPZZ i Forum. Będą rozmowy z rolnikami i innymi grupami społecznymi w sprawie organizacji wspólnych działań protestacyjnych. Będziemy także odwiedzać biura poselskie i senatorskie oraz prezentować swoje postulaty – dodał F. Kopeć.

Wśród tych postulatów jest m.in. wprowadzenie nowych zasad dialogu społecznego czyli powołanie Rady Dialogu Społecznego, podwyższenie minimalnego wynagrodzenia do 11 zł za godzinę pracy brutto (obecnie jest 9,70 zł), przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego, ograniczenie umów śmieciowych, a także zlikwidowanie zmian w prawie pracy dotyczących elastycznego czasu pracy.

- Nie chcemy wychodzić na ulicę i krzyczeć, ale jeśli nasze postulaty nie zostaną spełnione, nie będziemy mieli innego wyboru – podkreślał Franciszek Kopeć. – Jeśli trzeba zrobimy miasteczko przed Sejmem, zablokujemy ronda w stolicy, a nawet sparaliżujemy pracę Sejmu. W walkę o poprawę warunków pracy musi włączyć się rząd, który przyzwala na dotychczasowe praktyki. W obronę swoich mieszkańców powinny zaangażować się również samorządy lokalne, które dając przedsiębiorcom ulgi w strefach ekonomicznych, powinny żądać odpowiedniego wynagrodzenia dla pracowników w tych zakładach i odpowiedniego traktowania ludzi – dodał Franciszek Kopeć.

Z pozytywnych informacji kończących konferencję, Bogusław Wojtas, zastępca przewodniczącego Zarządu Regionu Jeleniogórskiego NSZZ Solidarność, poinformował o tym, że udało się wywalczyć w Jeleniej Górze podwyżki dla pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (o czym pisaliśmy w grudniu i styczniu). – Pieniądze na ten cel zostały zabezpieczone w budżecie miasta na rok bieżący i jest to sukces wielomiesięcznych negocjacji organizacji zakładowych NSZZ Solidarność przy MOPS, wspartych przez przedstawicieli zarządu regionu – mówił Bogusław Wojtas. – Będzie to podwyżka średnio o 200 zł na pracownika . Będziemy kontynuować takie działania również w innych jednostkach podległych samorządowi, w tym w Książnicy Karkonoskiej, gdzie pracownicy weszli w spór zbiorowy, żądając przywrócenia poprzedniego regulaminu pracy zmienionego przez ówczesną dyrektorkę A. Raczek – dodał Bogusław Wojtas.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Szlakiem Bernatta

Protest pod sądem

Duże inwestycje w gminie Mirsk  

Komentarze (72) Dodaj komentarz

~soc-lib 5-02-2015 7:19
Stracone 25 lat ,stracone nadzieje na godne życie. Wypowiedzieć konkordat! lekcje religii do salek ,katecheci niech uczą w 'czynie społecznym" dosyć kupowania złomu militarnego hamerykanskiego. Gzie jest nasz przemysł ciężki, zbrojeniowy, ile tysięcy młodych ucieknie .Takich pytań jest tysiące . Niewolnik dostaje za swa prace około 400$ i odpowiada glową za blędy na taśmie ,a urzędas trwoni miliony i jeszcze dostaje premie . W miarę z dobrze prosperującego państwa jesteśmy jakimś kadłubkiem.
~Wiadomo 5-02-2015 7:49
Jestem za!!!
~obywatel 5-02-2015 7:58
popieram w 100%
~sikh 5-02-2015 8:02
Bój to jest nasz ostatni!!!
~pytanie 5-02-2015 8:35
A czy działacze związkowi są też zatrudniani na umowach śmieciowych? Jaką rzeszę tych działaczy utrzymujemy z naszych podatków? Pokrzyczeć za pieniądze to fajna praca, a raczej zabawa
~zxzz 5-02-2015 8:41
To niech napiszą projekt ustawy o podniesieniu minimalnej krajowej i niech się kilka milionów nie zadowolonych podpisze...
~Le1Kiepury 5-02-2015 8:44
Nastepna banda darmozjadow co mysla ze im sie nalezy. Do roboty a nie wycieczki do warszawy??? Na yltubie pytaja zwiazkowca po co tu jest a on na to ze wolne w pracy dali i napic sie mozna z kolegami ot polscy zwiazkowcy ile mozna pchac w gornikow rolnikow? Prawie 8000000 milionowe bezrobocie a oni 50k gornikow sie przejmuja zal zal chory kraj
~kokospoko 5-02-2015 8:48
Siedzą tłuste koty i szukają zadymy żeby czuć sie potrzebnymi, tak postrzegam związkowców. Jak za duzo bedą dymic to pracodawca zwinie fabryke i przeniesie sie do tańszego kraju, tyle zwojują. Tylko szkoda tych pracowników.
~Kasia12345 5-02-2015 9:00
Popieram, trzeba działać, nie chcą dobrowolnie pomagać spoleczenstwu to czas ich zmusic. Przyjrzyjcie sie zarobkom w Mopsie, Sanepidzie itp. Marne grosze sie tam zarabia!!!
~Kiepurowo 5-02-2015 9:01
Moi drodzy jest wiele prostych rozwiązań problemu pracy i płacy w skali kraju i naszego regionu a recepta na poprawę sytuacji jest bardzo prosta.Po pierwsze zminimalizować obsadę urzędników państwowych do niezbędnego MINIMUM.Tych nierobów 'SZLACHETNYCH"jest co najmniej o połowę za dużo.A pensyjki mają pokaźne za nic nierobienie zlikwidować przepis pozwalający zatrudniać czterdziestoletnich EMERYTÓW których w naszym regionie mamy pokaźną ilość.I co najważniejsze trzeba się sumiennie zabrać za pracę a nie tylko narzekać
~Duda Won 5-02-2015 9:02
Problem polega na tym że wciąż jest w Polsce mnóstwo ludzi, którzy ciągle myślą: jak tu zarobić aby się nie narobić. Tzw. związki zawodowe to zło konieczne i absolutny hamulcowy polskiej gospodarki. A Duda to typowy populista, któremu się wydaje, że jak trochę pokrzyczy i że jest wygadany to mu się coś należy. Pozdr
~23445 5-02-2015 9:04
A co z ludzmi z sektora prywatnego.Taki urzędnik państwowy dostanie podwyżkę a kto ucierpi ,pracownicy dużych zakładów niemieckich ,małych zakładów krawieckich ,piekarze itp. itd.Jeżeli walczymy o podwyżki to wszędzie po równo.Ja się zamienię z paniusią na etacie z mopsu a ona pójdzie zasuwać na zlecenie na akord bez premii .A nie jak ludziom podwinie się noga każą sprzedać auto ,lub szukać lepszej pracy,ja powiem tak kochani pracownicy z sektora państwowego zmieńcie prace na inną ,albo trzeba było zdobyć lepsze wykształcenie!
~suchy rogal 5-02-2015 9:16
wraz ze wzrostem cen ropy drożały pozostałe ceny, ropa tanieje a ceny dalej rosną od czynszów po zapałki, dlatego jestem za ogólnokrajową defenestracją - popieram wszelkie radykalne działania związków zawodowych przeciwko wyzyskiwaczom
~gosc1 5-02-2015 9:16
Problem w tym ,ze większość Polaków ma silnie wyrobiony syndrom opieki społecznej i narzekać tylko potrafią a do roboty ,troche kreatywności wykazać a nie...bo sie należy!
~ 5-02-2015 9:22
lol, beka ze związkowców, szczególnie ten Kopeć wyraźnie wygłodzony z biedy tej rzekomej najwyraźniej
~monia2905 5-02-2015 9:24
najlepiej to niech wszyscy wyjda na ulice zeby rzad dał, tylko co maja powiedziec male, prywatne przedsiebiorstwa kto im pomoze? Polska to dziwny kraj, jak na mieso było embargo to lepiej było je wyrzuci niz puscic taniej na polski rynek dla swoich ludzi, duuuzo w polsce było jablek a nie było zbytu, niech sie zepsuja i zgnija zamiast obnizyc cene i ludzie by kupowali, to jabłka po 3zł. Wszyscy propaguja zycie EKO to nie ma co sie dziwic ze kopalnie padaja, w ilu miastach był zakaz palenia weglem, ze wzgledu na zanieczyszczenia powietrza? Jest tyle alternatywy dla wegla jesli chodzi o ogrzewanie, ze nia ma co sie dziwic. jest gaz, olej, prad itp. Poza tym wegiel sprowadzony z czech jest tanszy niz nasz Polski, co wogole juz jest smieszne.
~monia2905 5-02-2015 9:29
Jak normalny przedsiebiorca prywatny ma biznes, który przestaje byc rentowny i zaczyna przynosic straty to go musi zamknac i zwolnic pracowników niestety. A państwowe zakłady nie przynosza juz takich zysków i co my bedziemy je utrzymywac bo jak nie to wyjda i zablokuja drogi? jak cos nie jest rentowne to nie ma racji bytu i tyle. Moze zabierzmy pieniadze dla samotnych matek i dajmy górnikom, bo tylko oni maja ciezko. Kredyty we frankach tez spłacmy bo przeciez frank byl po 2zł i zaden madry polak nie był na tyle kumaty, zeby pomyslec ze dzisiaj jest po 2 a nie wiadomo co bedzie za 5 lat. Kto rozgarniety bierze kredyt na 20 lat w obcej walucie. Oczywiste jest ryzyko i Ci ludzie je podjeli na wlasna odpowiedzialnosc.
~ 5-02-2015 9:32
11zł/h? Trzydzieści pięć ma być, inaczej pojadę do kraju, gdzie tyle płacą. @ 05-02-2015 08:48 | ~kokospoko | Niech ci pracodawcy przenoszą swoje fabryki (obozy pracy) gdzie chcą, byle nie do Polski, albo niech płacą jak u siebie swoim.
~ 5-02-2015 9:35
Jeden obiecywał,namawiał do buntu i co wywalczyli dobrobyt dla Wałęsy następny pcha się do koryta kosztem naiwnych ludzi
~do monia2905 5-02-2015 9:46
co wy z tymi frankami porąbało was czy banki was napuszczają by wojnę polsko-polską utrzymywać ? nawet mimo takiego wzrostu rata jest niższa niż w zł i brali we fr bo na złotówkowy po prostu wielu nie było stać i musieli by gnić u rodziców w nieskończoność
~ 5-02-2015 9:52
Ceny niemieckie, zarobki białoruskie. Oto Polska właśnie.
~krzyk 5-02-2015 9:57
A kto to jest i gdzie był wcześniej.
~ad 5-02-2015 10:16
Polacy niczego nie zmienicie,nic nie ugracie,zapomnieliście że w Polsce istnieje cicha nieformalna partia,to partia wszelkiej maści urzędasów i ich rodzin,pewnie jest ich kilka mln,nawet chodzą do kościoła,mają sie b.dobrze i zawsze będą popierać ten zgniły układ byle tylko nic sie nie zmieniło a oni mieli co robić
~Leopold_M 5-02-2015 10:21
Skoro od lat pracownicy wielu zakładów nie mieli podwyżek, to gdzie byli związkowcy przez te wiele lat? Dlaczego akurat w roku wyborczym podrywają się do boju? Gdzie jest tu haczyk, bo na 100 % nie chodzi o dobro robotnika. Ile z prawdziwej Solidarności zostało we współczesnej Solidarności? Zgraja konformistów, krzykaczy, i awanturników na polityczne zlecenie. Kiedyś związkowiec zapitalał przy taśmie, był z ludźmi. Dziś mają siedziby, jak królowie, zachowują się, jak udzielni władcy, a podpisać się i wysłowić jeden z drugim ledwo co potrafi. To jest związek zawodowy? O to chodziło?
~pracodawca Kowary 5-02-2015 10:38
pewnie chciałabym płacić pracownikom nawet 6 tys złotych, ale koszty pracy - wynagrodzenia jakie musimy ponieść są tak wielkie dla Państwa, że wielu z nas nie jest w stanie tego uźwignąć. Do tego podatki itp.Zamiast wychodzić na ulicę, strajkować lepiej byście zrobili gdybyście z rządem i posłami rozmawiali na temat ułatwień dla prowadzenia działaności gospodarczych i obniżenia tego haraczu a tak to dalej będą śmieciówki itp
~ 5-02-2015 10:47
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=5ujmOMsIvA0
~Ula 5-02-2015 10:50
Nie należy podnosić płacy minimalnej, gdyż to "uderzy" w pracodawców, będą zwolnienia ludzi, gdyż niektórzy pracodawcy też nie mają z czego dać więcej ludziom. Należy zwiększyć KWOTĘ WOLNĄ OD PODATKU do 30.000 rocznie! Realnie zwiększy to płace, a nie obciąży pracodawców. W innych krajach kwota wolna jest dużo wyższa niż w Polsce. Strajki nie mają sensu, należy walczyć o zmianę prawa, które daje za dużo dochodu tylko tym "na górze". Państwowa pensja nie powinna przekraczać 10.000, wszyscy za to płacimy!
~Gośc 5-02-2015 11:08
Zenada zwiazki przez 7 lat cicho siedzialy sluchaly Tuska jaka to Irlandia tu powstaje i co siedzieli i cichutko na stolkach ,a teraz sie nagle obudzili grube opasle byki dobrze ze ja do zadnego zwiazku i partii nie naleze bo choc tych opaslych bykow nie utrzymuje ,trzeba bylo sie dawno za ludzmi ujac a nie teraz jak juz jest po ptokach i wszystko sprzedane ,a zwiazki to tylko oswoje stolki walcza nie o ludzi ni robotnikow
~obserwator2 5-02-2015 11:18
Polacy !!! Wyjdźmy na ulice !!!!!!!!!!!!!!!!
~R1 5-02-2015 11:24
51 związków zawodowych na kopalni !!! toż to paranoja. A ilu to razem nierobów. Podobnie jest na kolei, KGHM i w innych zakładach. Wam szanowni związkowcy nie marzy się poprawa bytu ludzi, których rzekomo reprezentujecie. Waszym Dudom i innym krzykaczom marzy się Polska PRL -u, przepieprzyliście 25 lat zajmując się głupotami i walką o koryta. Dzisiaj, w roku wyborczym, też was nakręcają marzą im się prezydenckie, premierowskie zaszczyty. A na dole...i tak nic się nie zmieni.
~ 5-02-2015 11:24
cieszy mnie ze pojawiają się głosy rozsądku w komentarzach, wyrażane przez Monię, pracodawcę z kowar albo Ulę, ludzie zaczynają wreszcie rozumieć że strajki nic nie powodują, sądzicie że pracodawca będzie prowadził działalność będąc na niej w plecy? byle tylko Wam wypłacać po 35 zł na godzinę jak jeden z Was napisał? ogarnijcie się ludzie cudów nie ma, nie porównujcie naszej gospodarki zjedzonej przez komunę do gospodarki niemieckiej
~ 5-02-2015 11:27
cieszy mnie ze pojawiają się głosy rozsądku w komentarzach, wyrażane przez Monię, pracodawcę z kowar albo Ulę, ludzie zaczynają wreszcie rozumieć że strajki nic nie powodują, sądzicie że pracodawca będzie prowadził działalność będąc na niej stratny? byle tylko Wam wypłacać po 35 zł na godzinę jak jeden z Was napisał? ludzie cudów nie ma, nie porównujcie naszej gospodarki zjedzonej przez komunę do gospodarki niemieckiej
~zz 5-02-2015 11:28
Roszczeniowe towarzystwo mentalnie nadal tkwi w latach 80-tych.Jak oni dobrze się bawią na tych wszystkich blokadach,marszach i zadymach.
~ksawercia 5-02-2015 11:32
Franio Kopeć chodził po Jeleniej Górze w obronie interesów ks.Rydzyka-właściciela TV Trwam, a zarazem pracodawcy dla zatrudnionych w jego firmach. Dziś martwi się o górników, a sam nie zapobiegł likwidacji wielu zakładów pracy w Kotlinie Jeleniogórskiej. NSZZ Solidarność zeszła na psy, i stała się ostoją walki o utrzymywanie nierentownych firm, czyli walką o powrót socjalistycznej gospodarki - bo tylko na niej można paść swe brzuchy.
~zaciekawiony 5-02-2015 11:37
A dlaczego związki jak do tej pory walczą o duże grupy zawodowe jak Górnicy Nauczyciele Pielęgniarki itp. Nie omijając grupy zatrudnionej na państwowych stołeczkach. A gdzie walka o te najmniejsze grupy zawodowe,pracowników nieszczęsnych spółek których nazw już nie chcę wymieniać? Gdzie walka o zmianę kodeksu pracy który został zmieniony na potrzeby pracodawców a nie pod bezpieczeństwo pracownika.
~Yacek Placek 5-02-2015 12:13
Wykopać tych darmozjadów, którzy tylko organizują strajki i robią zadymę i zarabiają po kilkanaście tysięcy miesięcznie, a starczy na godziwe pensje dla robotników. Kto to widział, aby w zakładzie było kilkadziesiąt związków zawodowych!? Do tego dochodzą strajkujący i blokujący ulice rolnicy, którzy dostają tyle subwencji i pieniędzy z unii, których przeciętny Kowalski na koncie nie widział. Jeżdżą wypasionymi traktorami, jeden z nich jechał jeepem marki BMW, a sprzedają dyskontom ziemniaki pastewne! Takie niestety sprzedawane s sklepie jako zwyczajne ziemniaki trafiły na mój stół. Obrzydlistwo!
~ 5-02-2015 12:20
Żadnych strajków i upominania się o godne życie. Nasza konkurencyjność polega tylko i wyłącznie na niskich zarobkach. Takie było założenie reformy Balcerowicza, Buzka i Lewandowskiego. Widać to wyraźnie po panikarskim działaniu rządu, gdy Niemcy nakazały uczciwie płacić polskim kierowcom.
czlowiekpuszcza 5-02-2015 12:24
Jestem sprzedawcą hot dogów, wyliczyłem sobie, ze te biznes się opłaci jeśli sprzedam miesięcznie 1000 hot dogów po 6zł. Do tej pory sprzedałem 150 sztuk... ewidentnie ludzie kupują hot dogi od Ruskich! Domagam się tego aby Państwo Polskie interweniowało i zakupiło u mnie brakujące hot dogi. Inaczej pójdę strajkować.
~ 5-02-2015 12:26
no proszę jak się prywaciarki rozszczekały no i widać że wasi uciśnieni pracownicy nie mają na to czasu bo muszą na was tyrać
~Yacek Placek 5-02-2015 12:28
W Niemczech ustanowioną ustawową płacę minimalną, a czarny rynek kwitnie w najlepsze. Owszem, każdy zasługuje na godziwą pensję, ale trudno domagać się od Polski, aby kierowcy zarabiali tyle, co Niemcy, będąc na ich terenie. Jest to awykonalne, bo średnia miesięczna płaca w Polsce a Niemczech to dwa światy.
~,,, 5-02-2015 12:28
W nosie mam administrację i urzędników na państwowych posadkach. Kto poprze małe przedsiębiorstwa i zatrudnionych w nich ludzi? Dostaną górnicy zabiorą reszcie; największymi pasożytami są te grube ryje przy chlewie. Niech obniżą sobie pensje i znajdzie się kasa do podziału dla biedniejszych.Podnoszenie pensji minimalnej nic nie da, bo i tak większość zabierze ZUS. Pracownik g..no dostanie a pracodawca jęzorem po ziemi będzie ciągał.
~Yacek Placek 5-02-2015 12:38
W Niemczech ustanowioną ustawową płacę minimalną, a czarny rynek kwitnie w najlepsze. Owszem, każdy zasługuje na godziwą pensję, ale trudno domagać się od Polski, aby kierowcy zarabiali tyle, co Niemcy, będąc na ich terenie. Jest to awykonalne, bo średnia miesięczna płaca w Polsce a Niemczech to dwa światy.
~rencista 5-02-2015 12:41
obecne zw,zaw, to zgraja nierobow, nikogo nie reprezentuja tylko siebie i swoje przywileje. inna sprawa ze rzady solidarnosciowe wcale nie reporezentuja narodu a tylko banki i oligarchow. dla kogo pobudowano hotele pieciogwiazdkowe apartamenty. napewno nie dla robotnikow. ci krzykacze po wybraniu natychmiast zaczynaja dbac o swoj stolek, kolesi i swoja rodzine ida po trupach do przodu. ludzie ktorzy to zauwazyli uciekaja z polski tam gdzie jest mozliwosc zycia i zalozenia rodziny a takze pomocy rodzinie aby bylo gdzie przyjechac na urlop.
~AD966 5-02-2015 12:57
10 % społeczeństw w Polsce posiada 80% majątku.
~do a966 5-02-2015 13:12
Ameryki nie odkryłeś 1 procent najbogatszych mieszkańców ziemi zgromadził niemal tyle bogactwa, co pozostałe 99 procent ludzkości.
~hektor 5-02-2015 13:29
zadymiarze, do roboty, panowie związkowcy ile zarabiacie i co chcecie ugrać, za co te podwyżki w MOPS po 200 zl a ile podwyżka dla bezrobotnego, którego obsługują, pozamykać wszystkie nierentowne zakłady albo je uzdrowić poprzez redukcję związkowców, dlaczego mają byc opłacani z funduszu zakładu pracy, jestem za likwidacją związków, niech sobie opłacają sami swoje zadymy
~Yacek Placek 5-02-2015 13:34
W Niemczech ustanowioną ustawową płacę minimalną, a czarny rynek kwitnie w najlepsze. Owszem, każdy zasługuje na godziwą pensję, ale trudno domagać się od Polski, aby kierowcy zarabiali tyle, co Niemcy, będąc na ich terenie. Jest to awykonalne, bo średnia miesięczna płaca w Polsce a Niemczech to dwa światy.
~hhhhhhh 5-02-2015 14:22
Związkowcy żal. Rolnicy ze oni się nie słyszą strajkować ? Bardzo mnie to dziwi. Dostają dopłaty płacą niski Kurs. Robią walki na prawo lewo. Posiadają swoje biznesy niezwiązane z rolnictwem. ALE SA BARDZO BIEDNI. Teraz zrobiło się głośno o strajkach to każdy będzie się przyłączal zeby tylko zaistnieć.
~suzej nap 5-02-2015 14:47
Postęp techniczny i technologiczny który szaleje od 30 lat(a głównie informatyzacja)zapowiadał,że człowiek coraz mniej będzie ważył na stanowisku pracy.Zastępowanie automatami – to często za kilkanaście osób - jedna, dwie.Ciągłe nawoływanie do oszczędzania to spadek zużycia surowców i energii – znów człowiek mniej potrzebny.Kiedyś jedna ciężarówka wiozła 5 ton,teraz i 50 wiezie.I co?Jasne mniej kierowców trzeba Można by tak jechać i niby wszyscy to rozumieją NIBY Bo tępi związkowcy którzy się boją o swoje stołki będą gadali zupełnie odwrotnie:ZWIEKSZYC ILOŚĆ MIEJSC PRACY Jasne Do jednego komputera trzech podstawić a czwarty zrobi harmonogram kiedy który będzie klepał w klawiaturę I JUZ TRZY nowe MIEJSCA SĄ.DZIADY WYPASIONE,POTRAFICIE TYLKO PSUĆ,NISZCZYĆ I BLOKOWAĆ.Zero twórczej pracy.
~j-in 5-02-2015 15:08
Są trzy plagi, które spadły na Polskę i nie ma żadnej szansy by je zwalczyć: 1. czarni, 2. zieloni, 3. związkowcy.
~Jel... 5-02-2015 16:15
a gdzie byli związkowcy jak zamykali nasze zakłady?pomagali roztrwonić nasz przemysł anilux , dywanówka ,fampa i wiele wiele innych zakładów a teraz związkowcy niech zakasają łapy i za te głodowe pensje sami zapieprzają-do Warszawy pojadą sami krzykacze rozrabiacze
~777 do j-in 5-02-2015 16:27
zabrakło jeszcze tobie dwóch opcji 5. prywaciarze , 6.politycy !
~ 5-02-2015 16:35
Precz z premier ten układ trzeba obalić i wprowadzić coś bardziej ludzkiego a nie oligarchowie mają tylko kokosy w tym systemie i urzedasy na ich usługach
~wu 5-02-2015 16:41
Pan Związkowiec niech otworzy sam jakiś biznes i niech płaci swoim pracownikom te 11zł/h. Zobaczymy jak będzie szedł biznes. I dlaczego Wielkie Związki Zawodowe w zasadzie stają tylko za górnikami, kolejarzami i rolnikami?
~energetyk 5-02-2015 16:53
Pracuje w energetyce firma Tauron. Mam pytanie o jakich planowanych zwolnieniach energetyków Pan Franciszek Kopeć mówi.
~energetyk 5-02-2015 16:56
Pracuje w energetyce firma Tauron. Mam pytanie o jakich planowanych zwolnieniach energetyków Pan Franciszek Kopeć mówi.
~do 16:27 5-02-2015 17:05
Co to jest "prywaciarz"??Używasz jakiegoś slangu sprzed 40lat?Jesli tak to obudź się bo czasy "prywaciarzy","badylarzy" i żuków z napisem na drzwiach "użytek własny" dawno temu minęły.
~jeż 5-02-2015 17:39
nie życzę sobie, jako obywatel RP i mieszkaniec J. Góry reprezentowania przez niejakiego Pana Kopcia
~ 5-02-2015 18:23
Niech ta Solidarność wreszcie przestania buntować ludzi.Patrzcie co dzieje się na Ukrainie czy Was to nie przeraża,Jeszcze Wam zle.Ludzie opanujcie się.
~lord12345 5-02-2015 18:50
nic z tego nie bedzie bo ludzie w polen skłóceni zaszczuci napuszczeni sami na siebie zawistni wiem bo pracuje w dreksie tam to widac ze zygac sie chce nie ma z kim gadac a co dopiero robic rewolucje
~ 5-02-2015 19:13
Czyli co nie ważne czy pracodawca czy rząd czy kolega z pracy niech walą nóż w plecy i już. To jest bezideowosc niewolnika dlatego w tym kraju jest taki bajzel bo robicie cnote z braku możliwości działania przeciw temu chamstwu i wyzyskowi jesteście jak ruskie niewolniki
~ 5-02-2015 19:41
Kiedy te nieroby związkowe wezmą się do normalnej pracy, górnik więcej ma rocznie za deputat węglowy niż ja zarabiam w roku o co tu chodzi rąbnięci działacze związkowi o waszą i tylko waszą kasę !!! Niedawno Kopeć walczył w Niemczech o 8,5 euro na godzinę, węż pan coś na rozum , zobacz stawki Polskie i przyjedż do Kowar tu na ciebie czekamy !!!
~ 5-02-2015 19:59
Po 40tu latach pracy w dlugich trasach po kraju i europie, bylem gosciem w domu, wiecej mieszkalem w kabinie ciezarowki, mam 1300 zl renty. jestem po powaznym zawale i co? Przez te lata mialem 2 m-ce bez pracy. Skladki placilem co miesiac , i co? Dzisiaj jako wrak czlowieka, dorabiam w ochronie za 5 zl/h by miec na leki. Zapasione krawaty, nizchanbione nigdy praca, zyja w luksusach m.in z moich podatkow, nawet ci czerwoni. Kim sie mam czuc w tym kraju?3mln km przejechanych km, zjadlo moje zdrowie-musialem zapracowac na rodzine, ktorej malo dalem, bo dojono mi pensje na te hieny ktore dzisiaj ukrocaja nam stope zyciowa nie odejmujac sobie.DOSC,DOSC ,DOSC panowie szlachta, narod przeciera oczy, oby was rozliczono z majatkow i zostawiono tyle co maja ci ktorzy was karmia - czyli ludzie pracy.
~ 5-02-2015 22:11
Hieny związkowe, mąciciele im gorzej to wam lepiej !!!!
~drv 5-02-2015 23:37
Jak widzę rolników,którzy blokują drogę traktorami wartymi 200-500 tysięcy i pie..cych że klepią biedę i nie mają co jeść, to nie wiem czy śmiać się czy płakać.
~Mex 6-02-2015 2:15
Najwyższy czas rozliczyć POstkomunistów za 25 lat ubóstwa, kłamstw i manipulacji !!!
~soc-lib 6-02-2015 4:21
drv.rolnicy zakupili sprzęt przed laty lub na raty .Mex>> zajmij się swoim szefem jarozbaw.
~związkowiec 6-02-2015 10:12
bez względu na to co piszą tu różne szuje, które razem z tym rządem złodziei doją społeczeństwo, my i tak będziemy robić swoje.
~zatroskany 6-02-2015 22:02
Czytając te komentarze smutno się robi i przykro.szybko zapominamy o tym, co nam było dane przez rządzących i kierujących naszym państwem przez pół wieku, a także o tym, że gdyby nie związki zawodowe (na których na tym forum wiesza się psy), po dziś dzień bylibyśmy pachołkami Moskwy. Szkoda, że zawiść, jaka bije z wypowiedzi nie idzie w parze ze znajomością, bądź chociaż jej próbą- historii naszego kraju i losów, które nie ominęły naszych dziadków i być może rodziców. Przykre, że tylu w naszym kraju "szczekaczy", którzy chętnie udzielają rad i podnoszą wiele dyskusji, a sami z siebie nie dadzą nic, nie narażą swojego ciepełka na walkę z tym, co złe. Szkoda, że pojęcie "zła" w naszym kraju kojarzy się tylko z kościołem, związkami zawodowymi. Szkoda. Pozdrawiam rozsądnych i tych trochę mniej
~lula 7-02-2015 16:32
popieram zwiazki tak dluzej nie da sie zyc PO niech juz odejdzie same afery juz czas najwyzszy bez strajku nic sie nie poprawi jeszcze tak zle nie bylo jak jest za Platformy mysla tylko o sobie a ludzi maja za nic
~Borka 24-02-2015 19:46
Franek oszołomoPISta.
~fotka 27-02-2015 18:20
Czy na pośmiewisko wystawiono fotofrafie tego pana? Przymkniete oczy to prawda o działalności Zwiazkow Zawodowych. Nie ma co się ludzic, nic nie pomoga. Narzekamy, ze jest zle, a jak strajkowala Solidarnosc- 80% zakladow strajkowalo, a i to potem strajkujący upominali się o pobory za ten okres strajkow!! Zaklady staly, nic nie produkowaly.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pożar na Zabobrzu

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Uwaga – pojedziemy inaczej

Kiermasz książek w wiejskiej świetlicy

Kondycja miejskich finansów  

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny byc jawne?

Oddanych
głosów
90
Tak
79%
Nie
18%
Nie mam zdania
3%