MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Nowy sprzęt rehabilitacyjny dla „Przedwiośnia”

Wiadomości: Region
Piątek, 20 grudnia 2013, 7:33
Aktualizacja: Sobota, 21 grudnia 2013, 8:08
Autor: Mea
Fot. Archiwum "Przedwiośnia"
Oficjalne przekazanie sprzętu rehabilitacyjnego ufundowanego przez Rotary Club Jelenia Góra–Cieplice oraz otwarcie sali rotariańskiej odbyło się w Centrum Usług Medycznych i Profilaktyki Zdrowotnej "Przedwiośnie".

– Urządzenia kosztowały 52 tys. zł, a teraz planujemy utworzenie zewnętrznej ścieżki zdrowia do ćwiczeń za ok. 30 tys. zł, które również przekażą nam rotarianie – powiedziała Elżbieta Zakrzewska, dyrektorka szpitala.
Sprzęt ufundowany przez rotarian znajduje się w nowej sali rotariańskiej, gdzie już ćwiczą pacjenci m.in. na rowerkach treningowych, bieżniach, tzw. wioślarzu, czy też urządzeniach do ćwiczenia stawów.

– Już kupiliśmy dwa atlasy zewnętrzne, by utworzyć na terenie naszego centrum tor rehabilitacyjny, czyli tzw. ścieżkę zdrowia. Wylane są już fundamenty, a jej budowę będziemy kontynuowali na wiosnę – mówiła Elżbieta Zakrzewska.

- Ponadto z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych przyznano nam ok. 400 tys. zł na zakup najnowocześniejszego sprzętu do rehabilitacji m.in. specjalne rowery i bieżnie dla osób z chorobami serca, wanny do masażu, sprzęt do krioterapii, czyli do mrożenia np. azotem miejsc stłuczeń i złamań oraz lasery do leczenia różnych urazów ciała. Planujemy je kupić w styczniu – dodała.

Podczas uroczystego otwarcia rozstrzygnięto konkurs plastyczny na herb Kowar i Rotary Clubu, który zorganizowano dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Kowarach. Nagrodzone prace zawisły na stałe w sali rotariańskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Potrącenie rowerzysty

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~gluś 20-12-2013 14:17
fantastycznie rozwija się "Przedwiośnie" to tylko z korzyścią dla mieszkańców i podpiecznych
~zw 20-12-2013 20:57
Kampania wyborcza się rozkręca!
~ 20-12-2013 21:32
Tej Pani nie pomoże już nic , wejście na salony zamknięte , pozostał DPS ,OSP i wieś tańczy i śpiewa.
~ooo 20-12-2013 22:09
....tez tak uwazam .....
~inny 20-12-2013 22:11
Brawo Pani Elżbieto,tak trzymać, takich ludzi nam trzeba.
~myk 21-12-2013 19:46
widzę ze wybory się zbliżają. hehehe tzw kolesiostwo
~AnGall 21-12-2013 21:58
To wstyd dla regionalnych Rotarian, że biorą tak czynny udział w polityce. Kłamstwa stają się także ich udziałem. Nie są już wiarygodni ! Zakrzewska, cwana bestia, dotarła i do nich. Dali to, co inni im powierzyli; resztę dołożyła celebrytka, i wyszło ( na zdjęciach ), że te piękne sprzęty są od Rotarian. Kłamstwa, półprawdy, świętowanie, wspólne jedzenie. Tak do wyborów ! Do zobaczenia przy wigilijnym opłatku w "Przedwiośniu" i Starorstwie, u Pani Zakrzewskiej.
~inwalida 21-12-2013 22:12
Tylko kto tam się dostanie na rehabilitację ? W normalnych ośrodkach trzeba czekać nawet do kilku lat a ciekawe ile w"Przedwiośniu"?
~ 22-12-2013 19:16
Pani Zakrzewska uwielbia robić sobie kampanię wyborczą za cudze pieniądze. Prawdopodobnie płatnikiem jest szpital MSW i dodatkowo jakiś następny f...r tym razem Rotary.
~lekarz z Cieplic 22-12-2013 22:09
Brawo Pani Elzbieto,kazde Pani nowe inwestycje są trafione.Najłatwiej jest krytykować.W MSW najszybciej mozna zapisać się na zabiegi ambulatoryjne.Najchętniej krytykują ci,którzy nic nie robią,a do tego są tak leniwi,że nie chce im się sprawdzić wiadomości o których piszą.Pani Elzbieto proszę być taka jak dotychczas,i mam nadzieję,że nadal będzie się Pani chciało chcieć.Poczynania Pani Elzbiety nie mają nic wspólnego z polityką a służą pacjentom i poprawiają wizerunek Cieplic.
~ 23-12-2013 19:22
Mam wrażenie, że pod lekarzem z Cieplic kryje się sama Pani Elżbieta .Brak kolejki na zabiegi fizykoterapeutyczne to zasługa sympatycznego Pana Jacka. Pozostałe inwestycje wykonują pracownicy a czas leci i niebawem okaże się czy to kampania wyborcza na koszt szpitala MSW.
~Jolka 24-12-2013 21:32
Wstyd ,oczywiście źeZakrzeska o rehabilitacji pojęcia niema a gromadzenie sprzętu w Przedwiośniu to oczywiście moim zdaniem kampania pod publiczkę tam diabeł z kulawą nogą nie zaglądnie bo trzeba kontrakt mieć źeby usługi darmo świadczyć chyba źe jakiś koleś załoźy fundację i kasę będą z ludzi wyciągać

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Rowerowy jubileusz

ZSOiT: Drugie klasy z nauką zdalną

To będzie wzruszający maraton!

Nietypowy finał Ligi Rocka

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
631
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%