MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Nowy sprzęt dla strażaków z OSP

Wiadomości: Region
Czwartek, 14 czerwca 2018, 9:09
Aktualizacja: Piątek, 15 czerwca 2018, 7:51
Autor: WAC
Fot. Użyczone
O nowy sprzęt o wartości około 38 tysięcy złotych wzbogaciło się wyposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Stara Kamienica.

Przekazanie sprzętu odbyło się podczas otwarcia remizy w Kromnowie. W uroczystości oprócz lokalnych samorządowców uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Sprzęt ratownictwa medycznego oraz technicznego kupiony został w ramach Funduszu Sprawiedliwości. Jednostki OSP ze Starej Kamienicy i okolicy wzbogaciły się o dwa defibrylatory, trzy zestawy medyczne z deskami ortopedycznymi i zestawami szyn Kramera, pilarkę do betonu i stali, cztery najaśnice oraz pilarkę do drewna. Defibrylatory przekazane zostały jednostkom w Rybnicy i Chromcu, zestawy medyczne trafiły do: Wojcieszyc, Kopańca i Starej Kamienicy, która dodatkowo otrzymała pilarkę do stali i betonu. Pilarkę do drewna i najaśnice przekazano gospodarzom uroczystości – OSP Kromnów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Są nowe defibrylatory w Jeleniej Górze  

Mina na Zabobrzu

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 14-06-2018 10:30
Ostatnio znowu gdzieś w kraju media podawały że ochotnicy okazali się podpalaczami,smutna prawda o tej formacji.Warto by tam też zainwestować w system rekrutacji,zamiast przyjmować każdego jak leci.
~do strażaków 14-06-2018 19:54
Ja przepraszam ale ja nie strażak. Proszę napisać jaśniej bo zwykły zjadacz chleba nie wie dokładnie co to są : ,,cztery najaśnice,,
~Strażak 15-06-2018 7:25
Nie wrzuca się wszystkich ochotników do jednego worka, zawsze znajdzie się jakaś czarna owca co zaszkodzi wizerunkowi OSP.
~ 15-06-2018 10:30
do: ~Strażak (7:25)
Nie wrzucam,ale tych czarnych owiec zdecydowanie za dużo się tam przytrafia w ostatnich latach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Podgórna jest nadal zarośnięta

Fundusze dla powiatu

Krakowska w budowie

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Konkurs dla seniorów

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
13
Tak
54%
Nie
38%
Nie wiem
8%