MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nowy sprzęt dla strażaków z OSP

Wiadomości: Region
Czwartek, 14 czerwca 2018, 9:09
Aktualizacja: Piątek, 15 czerwca 2018, 7:51
Autor: WAC
Fot. Użyczone
O nowy sprzęt o wartości około 38 tysięcy złotych wzbogaciło się wyposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Stara Kamienica.

Przekazanie sprzętu odbyło się podczas otwarcia remizy w Kromnowie. W uroczystości oprócz lokalnych samorządowców uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Sprzęt ratownictwa medycznego oraz technicznego kupiony został w ramach Funduszu Sprawiedliwości. Jednostki OSP ze Starej Kamienicy i okolicy wzbogaciły się o dwa defibrylatory, trzy zestawy medyczne z deskami ortopedycznymi i zestawami szyn Kramera, pilarkę do betonu i stali, cztery najaśnice oraz pilarkę do drewna. Defibrylatory przekazane zostały jednostkom w Rybnicy i Chromcu, zestawy medyczne trafiły do: Wojcieszyc, Kopańca i Starej Kamienicy, która dodatkowo otrzymała pilarkę do stali i betonu. Pilarkę do drewna i najaśnice przekazano gospodarzom uroczystości – OSP Kromnów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ta wiedza może uratować życie

Droga ku wieczności Beaty Niemiec

Rajd zdewastował las?

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 14-06-2018 10:30
Ostatnio znowu gdzieś w kraju media podawały że ochotnicy okazali się podpalaczami,smutna prawda o tej formacji.Warto by tam też zainwestować w system rekrutacji,zamiast przyjmować każdego jak leci.
~do strażaków 14-06-2018 19:54
Ja przepraszam ale ja nie strażak. Proszę napisać jaśniej bo zwykły zjadacz chleba nie wie dokładnie co to są : ,,cztery najaśnice,,
~Strażak 15-06-2018 7:25
Nie wrzuca się wszystkich ochotników do jednego worka, zawsze znajdzie się jakaś czarna owca co zaszkodzi wizerunkowi OSP.
~ 15-06-2018 10:30
do: ~Strażak (7:25)
Nie wrzucam,ale tych czarnych owiec zdecydowanie za dużo się tam przytrafia w ostatnich latach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Hit Toyoty! Wielki powrót Camry po 15 latach!  

Uciążliwe pogorzelisko

Podniebne wspomnienia Józefa Puszczyńskiego

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

„Dzień otwary” na sportowo  

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
864
Tak
54%
Nie
43%
Nie mam zdania
4%