MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nowy samochód dla Pogodnej Jesieni

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 28 grudnia 2009, 8:12
Aktualizacja: 8:13
Autor: Angela
Fot. Angela
Na auto przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze czekał od lat. Oczekiwany pojazd został w końcu zakupiony. Jest nim renault trafic, który będzie służył podopiecznym Domu Pomocy Społecznej.

Nowo zakupiony pojazd o pojemności dwa tys. cm, o mocy 115 koni mechanicznych, ma klimatyzację, ABS, wspomaganie kierownicy i sześciobiegową skrzynią. Koszt jego zakupu to niemal 100 tysięcy złotych. Siedemdziesiąt tysięcy pochodziło z budżetu miasta, trzydzieści z dofinansowania dla osób niepełnosprawnych. Jest to pierwszy tego typu pojazd w jeleniogórskim MOPS-ie, który pozwoli na przewiezienie ludzi niepełnosprawnych w komfortowych warunkach.

- Jest to samochód, na który czekaliśmy od dłuższego czasu, który pozwala przewozić osoby niepełnosprawne, w tym na wózku inwalidzkim. Samochód będzie przeznaczony do przewożenia mieszkańców Domu Pomocy Społecznej Pogodna Jesień do różnych instytucji czy szpitala – mówi Wojciech Łabun, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent Duda odwiedzi Jelenią Górę

KOD organizuje się

KOD czeka na prezydenta Dudę

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Herod jg 28-12-2009 9:18
Pani Angelo :) nazwa samochodu z dużej. Lepiej też wyglądałoby \"o pojemności 2000cm [ i tu na gorze 3 bo to cm szesciennych ] . Drobną korektę jeszcze bym zrobił skrzyniĘ - bo jest skrzyniĄ. Pozdrawiam cieplutko :))
rymcycymcy 28-12-2009 10:22
No cóż ...poszaleć się tym nie da ...to przecież tylko Francuz ;) Taki sobie spoko, oszczędny samochodzik do wożenia dziadków ...jak wszystkie Francuzy ;)
~ 28-12-2009 12:38
A ja bym kupil Volkswagena T5 ma 180km i to volkswagen więc sie nie psuje :))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Brak kworum – brak sesji

Twój e–PIT od soboty  

Kto będzie zarządzał trasami rowerowymi?

Cieplickie ule figuralne

Robert Biedroń w Jeleniej Górze

Sonda

Policja żywnościowa, kontrolująca jakość produktów w sklepach - to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
795
Tak
73%
Nie
22%
Nie wiem
5%