MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nowy rewolucyjny rozkład jazdy nieoficjalnie

Wiadomości: REGION
Wtorek, 28 października 2008, 13:51
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 listopada 2008, 8:22
Autor: TEJO
Na pewno nie będzie końca pociągów w Jeleniej Górze. Tylu połączeń stolica Karkonoszy dawno nie miała.
Fot. TEJO
Średnio co kwadrans z dworca głównego będzie odjeżdżał lub wjeżdżał na jego perony pociąg. Jakie nowinki czekają już za ponad miesiąc podróżnych, którzy wybiorą ofertę PKP? O tym dowiecie się już teraz, choć oficjalnie kolej nie poinformowała o nowym rozkładzie jazdy.

Dzięki uprzejmości naszego Czytelnika Damiana przekazujemy Wam rozkład, który z wielką dozą prawdopodobieństwa będzie obowiązywał od 14 grudnia.

Pojedziemy do: Wrocławia, Warszawy pospiesznym i expresem, do Gdyni w zimie przez Poznań, latem przez Ostów Wlkp. i Gniezno. Pociągi z Jeleniej Góry dojadą do Przemyśla i Szczecina (zimą przez Wrocław i Poznań, latem – przez Żary i Zieloną Górę). Będzie też skład do Zielonej Góry, Węglińca Bolesławca, Legnicy, Zebrzydowej, Piechowic, Szklarskiej Poręby, Poznania czeskiego Trutnova. W każdy weekend wyjadą pociągi do Kłodzka przez Legnicę i do Kłodzka przez Wałbrzych, Nową Rudę oraz do Żar. Nowością będą pociągi do Kłodzka do Zgorzelca przez Lubań i Mikułową.

Ze zrozumiałych względów nie bierzemy odpowiedzialności za zmiany dokonane w rozkładzie przez przewoźnika. Jak się jednak dowiedzieliśmy, wersja jest niemal ostateczna i można spodziewać się co najwyżej drobnych korekt.

Stacja Jelenia Góra Główna – odjazdy
5.10 Szkl.P.G ze Szczecina Gł. przez Poznan,Wrocław kurs.27-31,12 , 2-4,01, 17,01-1,02; pospieszny
5.48 Wrocław Gł. z Piechowic przez Wałbrzych , osobowy
6.02 Ziel.Góra przez Luban, Żary osob.
6.03 Legnica przez : Lwówek, Bolesławiec osob.
6.30 Trutnov przez Lubawke , w każdy weekend osob.
6.49 Wrocław Gł. przez Wałbrzych od poniedz.do piątku opr. świąt osob.
7.15 Kłodzko Gł. ze Szczecina Gł. przez Wałbrzych, Nową Rudę 20,06-30,08 posp.
7.27 Zgorzelec przez Luban, Mikułową osob.
7.27 Szklarska Por.G. z Bolesławca osob
7.49 Poznań Gł ze Szklarskiej Por. G. przez Wrocław osob
8.57 Szklarska Por. G. z Wrocławia Gł. osob
9.28 Warszawa Wsch. przez Wrocław, Łódz 20-31,12 , 1-4,01 . 17,1-1,03 , 10-15.04 , 1-3,05 , 21,06-27,09 posp
9.30 Szklar.P.G z Warszawy Wsch przez Wrocław, Częstochowę 20-24,12 , 2-4,01 , 17,01-31,03 , 30,04-3,05 , 20,06-27,09 posp
9.49 Wrocław przez Wałbrzych osob
10,06 Zielona Góra przez Luban, Żary osob
10,06 Zebrzydowa ze Szklar.P.G przez Lwówek, nowogrodziec osob
11,30 Trutnov przez Lubawke w każdy weekend osob
11,49 Poznań Gł ze Szklar.Por. przez Wrocław osob
11,53 Wrocław przez Węgliniec, Bolesławiec, Legnicę osob
11,59 Bolesławiec przez Lwówek, Nowogrodziec osob
12,57 Szklars. P.G z Poznania przez Wrocław osob
13,23 Warszawa Wsch. przez Węgliniec, Legnicę, Wrocław Częstochowę, Piotrkow, expres w niedziele tylko expres
13,49 Wrocław Gł ze Szklar. Por. G przez Wałbrzych. osob.
14,01 Boleslawiec przez Lwówek osob
14,06 Zielona góra przez Lubań, Żary osob
15,05 Szklarska Poręba G. z Wrocławia przez Wałbrzych osob
15,06 Zgorzelec przez Luban, Mikułową osob
15,49 Poznan Gł. ze Szklarskiej Poręby Górnej przez Wrocław osob
15,53 Zebrzydowa przez Lwówek osob
16,06 Węgliniec przez Lubań osob
16,30 Trutnov w każdy weekend osob
16,49 Wroclaw przez Wałbrzych w niedziele osob
17,05 Szklarska Poręba G. z Wrocławia przez Wałbrzych osob
17.49 Wrocław ze Szklarskiej Poręby przez Wałbrzych.
17,51 Kłodzko Gł. przez Lwówek, Legnicę, Strzegom, Świdnice, Bardo Śląskie.
18,45 Przemyśl przez Wrocław, Opole, Katowice, Kraków posp. 20,06-31,08
19,02 Wrocław Gł. przez Wałbrzych. osob
19,13 Żary przez Węgliniec osob
19,31 Gdynia Główna 27-30,12 , 1-4,01 , 1,02-1,03 przez Wrocław, Poznań posp
19,31 Gdynia Gł 20,06-31,08 przez Ostrów Wlkp., Gniezno posp
19,53 Warszawa Wsch. przez Wrocław, Częstochowę, Piotrków Trybunalski, codziennie , w sezonie ze Szklarskiej Poręby Górnej posp
20,59 Szklarska Poręba Górna z Poznania przez Wrocław osob
21,25 Szczecin Gł. z Kłodzka Gł. przez Żary, Zieloną Górę 21,06-31,09 posp
21,26 Lwówek Śląski przez Wleń osob
23,23 Szczecin Główny ze Szklarskiej Poręby Górnej 27-30,12 , 1-4,01, 17,01-1,02 posp

Stacja Jelenia Góra Główna – przyjazdy

4,56 Szczecin Główny przez Poznan, Wrocław do Szklarskiej Por. Górnej 27-31,12 , 2-4,01 , 17,01-1,02 posp
5,47 Piechowice do Wrocławia Gł. osob
5,57 Lwówek przez Wleń osob
7,00 Szczecin Gł. do Kłodzka przez Wałbrzych, Nową Rudę 20,06-30,08 posp
7,10 Bolesławiec do Piechowic osob
7,15 Wałbrzych Główny przez Marciszów w dni rob. opr.św. osob
7,23 Węgliniec przez Lubań osob
7,42 Szklarska Poręba przez Piechowice do Poznania osob
8,55 Wrocław Główny przez Wałbrzych do Szklarskiej Poręby osob
9.21 z Warszawy Wsch. przez Częstochowę, Wrocław, w sezonie dalej do Szklarskiej Poręby posp
9,44 Szklarska Poręba do Zebrzydowej
9,59 Zielona Góra przez Żary, Lubań osob
10,01 Wrocław przez Wałbrzych osob
10,21 Z Gdyni Głównej Os. przez Poznan gł, Wrocław posp
10,36 Trutnov przez Lubawkę w każdy weekend i święta osob
11,08 z Przemyśla 20,06-31,08 posp
11,12 Kłodzko przez Bardo, Świdnicę, Strzegom, Legnicę, Lwówek osob
11,48 Szklarska Poręba Górna do Wrocławia osob
12,26 Zgorzelec przez Mikułową, Lubań osob
12,55 Poznań przez Wrocław do Szklarskiej Poręby osob
13,48 Szklarska Poręba – Wrocław osob
13,55 Zebrzydowa przez Lwówek osob
13,59 Zielona Góra przez Żary, Węgliniec osob
15,01 Wrocław Gł. przez Wałbrzych do Szklarskiej Poręby osob
15,19 Z Warszawy Wsch. przez Piotrków Trybunalski, Częstochowę, Wrocław, Legnicę, Węgliniec, Lubań w soboty expres
15,47– Poznań osob
16,16 Trutnov przez Lubawke w każdy weekend i święta osob
16,58 Bolesławiec przez Lwówek osob
17,03 Poznań przez Wrocław do Szklarskiej Poręby Górnej osob
17,40 Wrocław Gł. przez Legnicę, Bolesławiec, Węgliniec, Lubań osob
17,44 Warszawa Wsch. , przez Wrocław, Łódz 20-31,12 , 1-4,01 , 17,01-1,03 , 10-15,04 , 1-3,05 , 21.06-27,09 posp
17,47 Szklar. Por. G. do Wrocławia osob
18,56 Bolesławiec z Lwówka osob
19,01 Wrocław Gł. do Piechowic osob
19,06 Zielona Góra przez Żary osob
19,38 Szklarska Por. do Warszawy w sezonie posp
20,40 Zgorzelec przez Mikułową, Lubań osob
20,40 Zebrzydowa przez Lwówek osob
20,57 Poznan przez Wrocław do Szklarskiej Por. osob
21,21 Trutnov przez Lubawkę w każdy weekend i święta osob
22,19 Ziel.Góra przez Żary. osob
23,01 Poznan Główny przez Wrocław kursuje z piątku na sob. i z sob. na niedz. osob

Ogłoszenia

Czytaj również

Niebezpieczne wyzwania

Wypadek przy baniakach  

Spór o edukację seksualną

Komentarze (50) Dodaj komentarz

~24 28-10-2008 14:15
super wkoncu pociagi do zgorzelca , wiele do szklarskiej i w strone lwówka , do i z zielonej góry az 4 pary dziennie, trutnov w kazdy weeken , no i wakacyjny pospiech do kłodzka , super !!!!!!!
~pkp 28-10-2008 14:16
co sądzicie o nowym rozkładzie jazdy pociagów , moze jakies sugestie ???pzdr
~tomek.jg 28-10-2008 14:38
Dzięki skubi - ciekawe ile z tego będzie pewnikiem 15 listopada. Zainteresowani mogą pohulać po nowym rozkładzie na stronie DB www.bahn.de :)
~Trzy grosze... 28-10-2008 15:09
Faktycznie, zawrotu glowy mozna doznac od tego nowego, rewolucyjnego rozkladu jazdy... Czy nalezy oczekiwac, ze w zwiazku ze zwiekszona iloscia podroznych, remontowi zostana poddane perony i podziemne przejscia, do tej pory wygladajace obskurnie...? przeciez sa wizytowka przewoznika, miasta rowniez...
~albert 28-10-2008 15:24
@Trzy grosze - dworce to inna firma - PKP PR to inna - no i problem w tym że Dworce nie mają kasy na remonty. No ale nasz dworzec już trochę po remoncie i miejmy nadzieję, że i na przejście podziemne i perony przyjdzie czas - i na nowe tory i podkłady na stacji również bo huśta miejscami całkiem mocno.
~leoon 28-10-2008 15:38
wow ile połaczen , do szklarskiej duzo relacji , super ze beda pociagi do Zgorzelca , bedzie mozna jechac za 20zł. na bilecie euro nysa w ta i z powrotem i komunikacja miejska po goerlitz itd. do tego kłodzko wakacyjny pospiech , super godzina odjazdu i do kłodzka gł. tylko 2,5h. co sadzicie o rozkładzie.
~Krycha 28-10-2008 15:40
Skubi, jeden bład wkradł się do Twojego rozkladu. Wiesz gdzie?
~ 28-10-2008 15:41
łojoj pięknie. az przydaloby sie gdzies pojechac :)
~SKuBI 28-10-2008 16:04
wiem , przyjazd do JG z Poznania o 15.47 , takiego połączenia nie ma :) hehe , sorki za pomyłkę
~albert 28-10-2008 16:07
normalnie nie do uwierzenia , tyle pociągów w jelonce ,toż to ruch na dworcu będzie , wow ,wow . az pojade w grudniu na wycieczke do szklarskiej jak sniezek przypruszy
studentka 28-10-2008 17:02
Mam nadzieję, że do Zielonej Góry w dalszym ciągu będą jeździć szynobusy - są super.
~Jakubek 28-10-2008 17:07
Sadze ze ten rozklad jest ok w kazdym kierunku poza Wroclawiem! Trzeba by naprawde strasznie nie lubic transportu kolowego zeby zdecydowac sie na ta cudowna 4-godzinna podroz malowniczymi zakoatkami Dolnego Slaska pociagiem sunacym z zatrwazajaca predkoscia 30 km/h. Wezcie sie za remont torow. Jak podroz do Wroclawia bedzie trwala 1.20 min to bede jezdzil. Poki co wsadzcie sobie te pociagi
~twx 28-10-2008 17:31
spoko, do Żar (i z Żar) się wreszcie można dostać
piipi 28-10-2008 17:37
..lubie pociagi obserwowac,bo one jezdza tak powolnie,tak romantycznie ..puf,puf..tak fajnie !.
~bujać - to my 28-10-2008 17:58
Toż to chyba rozkład jazdy z roku 1940 !!!
~albert 28-10-2008 18:08
Fajnie, że ktoś używa takiego samego nicku jak ja! :) Sam używam kilkunastu więc miło tym bardziej ;)
~qba 28-10-2008 18:18
taa yhy :)
~albert 28-10-2008 18:37
pipi , coś ci sie porabało :) u nas nie jezdzą już parowozy :) p.s do Żar będą po 4 pociągi w każdą strone
~zx3 28-10-2008 18:54
co liszaje
~Energo 28-10-2008 19:23
Niestety nie będzie pociągów do Trutnova, bo Urząd Marszałkowski kazał je wykreślić z nowego rozkładu jazdy. :(
~alex 28-10-2008 19:39
17,51 Kłodzko Gł. przez Lwówek, Legnicę, Strzegom, Świdnice, Bardo Śląskie. !!! s czemu nie przez Gorzow Wielkopolski i Zielona Gore.? Gdzie Rzym a gdzie Krym ...?
~globtrotter 28-10-2008 19:50
szkoda, że pociągi do szczecina kursują tylko sezonowo...
~Tarkwiniusz Pyszny 28-10-2008 20:08
To nie zmienia faktu, że w stronę Wrocławia dalej się jedzie 3,5 godziny ;)
~kasz 28-10-2008 20:09
Może ktoś wie co oznczają te symbole np. 20,06-31,08, lub 20-31,12,1-4,01
~*** 28-10-2008 20:25
Ale się będzie działo na przejazdach- zwłaszcza na Lubańskiej!
~driver 28-10-2008 20:48
enenonono jaki rozklad az trudno uwierzyc... tylko cierkaw jestem kiedy w koncu oddadza pociagi np do karpacza albo kowar albo kamiennej przez kowary...
~pzdr 28-10-2008 21:12
symbole te oznaczają np. 20,06-31,08 czyli kursuje od 20czerwca do 31 sierpnia , proste jak budowa cepa , p.s pociągi do Wrocka bedą jechały ok.3h , do szklarrskiej 1h. do lwówka 55min. , do Zielonej Góry ok. 3,5h
~skubii 28-10-2008 21:16
Wygodne połączenia będą do lublina z przesiadka we wrocławiu gł. , do krakowa , z przesiadką we wrocławiu czas przejazdu osobowy+pospieszny 8h. bilet cały ok. 53zł. studencki ok.33zł. ponadto do szczecina można dojechać przez zieloną góre osobowym jel.g-ziel.góra + osobowym ziel.g-szczecin gł . cena biletu ok. 35zł. ulg 20zł.
~_ojdiridirachciach___ 28-10-2008 21:18
Normalnie mam straszną chęć pojechać gdzieś pociągiem. Nie robiłem tego chyba z dwadzieścia lat. Co polecacie na początek ? ;)
~pkp 28-10-2008 21:40
alex pkp pr łączą relacje aby wyszło jak najwięcej połączęń w całym województwie , to chyba dobrze ze jeleniogórzanie moga jechac np.do bolesławca czy legnicy a legniczanie do kłodzka , poza tym codziennie w wakcje bedzie pociag pospieszny szczecin-jelenia g-kłodzko przez wałbrzch
piipi 28-10-2008 21:48
..do - [~Ojdiridirachciach..]..~Pilichowice,bo tam jest taki fajny most ktory ma juz 100 lat i ..jest taka fajna hustawka !.
piipi 28-10-2008 21:50
..PILCHOWICE.
~onik 28-10-2008 21:58
pipi może się coś wypowiesz na ten temat , pojedziesz gdzieś pociągiem ??
~pkl 28-10-2008 21:59
do : ojdir : na początek polecam Jelenia Góra- Szklarska Poręba Górna - Jelenia Góra , super widoczki
~damian 28-10-2008 22:03
w odjazdach jest pomyłka : 19,02 Wrocław Gł , a ma być 19,02 Piechowice z Wrocławia Gł. sory
~Krycha 28-10-2008 22:43
Skubi, w takim razie widzę, ze są dwa błędy. Ten drugi chyba tylko ja zauważyłam!
~Krycha 28-10-2008 22:45
P.S. Skubi, a co słychać na linii do Szklarskiej? Jestem ciekawa, czy zrobiono już coś konkretnego?
~Krycha 28-10-2008 23:00
I jeszcze jedno! Nie ekscytujcie się rozkładem na stronie DB, bo Niemcy wklepali projekt, który ciągle się zmienia. Sama naciskam na beton UMWD, aby wprowadzono kilka zmian i jeśli panowie mnie oleją to będzie wojna. Wiem, że zarówno do UM jak i lokalnych samorządów wpływają protesty, bynajmniej jeśli chodzi o linię Legnica - Zgorzelec. Beton UMWD jest na razie głuchy, ale ja tego tak nie zostawię. Jeśli oferta na linii zgorzeleckiej zostanie spieprzona, aby naszym kosztem zrobić dobrze linii lubińskiej (z Lubina jest wicemarszałek Borys), to wywołam skandal i oskarżę UM o wyrzucanie w błoto publicznych pieniędzy! Bo o to uruchamia się mnóstwo pociągów-widm do/z Lubina, a tnie się oblegane pociągi na linii zgorzeleckiej! Od paru lat dobijam się o pociąg do Węglińca, który wyjeżdżałby z Legnicy ok. 5:45. UM mówi "NIE". A co mamy w projekcie? Pociąg z Legnicy o 4:24 do Lubina. Wcześniej jest z Lubina o 3:55 pociąg do Głogowa. Pytam się dla kogo?! Beton UM twierdzi, że nie widzi potrzeby uruchamiania ostatniego pociągu z Wrocławia po 20-ej do Węglińca, powołując się na opinię betonu DZPR, który twierdzi, że nie widzi ekonomicznego uzasadnienia. Zapraszam wszystkich na bolesławiecki dworzec o 22:00 gdy przyjeżdża ostatni pociąg z Wrocławia do Zgorzelca. Tłumy! Za to betony z UM i DZPR widzą ekonomiczny sens uruchamiania pociągu Wrocław 20:32 - Lubin. Już widzę te tłumy na odcinku Legnica - Lubin. Podobnych absurdów jest znacznie więcej, tylko nie chcę się denerwować! Powiem wprost - nowy RJ wg takiego projektu jaki podają DB jest absolutnie nie do przyjęcia i stanę na rzęsach, żeby rozkład jazdy był dla ludzi, a nie dla Borysa! Wiem, że jest ogromne (polityczne) parcie na pociągi do Lubina, ale nie tędy droga panowie z UM. Niech Lubin ma nawet i 20 pociągów na dobę, byle nie kosztem cięć na linii Legnica - Zgorzelec !!! Poczytajcie co o nowym RJ myślą ludzie z Bolesławca: http://pkp.boleslawiec.pl/index2.html
~kolo 28-10-2008 23:38
19.02 odjazd do wrocławia i 19,02 odjazd do piechowic
~SkUbi 29-10-2008 1:27
na lini do szklarskiej wymieniane sa podklady , a tak poza tym to powolutku im to idzie
~olo 29-10-2008 1:30
pkp szaleje !!!!!!!!!!
~tomek.jg 29-10-2008 7:59
Ale Krycha, nas nie interesuje co myślą ludzie w Bolesławcu. Dla nas jest ważna Jelenia Dziura. Nie będę tego pisał na infokolej bo mnie zjedzą ;)
~aleee.... 29-10-2008 12:55
ale strasznie czytelny ten rozkład jazdy zamieszczony przez was. porażka
~Baca 30-10-2008 13:30
Krych... Idź się leczyć
~xzc 30-10-2008 15:17
... a świstak siedzi i zawija je w sreberka...
~duch gór 30-10-2008 21:49
widze ze trzeba wziąsc sprawy w swoje rece;];] 5:10 pośp.-> Szklarska Por.G. 6:21 p. Piechowice 5:48 osob.-> Wrocław Gł. 9:27 p. Wałbrzych, Jaworzyna Śl. 6:02 osob.-> Zielona Góra 9:53 p. Lubań, Węgliniec, Żary 6:03 osob.-> Legnica 8:50 p. Wleń, Lwówek Śl., Bolesławiec 6:30 osob.-> Trutnov hl.n. 8:29 p. Marciszów, Kam.Góra, Lubawka 6:49 osob.-> Wrocław Gł. 10:27 p. Wałbrzych, Jaworzyna Śl. 7:15 pośp.-> Kłodzko Gł. 10:18 p. Wałbrzych, Nowa Ruda 7:27 osob.-> Zgorzelec 9:07 p. Lubań, Mikułowa 7:27 osob.-> Szklarska Por.G. 8:31 p. Piechowice 7:49 osob.-> Poznań Gł. 14:19 p. Wałbrzych, Wrocław, Leszno 8:57 osob.-> Szklarska Por.G. 10:01 p. Piechowice 9:28 pośp.-> Warszawa Wsch. ??:?? p. Wrocław, Kalisz, Łódź 9:30 osob.-> Szklarska Por.G. 10:42 p. Piechowice 9:49 osob.-> Wrocław Gł. 13:27 p. Wałbrzych, Jaworzyna Śl. 10:06 osob.-> Zielona Góra 13:54 p. Lubań, Węgliniec, Żary 10:06 osob.-> Zebrzydowa 11:56 p. Wleń, Lwówek Śl. 11:30 osob.-> Trutnov hl.n. 13:33 p. Marciszów, Kam.Góra, Lubawka 11:49 osob.-> Poznań Gł. 18:39 p. Wałbrzych, Wrocław, Leszno 11:53 osob.-> Wrocław Gł. 16:16 p. Lubań, Węgliniec, Legnica 11:59 osob.-> Bolesławiec 14:18 p. Wleń, Lwówek Śl. 12:57 osob.-> Szklarska Por.G. 14:09 p. Piechowice 13:33 ekspr.-> Warszawa Wsch. 22:47 p. Węgliniec, Wrocław, Opole 13:49 osob.-> Wrocław Gł. 17:27 p. Wałbrzych, Jaworzyna Śl. 14:01 osob.-> Bolesławiec 16:07 p. Wleń, Lwówek Śl. 14:06 osob.-> Zielona Góra 17:51 p. Lubań, Węgliniec, Żary 15:05 osob.-> Szklarska Por.G. 16:19 p. Piechowice 15:06 osob.-> Zgorzelec 16:47 p. Lubań, Mikułowa 15:49 osob.-> Poznań Gł. 22:12 p. Wałbrzych, Wrocław, Leszno 15:53 osob.-> Zebrzydowa 17:51 p. Wleń, Lwówek Śl. 16:06 osob.-> Węgliniec 17:58 p. Gryfów Śl., Lubań 16:30 osob.-> Trutnov hl.n. 18:29 p. Marciszów, Kam.Góra, Lubawka 16:49 osob.-> Wrocław Gł. 20:27 p. Wałbrzych, Jaworzyna Śl. 17:05 osob.-> Szklarska Por.G. 18:20 p. Piechowice 17:49 osob.-> Wrocław Gł. 21:27 p. Wałbrzych, Jaworzyna Śl. 17:51 osob.-> Kłodzko Gł. 23:37 p. Lwówek Śl., Legnica, Świdnica 18:45 pośp.-> Przemyśl Gł. 7:41 p. Wrocław, Opole, Kraków, Rzeszów 19:02 osob.-> Wrocław Gł. 22:37 p. Wałbrzych, Jaworzyna Śl. 19:02 osob.-> Piechowice 19:26 p. Jel.G.-Cieplice 19:13 osob.-> Żary 21:40 p. Gryfów Śl., Lubań, Węgliniec 19:31 pośp.-> Gdynia Gł. 8:55 p. Wrocław, Poznań, Bydgoszcz 19:31 pośp.-> Gdynia Gł. 9:23 p. Wrocław, Ostrów Wlkp., Bydgoszcz 19:53 pośp.-> Warszawa Wsch. 6:12 p. Wrocław, Opole, Częstochowa 20:59 osob.-> Szklarska Por.G. 22:05 p. Piechowice 21:25 pośp.-> Szczecin Gł. 5:53 p. Węgliniec, Zielona Góra, Kostrzyn 21:26 osob.-> Lwówek Śl. 22:22 p. Wleń 23:23 pośp.-> Szczecin Gł. 8:43 p. Wrocław, Poznań, Krzyż 19:53 do Warszawy będzie prowadził prawdopodobnie wagony bezpośrednie do Białegostoku:)
~miłośnik kolei 31-10-2008 0:06
Wszystko bardzo fajnie! Tylko że w Zebrzydowej nie ma skomunikowania z Gorlitz. A z Bolesławca ostatni do Jeleniej G mógł by być o 20:00 - w tej chwili jest za wcześnie bo o 16:40. Ale ogólnie to takiego rozkładu już dawno nie było. Mam nadzieje że w naszym rejonie Jeleniogórskim otworzą takie linie: 1. Jelenia Góra - Kowary, Karpacz, - jeśli chodzi o Karpacz to tamtejsze władze jak narazie tylko gadają i nic po za tym. 2. Lwówek - Złotoryja - rok temu były tylko pogłoski o remoncie teraz już nic nie mówią o tej linii. 3. Lubomierz - Świeradów Zdrój 4. Szklarska Poręba - Jakuszyce, - jest szansa że w przyszłym roku pojedziemy 5. Lubań - Bogatynia, 6: Lubań - Leśna - chyba najszybciej puszczą szynobusa 7. Bolesławiec-Nowa Wieś Grodziska,- Prawdopodobnie w okolicy Nowej Wsi powstanie kopalnia jak dojdzie do skutku to puszczą pociągi towarowe. 8. Jelenia Góra przez Bolków do Wrocławia Mam taką jescze nadzieje że w końcu nadejdzie taki czas i odremontują nam te linie. Dużo bym dał żeby się przejechać tymi zapomnianymi przez lata szlakami kolejowymi. Póki co to się ciesze co mamy w końcu od roku na naszym terenie było wiele reaktywacji. Lub nadal się otwiera Między innymi: 1.Lwówek-Zebrzydowa 2.Lubań - Leśna (towarowe) 3.Lubań przez Mikułową do Zgorzelca 4. Jerzmanice Zdrój - Legnica 5. Świdnica przez Sobótke do Wrocławia itd......Oby tak dalej !!
~laski 5-11-2008 20:58
Wielki duchu gór - tyle napisałes , ze nic z tego nie rozumiemy! mysle, ze takich jest wiecej! z tego co wiem, połowa z tego bedzie tylko w sezonie jezdziła! hi hi :) i co wy na to?
~mk11 6-11-2008 16:42
Co za głupia wypowiedź przecież wiadomo że w sezonie będzie jeździć większość pociągów POSPIESZNYCH - MIĘDZYWOJEWODZKICH ! A OSOBOWE - REGIONALNE będą CAŁOROCZNE !
~Marczelinno 1-12-2008 18:00
Niestety już na forach kolejowych aż chuczy że nie będzie połączenia Jelenia Góra-Lwówek-Zebrzydowa. Ale także nie wiadomo co z połączeniem do Trutnova. Jak zwykle PKP-Beton miesza nam w głowach.I to bardzo!!!! Nie dajmy się stłamsić!! Trzeba ratować to co nasze!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przy Złotniczej będzie chodnik do boiska

Młodzież artystycznie na rzecz czystego powietrza

Studium na początek

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Ulica Tabaki gotowa

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
307
Tak
62%
Nie
36%
Nie wiem
3%