MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Nowy rekord „Trzynastki” ustanowiony

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 4 października 2017, 10:21
Aktualizacja: 23:08
Autor: SP 13
Fot. Użyczone
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 w Jeleniej Górze wraz z wychowawcami, nauczycielami i rodzicami spędzili cały dzień 28 września na pieszych wędrówkach, zwiedzając ciekawe miejsca Jeleniej Góry i okolic: Wzgórze Krzywoustego, czyli popularny "Grzybek", Górę Szybowcową, Cieplicki Park Zdrojowy, Perłę Zachodu, Wieżę Książęcą w Siedlęcinie, Wieżę Księcia Henryka w Sosnówce i Zamek Chojnik w Sobieszowie.

W ten sposób świętowali już po raz drugi trwający w dniach 23 - 30 września III Europejski Tydzień Sportu.

Oprócz zwiedzania, podziwiania krajobrazów, uczniowie brali udział w przygotowanych przez wychowawców grach i zabawach. Głównym celem było jednak liczenie pokonanych przez każdego uczestnika kilometrów (wynik klasy to: liczba przebytych kilometrów mnożona przez liczbę uczestników). Korzystając z pozytywnej energii tego pięknego dnia, każdy miał swój udział w ustanowieniu nowego rekordu szkoły: 2911,8 km. To wynik o 1000 kilometrów lepszy, niż w ubiegłym roku.

Europejski Tydzień Sport to cykliczna impreza, która inspiruje do działań sportowych w różnych krajach. W Polsce koordynatorem projektu jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wydarzenie organizowane przez „Trzynastkę”zostało zarejestrowane na stronie www.etspolska.pl, stając się częścią całego projektu, a jeleniogórska placówka mogła tym samym promować Jelenią Górę na arenie ogólnopolskiej.

Jeden z ambasadorów ETS w Polsce - Marcin Gortat stwierdził: „Sport powinien być nieodzownym elementem życia każdego człowieka niezależnie, czy ma się 5, 15, 30, 50 czy 99 lat. Sport uczy wytrwałości, dyscypliny, kształtuje charakter, ale przede wszystkim sport wspomaga nasze zdrowie.”

Z pewnością pamiętać o tym będą uczniowie, nauczyciele i rodzice, bo już dziś zapowiadają, że dadzą z siebie wszystko również w przyszłym roku i wspólnymi siłami ustanowią nowy rekord szkoły!

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowa rektor w KPSW

Wakacje czas zacząć!

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Egzaminy zawodowe uczniów kowarskiego Lema

Radosna edukacja w przedszkolach

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Tak nie wolno parkować!

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
354
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%