MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nowy ratrak na Polanie Jakuszyckiej

Wiadomości: Szklarska Poręba
Niedziela, 5 listopada 2017, 8:03
Aktualizacja: 22:01
Autor: WAC
Fot. Użyczone/Stowarzyszenie Bieg Piastów
Dzięki środkom pozyskanym z funduszy unijnych, Stowarzyszeniu Bieg Piastów udało się kupić nowoczesny i bardzo wydajny ratrak.

Zakup nowego ratraka stał się możliwy dzięki wspólnemu projektowi realizowanemu przez Stowarzyszenie Bieg Piastów wraz z czeską organizacją zajmującą się utrzymywanie tras narciarskich w Górach Izerskich. Ogółem udało się pozyskać środki w wysokości miliona euro, z czego stronie polskiej przypadło 400 tysięcy euro. Zdecydowana większość tej kwoty została przeznaczona na zakup ratraka, zaś reszta zostanie wykorzystana na paliwo do niego oraz organizację imprez narciarskich.

- Nowy ratrak jest znacznie nowocześniejszy i wydajniejszy od tych, które mieliśmy do tej pory – mówi Leszek Kosiorowski ze Stowarzyszenia Bieg Piastów. - Dlatego na jego zakupie na pewno zyskają rzesze narciarzy biegających na Polanie Jakuszyckiej i w okolicach. Pojazd może wytyczać cztery tory narciarskie jednocześnie. Nowe urządzenie dotarło już do Jakuszyc i jest gotowe do pracy – dodaje Leszek Kosiorowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Radni KO przeciw kupcom?

Karkonoskie witraże

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~dadek1 5-11-2017 11:13
oby tylko było na czym ślad zakładać? Powodzenia.
~Bożena60 5-11-2017 13:42
No i po co wydane te piniondze na ratraka jak słyszałam z powarznyh zrudeł rze snieku w tym roku bendzie jak na lekarstfo . Morzna było te piniondze wydać na ten pszykłat na odnowe szlakuf turystycznych lup na zalesianie lasuf .
~lolo pindolo 5-11-2017 14:30
Co ma ratrak wspólnego z ferrari?- kolor i cene
~Rico 6-11-2017 7:49
Dawno nie biegałem , ostatni raz ''13-go grudnia'' roku... ale chyba to starczy na całą szerokość trasy biegowej. Brava dla Stowarzyszenia , może i mnie to zachęci do powrotu z nartostrad do Jakuszyc , z narciarskim pozdrow. BRAVO !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Na stadionie już jasno

VII Dolnośląski Kongres Samorządowy

XX Karkonoskie Dni Lajtowe już wkrótce

Święto Białej Laski

O rozpadających się górach

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
930
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%