MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Nowy radny i wiceprzewodniczący

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 20 grudnia 2018, 8:41
Aktualizacja: Sobota, 22 grudnia 2018, 6:26
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W trakcie III sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry do grona rajców dołączył Justyn Bilski, który zastąpił Konrada Sikorę. Podczas posiedzenia wybrano też trzeciego wiceprzewodniczącego Rady, którym został Zbigniew Ładziński.

W związku z zatrudnieniem Konrada Sikory na stanowisko zastępcy prezydenta miasta, z okręgu nr 4 (Cieplice, Sobieszów, Goduszyn, Jagniątków) do Rady Miejskiej wszedł Justyn Bilski - nauczyciel z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. C.K.Norwida. Nowy radny klubu Koalicji Obywatelskiej złożył wczoraj ślubowanie i mógł rozpocząć działalność na rzecz miasta. Ciepliczanin wybrał już komisje stałe, w których chce się udzielać.

Czymś naturalnym dla mnie jest Komisja Oświaty - jestem czynnym nauczycielem i uważam, że troszeczkę trzeba pozmieniać rzeczy w oświacie, wesprzeć ją, aby mogła konkurować z większymi miastami. Będę też w Komisji Uzdrowiskowej z racji zamieszkania w Cieplicach i zastanawiam się się jeszcze nad Komisją Sportu i Młodzieży oraz nad Komisją Rewizyjną - powiedział Justyn Bilski, który liczy, że pomysły przedstawiane w kampanii wyborczej przez Koalicję Obywatelską, będą realizowane. - Wiem, że prezydent część już przedstawi w autopoprawkach, więc dużo dobrych zmian ta kadencja przyniesie - dodał J. Bilski, który wierzy, że obecna kadencja będzie lepsza od poprzedniej. - Nie wiem czy może być gorsza - zakończył z uśmiechem.

W porządku obrad znalazł się też wybór trzeciego wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. Podczas poprzedniego posiedzenia nieobecny był Zbigniew Ładziński z Klubu Zadbajmy o miasto. Tradycją jest, że każdy z klubów radnych ma swojego przedstawiciela w prezydium rady, więc z wyborem trzeciego zastępcy Wojciecha Chadżego poczekano na wczorajsze posiedzenie. W trakcie dyskusji Paweł Piotrowicz z klubu Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że jego opcja polityczna dotrzymuje słowa i poprze kandydaturę Z. Ładzińskiego, czego nie można powiedzieć o klubie Koalicji Obywatelskiej, która według ustaleń miała przyjąć na poprzednim posiedzeniu kandydaturę Józefa Rypińskiego, tymczasem wybrano Rafała Szymańskiego. W efekcie, Szymański został usunięty z klubu PiS za brak lojalności i wczoraj symbolicznie zmienił miejsce przy stole - siedzi teraz pomiędzy jedynym radnym SLD - Piotrem Paczóskim a Hubertem Papajem z Klubu Zadbajmy o miasto.

W pozostałych punktach programu posiedzenia wprowadzono zmiany w budżecie miasta na rok 2018. Zmniejszono budżet po stronie dochodów o ponad 17 milionów złotych oraz wydatki o ponad 8 milionów złotych. Dodatkowy deficyt w kwocie 9 milionów złotych ma być sfinansowany z emisji obligacji. Szczegóły zmian dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej. Inne tematy z sesji w kolejnych artykułach.

Twoja reakcja na artykuł?

7
37%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
10
53%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Promesy dla OSP

Spotkali się z Beatą Kempą

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~Dymitr Ortodonta 20-12-2018 9:52
Radny Józef "Przecinek" Rypiński znów paraliżuje radę czepianiem się interpunkcji i składni. Jako przewodniczący rady paraliżowałby obrady. O to wam chodzi?
~lipa 20-12-2018 10:19
Ładzinski wiceprzewodniczacy to nieporozumienie..........kontynuacja układów.....
~ 20-12-2018 11:13
To bardzo dobrze dla rady, a zwłaszcza dla komisji oświatowej, że będzie w niej czynny, dobry, młody nauczyciel, lubiany i ceniony w środowisku Pan Justyn Bilski. Ciekawi jednak, na ile szefostwo KOiW pozwoli mu rozwinąć skrzydła. Czy nie rozumie się samo przez się, że pracownik oświatowy, który na co dzień boryka się z problemami w szkolnictwie i zna je jak własną kieszeń, powinien otrzymać stanowisko funkcyjne w tejże? By nie powiedzieć, że to on powinien ją prowadzić przy wsparciu tych, którzy być może w szkole publicznej kiedyś pracowali i zrobili dla niej dużo, ale z dzisiejszą szkołą i jej klientami i potrzebami mają raczej niewiele wspólnego.
~ 20-12-2018 19:18
do: ~ (11:13)
Dobrze powiedziane:-)
~ 22-12-2018 14:46
do: ~ (11:13)
Jestem ciekaw skąd te minusy przy komentarzu. Co jest w nim nie tak? Komisja oświaty powinna być prowadzona przez kogoś kto nie pracuje w szkole, jest emerytem a nie przez czynnego nauczyciela? Świetlana przyszłość przed szkołami w JG.
~Hans 20-12-2018 11:40
Niektórzy mają tam takie miny jakby nie wiedzieli po co tam są i o co tam chodzi, no ale stoleczek jest i jakoś te cztery latka się przesiedzi:)
~brawo 20-12-2018 15:16
Tylko geniusze potrafi,ą ,przez wszystkie kadencje , być w radzie, a awans należy się im jak psu buda.Wszak to oni zapewniają upadek, czy rozwój miasta ?
~paw 20-12-2018 18:16
do: ~brawo (15:16)
oni to mogą zapewnic swoj upadek miasto samo sie napedza bez nich
~Lesław 20-12-2018 16:20
Radzie miasta najlepiej wychodzi dzielenie stanowisk , przy aprobacie prezydenta.Tak tworzą się kliki i układy. Ci sami ludzie stare układy tak trzymać.
~pstrąg 20-12-2018 17:30
Zdjęcie 10/16 - Towarzystwo Spod Ciemnej Gwiazdy
~Monika 20-12-2018 23:55
Baaardzo serdeczne gratuluję Panu Justynowi nowej misji w życiu :) cudnie że rada ma kogoś kto zna problemy od "środka “takich ludzi tam. Potrzeba a nie starych skorumpoeanych ludzi. Brawo sąsiad :)
~Blkkkkl 21-12-2018 7:46
co z bonifikatami za przeksztalcenie uzytkowania wieczystego u nas oczywiscie cisza?
~Tatam 21-12-2018 17:17
Nadbrzezna miala byc remontowa na jest grudzień. A miala byc w marcu .zapraszamy radnych w kaloszach bo inaczej tam sie nie da
~Real 21-12-2018 20:14
Nauczyciel z Zespołu Szkół.... który zna temat oświaty... Mógłby ktoś mnie oświecić, czego ten Pan naucza i jakie ma wykształcenie? Stawiam na matematyka, fizyka lub chemika... żartuje ;)
~Mieczysław 21-12-2018 21:48
do: ~Real (20:14)
Kto żartuje?
~mmmmi 22-12-2018 19:49
Takiego spektaklu barbarzyństwa nie tylko Polska, ale i świat dawno nie widział. Dlatego nie dziwimy się reakcji byłego oficera CBŚ, Jacka Wrony, który obserwując w Internecie wpisy swołoczy popierającej totalną opozycję zamieszczone po śmierci posłanki PiS, śp. Joanny Szczypińskiej złożył zawiadomienie do prokuratury, w którym czytamy: W dniu 8.12.2018 r. zmarła Jolanta Szczypińska, posłanka PiS. Po ogłoszeniu tej informacji na różnych portalach internetowych pojawiły się kondolencje i komentarze, jednakże mimo że w zdecydowanej większości przypadków wyrażały one smutek, żal i współczucie dla rodziny zmarłej, wiele osób dokonało wpisów o treści, które porażają pogardą, agresją i zbydlęceniem mo...lnym. Zachowanie to nie mieści się w żadnych kanonach cywilizowanego społeczeństwa oraz narusza normy mo...lne, obyczajowe, prawne i karne. Plugawienie dobrego imienia powszechnie szanowanej zmarłej przez życzenie śmierci innym osobom z nią związanym to objaw barbarzyństwa i degeneracji kulturowej. Dlatego za każdym razem, kiedy widzimy na ekranach eleganckich redaktorów i prezenterów oraz autorytety i celebrytów produkujących się w tych tak zwanych postępowych mediach pamiętajmy, że ich protoplaści przybyli nad Wisłę w śmierdzących kufajkach i cuchnących walonkach z pepeszmi zawieszonymi na słomianych powrósłach. To jest dokładnie ta sama azjatycka dzicz i niech nie zmylą nas ich dostosowane do współczesności modne teatralne kostiumy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Areszt za brutalne pobicie

Bolesławieckie Święto Ceramiki

Most do rozbiórki

Działania proekologiczne

Oszczędności i inwestycje

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1365
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%