MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Nowy przyrodniczy szyld ZSLi Z nr 1

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 2 lipca 2010, 8:04
Aktualizacja: 8:05
Autor: Angela
Od pierwszego września Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1 w Jeleniej Górze Sobieszowie zmieni swoją nazwę na Zespół Szkół Przyrodniczo–Żywieniowych.

Skąd pomysł na zmianę nazwy placówki? Dla podkreślenia charakteru i kierunku jej działań. Dotychczasowa nazwa, Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1 w Jeleniej Górze, została nadana placówce pierwszego września 2001 r. tj. z dniem rozpoczęcia funkcjonowania w mieście nowej szkoły, powstałej z połączenia Zespołu Szkół Żywienia i Weterynarii z Zespołem Szkół Agroturystycznych. Dotychczasowa nazwa informowała, że w szkole funkcjonują oddziały liceum profilowanego.

– Zgodnie z uchwałą rady miejskiej z dniem 31 sierpnia 2009 liceum profilowane w naszej szkole zostało zlikwidowane. Aktualna nazwa szkoły jest więc nieprecyzyjna i ma niewiele wspólnego z kierunkami kształcenia – mówi Helena Kasperczyk, dyrektor szkoły.

Nowa nazwa szkoły jednoznacznie określa kierunek działań placówki i informuje przyszłego kandydata o możliwości dalszego rozwijania własnych zainteresowań przyrodniczych. – Uwzględniając też profil przyrodniczy, nawiązując do obecnej nazwy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i w Poznaniu uzmysławia jednoznaczność i zbieżność naszych profili z kierunkami UP oraz daje możliwość kontynuowania nauki na poziomie wyższym – dodaje Helena Kasperczyk.

Kierunki kształcenia w placówce w roku szkolnym 2009/2010 to technik weterynarii, technik żywienia i gospodarstwa domowego, technik leśnik, technik ogrodnik i technik architektury krajobrazu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Wycieczka tematyczna po Bolesławcu

W lwóweckim magistracie z ograniczeniami

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~dorotka 2-07-2010 9:11
A pamiętam jak to było jeszcze ZSA i był kierunek technik rolnik. Szkoda że ta szkoła się tak zmieniła. Ale dobrze że są kierunki które cieszą sie zainteresowaniem.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Norweska Dolina Luxury Resort***** – 4 dzieci gratis, poleca ITAKA

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

"Weekend z deską"

W cieniu wygasłych wulkanów

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
817
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%