MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Nowy przewodniczący, nowy radny. Po sesjach w UM

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 12 lipca 2011, 15:03
Aktualizacja: Sobota, 16 lipca 2011, 10:58
Autor: Petr
Fot. Petr
Dzisiaj, 12 lipca w Urzędzie Miasta w Jeleniej Górze odbyły się jedna po drugiej dwie sesje Rady Miejskiej, na których pożegnano dotychczasowego przewodniczącego rady – Jerzego Lenarda, wybrano nowego „głównodowodzącego” radą – Janusza Grodzińskiego, a także nowego radnego – Tomasza Kałużnego.

Najważniejsze z punktów XV i XVI Sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry, które odbyły się dzisiaj o godz. 9.00 i 11.00 stanowiły projekty uchwały w sprawie wygaśnięcia mandatu radnego – a jednocześnie dotychczasowego przewodniczącego rady Jerzego Lenarda, uchwały w sprawie obsadzenia wygasłego mandatu oraz uchwały w sprawie wyboru nowego przewodniczącego Rady Miejskiej.

I tak, nowym „głównodowodzącym” Rady Miejskiej Jeleniej Góry – wybranym na podstawie tajnego głosowania pod nadzorem komisji skrutacyjnej w składzie: Rafał Szymański, radny z ramienia PiS, Janusz Wojtas (PO RP), Jerzy Pleskot (SLD) i Grażyna Pawlukiewicz-Rehlis został Janusz Grodziński (18 radnych głosowało za, 1 przeciw, 2 wstrzymało się od głosu). Z kolei jeśli chodzi o nowego radnego, mandat z okręgu wyborczego numer 3, listy wyborczej numer 4 komitetu wyborczego PO RP otrzymał Tomasz Kałużny.

Po ujawnieniu wyników głosowania Janusz Grodziński podziękował wszystkim za zaufanie, a przy tym poprosił „kolegów starszych stażem” w Radzie Miejskiej o współpracę i pomoc przy realizacji powierzonego mu zadania. Co zaś się tyczy nowego radnego: – Od początku swojej kadencji chciałbym realizować się w komisji ds. sportu. Sam jestem sportowcem, znam temat od podszewki i uważam, że należy i można poprawić jego jakość w regionie. Moim zdaniem, warto stawiać na sporty indywidualne, w których mamy przecież nie lada osiągnięcia – mówił Tomasz Kałużny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Obieżyświat w Lwówku

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Papierosowy gang rozbity

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~~~ 12-07-2011 15:18
Gratulacje dla Janusza i brawa dla Tomka -
~-/- 12-07-2011 15:21
Gratulację dla nowego przewodniczącego i nowego radnego Dobrze, że rada zaczyna nam młodnieć.
~obiektywnik 12-07-2011 15:37
Może rada metrykalnie młodnieje, ale substancja tego betonu od przeszło 20 lat niestety wciąż się nie zmienia...
~ 12-07-2011 16:05
Jamusz gratuluję z całego serca Twoje doskonałe przygotowanie prawnicze i umiejetności napewno beda wielką podporą dla Rady naszego miasta, ściskam Andrzej Grosicki
~zewsii 12-07-2011 16:37
Zaje.iście mnie cieszy, że mamy nowych darmozjadów na utrzymaniu. Czy któryś z nich spowoduje, że "władca" koryta rz.Kamiennej wykosi - i w ten sposób zmniejszy zagrożenie powodziowe - chaszcze wyrosłe tam po ostatnim remoncie koryta rzeki? Przy 'młynie" coś tam grzebią już dłuższy czas, a chaszcze zarastają teren zalewowy w górę rzeki .Gdy w 2007 roku "KwasiaK' relacjonował przebieg akcji powodziowej w Jelonce - stał na murze oporowym vis a vis "Orlenu" w Cieplicach. Chaszcze były wtedy o wiele mniejsze! Nie oczekuję, że M.Zawiła weźmie kosę i sam to wykosi, ale kogoś mógłby o to poprosić.
~ERYK 12-07-2011 16:41
p.Janusz -Nie gwarantuje rozwoju miasta ani likwidacji bezrobocia . Ponoć przyjemny człowiek ale kanapon biurowy - a tacy są niemrawi w dynamicznej pracy i bezskuteczni .Miasto dzisiaj potrzebuje zakladów pracy o europejskiej technologi różnych branż aby nasza młodzież i absolwenci szkół mieli przyszłośc i stabilizację , a tym prawnikom te zagadnienia są obce.
~zewsii 12-07-2011 16:47
Co się porobiło z forum Jelonkli? Zamiast cudzysłowia wyskakuja jakieś idiotyczne "quot". A może to ja nie nadążam?
~mały a.....s 12-07-2011 17:16
a ja widze tam jednego co ciekawie firme prowadzi on taki mały socjalista.
~x 12-07-2011 17:41
prezydent z Cieplic, wiceprezydenci z Cieplic, przewodniczący rady z Cieplic, ciekawe co oznacza to dla innych dzielnic miasta.
~do x 12-07-2011 18:07
Zapomniałeś dodać jeszcze o tym , że mają też swoją Radę:). Górą Cieplice !!!
~ 12-07-2011 18:11
A to dobrze, że z Cieplic.:-) Bardzo się cieszę i gratuluję starszemu panu adwokatowi panu Januszowi Grodzińskiemu!:-) Im więcej ludzi z Cieplic w radzie tym lepiej dla Cieplic! A w jakiej części Cieplic mieszka pan Przewodniczący? Bo ta część miasta będzie miała najlepiej.;-) Poza ulicą w pobliżu szkoły nr 3. ;-)
~x 12-07-2011 18:38
i właśnie takich postaw ze strony ciepliczan jak powyżej się obawiam, jak to kiedyś ktoś barwnie ujął "a teraz k... my!!!"
~xyz 12-07-2011 18:56
świetnie!!! znów sporty indywidualne!!!!!! tragedia grecka po prostu, sport w naszym mieście padnie zupełnie:((((((((((((((
~ 12-07-2011 19:08
DO X - No właśnie, teraz w końcu, nareszcie, po wszystkich Jagniątkowach, placu RATUSZOWYM i Zabobrzu - Cieplice, zaniedbane od 1975 roku! Bez kina, teatru dla dorosłych, basenu, bez klombów z pachnącymi różami herbacianymi na placu Piastowskim, bez otwartego Pałacu Schaffgotschów dla ciepliczan, turystów i młodzieży, za to z pożal się Boże z Polibudą, która zawładnęła tym wielkim dobrem, bez czystego stawu z kajakami w Parku Norweskim, czystymi alejkami w drodze na Wały Cieplickie, za to z wykupionym terenem przez jakiegoś prywaciarza i przez to zaniedbanym i niemiłosiernie zabrudzonym papierami, butelkami, kapslami, petami i innymi psimi kupami, z ławkami wzdłuż deptaka okupowanymi przez obsikanych pijaczków, z placem Piastowskim nr 17, gdzie bandyci pod nosem Policji mordują ludzi
~x 12-07-2011 19:29
a także Cieplice, gdzie odrestaurowano pl. Piastowski, trwa za grube miliony renowacja parku, oraz zespołu pocysterskiego, budowa Aquaparku, wkrótce będzie przebudowa sieci wod.-kan. wszystko za miejskie czyli wspólne pieniądze, a mimo wszystko organicznie przeświadczone o tym, że są okropnie krzywdzone i niszczone przez Jelenią Górę. Cieplice, które nie nie dostrzegają innych problemów miasta poza brakiem klombów z pachnącymi różami na pl. Piastowskim, brakiem czystego stawu, czy kajaków ew. wstępem do pałacu Schaffgotschów. Co do czystości alejek i przede wszystkim powietrza w Cieplicach, to raczej ciepliczanie powinni się bić we własne piersi.
~do 18,11 12-07-2011 19:50
Pobliże Stacji ORLEN przy ul. Wolnosci
~do x 12-07-2011 20:19
A Waść w jakiej dzielnicy mieszkasz?
~ 13-07-2011 2:30
NO bez jaj zrozumieli że zdrój... sprzedali ze to dla jelonki dochód itp..śmiech mnie ogarnia trza kogoś do odpowiedzialności pociągnąć. A teraz dzierżawić co swoje i prywatnym firmą parki fundować co by ich kuracjusze mieli gdzie spacerować bo mi ten park do niczego nie potrzebny fakt poznałem tam swoja Żone i nic więcej z tym miejscem nie wiąże a na godne życie to w UK zarobiłem na jakiś czas a co dalej w szkole robić sam nie wiem, chyba zachód wybiorę
~co to jest 13-07-2011 7:53
zobaczcie jaką macie demokrację chodzicie na wybory wybieracie ludzi potem oni dostają stołki a na ich miejsce pojawiają się postacie na które nie głosowaliście to zwykłe przejmowanie kontroli nad miastem do prywatnych celów
~kl 15-07-2011 10:28
Może w sprawie przygotowania prawniczego wypowiedzą się klienci Pana Przewodniczącego a nie kolega i towarzysz partyjny.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie nowa siedziba

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1046
Tak
22%
Nie
72%
Nie wiem
6%