MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Nowy prezes w Uzdrowisku Cieplice – zwolnień i rewolucji nie będzie

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 4 czerwca 2012, 11:06
Aktualizacja: 15:00
Autor: Angela
Fot. Angela
W związku ze zmianą prezesa, pracownicy Uzdrowiska Cieplice boją się o swoje miejsca pracy. Tymczasem Maciej Markowski, nowy prezes spółki zapewnia, że w uzdrowisku będą zmiany, ale nie zamierza zwalniać ludzi i wprowadzać rewolucji.

O swoich obawach dotyczących utraty zatrudnienia, pracownicy boją się wypowiadać imiennie. Mówią jednak o nowych pomysłach prezesa i nowych wymaganiach. Nowy prezes Uzdrowiska Cieplice potwierdza natomiast, że chce dążyć do unowocześnienia spółki i zmiany jej polityki, ale zapewnia, że nie będą to zmiany rewolucyjne.

- Obecnie Uzdrowisko świadczy przede wszystkim usługi finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. To nie pozwoli nam się rozwijać, dlatego musimy postawić na usługi komercyjne. Chcemy zwiększyć naszą bazę noclegową. W tym celu próbujemy nawiązać współpracę z okolicznymi hotelami, w których nasi kuracjusze mogliby nocować, a u nas korzystać z rehabilitacji – mówi Maciej Markowski, nowy prezes Uzdrowiska Cieplice. – Nie zamierzam zwalniać czy wymieniać pracowników. Do czerwca 2013 roku chroni ich umowa prywatyzacyjna. Nie ukrywam, że duża część załogi pracuje w uzdrowisku po 20, 30, a nawet 40 lat. Jesteśmy jednak po pierwszych rozmowach i gro naszych pracowników jest chętnych do dostosowania swojej pracy do obecnych potrzeb. Póki co, nie będziemy zatrudniać nowych pracowników, chcemy w maksymalny sposób wykorzystać potencjał obecnie zatrudnionych 240 osób – dodaje prezes Uzdrowiska Cieplice.

Prezes Markowski dodaje jednocześnie, że w najbliższym czasie zmieni się schemat zatrudnienia. O szczegółach jeszcze mówić nie chce.

Maciej Markowski objął stanowisko prezesa Uzdrowiska Cieplice miesiąc temu. Dotychczasowy prezes Roman Jałako został jego zastępcą, a Robert Moskwa, członek zarządu, objął stanowisko dyrektora ds. sprzedaży.
O tym czy Uzdrowisko Cieplice wpłynie na rozwój Cieplic oraz jakie zmiany pojawią się w tej spółce w najbliższym czasie, przeczytacie Państwo w najbliższym wydaniu naszego tygodnika Jelonak.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stanie pojemnik na nakrętki

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Co z szubienicą?

Komentarze (29) Dodaj komentarz

~xxx 4-06-2012 13:27
Nie rozumiem jakim prawem wogole doszlo do prywatyzacji Uzdrowiska Cieplickiego Zawsze nalezalo ono do Panstwa to dawalo gwarancje kazdemu do korzystania z jego dobrodziejstwa. A teraz jest P. Prezesik i zaczyna myslec nad tym jak zrobic wielka kase. Dodam ze obecnie aby skorzystac z rehabilitacji w ramach NFZ jest zupelnie nie mozliwe dostanie sia na jakies miejsce. Gdyz wlasnie Uzdrowisko nie bierze potrzeby pacjetow NFZ pod uwage tylko wylacznie skupia sie na Walucie Euro A szczegolnym gosciem ktory jest mile widziany to Niemiec. To zupelna dyskryminacja a do tego dodam ze Pacjeci Nfz i Zus to kategoria nr3
~dr.winek 4-06-2012 14:34
acha ?
~dr.winek 4-06-2012 14:44
„Pracownicy boją się nowych pomysłów i wymagań” – cóż za trafne spostrzeżenie redaktora. Praktycznie rzecz biorąc już samo to stwierdzenie przekonuje nas do tego aby dokonać zmian. Szanowny Panie Prezesie, być może już się Pan zorientował gdzie Pan trafił. „Skansen” którym przyszło Panu kierować nadaje się jedynie do terapii wstrząsowej. Obawy nieudolnych i roszczeniowych „pracowników” bardzo dobrze rozumiem – „pracują” w uzdrowisku nie wnosząc do niego nic, poza swoimi kanapkami na 1,2,3 i 4 ... śniadanie. Na palcach jednej ręki można policzyć pracowników którzy swoimi kompetencjami, a nie lizod.... trzymają przy życiu ten relikt przeszłości. Po zweryfikowaniu „kadry” dojdzie Pan do wniosku, że równie dobrze może Pan kierować UC z zespołem odchudzonym o 50 % ! , a to i tak wysokaocena
~agatka 4-06-2012 16:17
szanowny Panie Prezesie, jeśli nie zatrudni Pan kogoś do pracy , to stara kadra długo nie pociągnie.Niech Pan się przyjrzy pracy kobiet na stołówce w starym zdroju dla 300 kuracjuszy podają dwie Panie, normalnie obóz pracy....
~~~ 4-06-2012 17:01
Moskwa Moskwa Euro już tuż tuż
~buu 4-06-2012 17:12
oczywiście , że obóz pracy...pozwalniano najpierw wśród tych , którzy pracują najciężej!!!!!!!!! a np. biuro ( w tych lepszych koszulach i krawatach) i inni z...biści specjaliści pozostali nie tknięci mimo , że g..wno wiedzą i robią- tylko łażą od budynku do budynku. Czas może odchudzić pod kątem umiejętności zawodowych i zaangażowania... kadrę. A oni wzięli się za tych co i tak wracają po miesiącu harówy z pensja 1100 zł, a ile zgarnia super specjalista po kolegium? śmiech na sali , solarka, koszulka i jest elegancko ..a szary robolu tyraj, aż z...hniesz... Najpierw niech pozbędzie się doradców i innych biurokratów...a ludzi co żyły wypruli dla tej firmy niech zostawi z ich g..wnianą pensją. Pozdrawiam :) dobrze że tam nie pracuję!
~buu 4-06-2012 17:14
oczywiście , że obóz pracy...pozwalniano najpierw wśród tych , którzy pracują najciężej!!!!!!!!! a np. biuro ( w tych lepszych koszulach i krawatach) i inni z...biści specjaliści pozostali nie tknięci mimo , że g..wno wiedzą i robią- tylko łażą od budynku do budynku. Czas może odchudzić pod kątem umiejętności zawodowych i zaangażowania... kadrę. A oni wzięli się za tych co i tak wracają po miesiącu harówy z pensja 1100 zł, a ile zgarnia super specjalista po kolegium? śmiech na sali , solarka, koszulka i jest elegancko ..a szary robolu tyraj, aż z...hniesz... Najpierw niech pozbędzie się doradców i innych biurokratów...a ludzi co żyły wypruli dla tej firmy niech zostawi z ich g..wnianą pensją. Pozdrawiam :) dobrze że tam nie pracuję!
Vikusia z Niemiec 4-06-2012 17:29
A rolka kadziennej papy na miesiac pozostanie??
~ja 4-06-2012 18:43
Sobieszów sle całusy dla pani z biczy wodnych !
~marko11 4-06-2012 20:23
jak widac prezes sie uchował ciekawe dlaczego..kto wie
~kk 4-06-2012 21:03
Uważam Rze
~Bolo 4-06-2012 21:14
Moje obawy o przyszłość Uzdrowiska Cieplice sprawdzają się co do "joty"...Komercja zabije wszystko....dla normalnego śmiertelnika nie będzie tam miejsca ! Nie mogę też wybaczyć władzom miasta , że pozwoliły zlikwidować jedyne w regionie dziecięce sanatorium "Małgosia" nic nie tłumaczy takich decyzji !!!....Czarno to wszystko widzę....oj ! "Rozdziobią nas kruki i wrony"....
~gostek 4-06-2012 23:01
Myślę, że szczególnie panie na salach gimnastycznych powinny ruszyć pupcie i pilnowac , aby pacjenci ćwiczyli, a nie tylko podpisywanie zabiegów, które się nie odbyły, a ZUS i NFZ za to płaci !!! Tak samo na sali relaksyjnej, to zwykłe nabijanie kasy, z kilkudzisięciu osób korzysta z tego niekiedy kilka, reszta wpada po podpis i w długą !!! Należy też wydalać rozrywkowiczów i amatorów alkoholu, których na żadnym turnusie nie brakuje. ZUS i NFZ powinny mieć tam w środku swoich ludzi od monitorowania tego jak wykorzystywane są ich pieniądze !!!
~lala 4-06-2012 23:29
Oj gostek, gostek, malkontent z Ciebie. Pacjent, jak chce ćwiczyć, to ćwiczy i pilnować go nie trzeba. Nie bądź też taki surowy dla rozrywkowiczów. Sanatorium, to nie tylko kineza, fizyko i masaż. To również dobre winko, fajna imprezka i bara bara, w sumie najlepsza rehabilitacja. A Ty chcesz monotoring prowadzić? Za swoje pacjent pojechał, bo też płaci na ten Twój ZUS, KRUS, NFZ i tym podobne złodziejstwo. Nie martw się gostek, jak się wyluzujesz, to może na Ciebie ktoś zwróci uwagę?
~abc 5-06-2012 7:22
Jak żyć panie prezesie?
~kiro 5-06-2012 7:59
jak wielka łaska..."zwolnień nie będzie"...
~okoKGHMu 5-06-2012 20:57
biuro sobie posprzątaj prezesie z betonowych ˛niedouczonych podlizywaczy :)
~gogokuku 5-06-2012 21:26
8) zwolnienia uczcijmy minutą ciszy
~do-abc 5-06-2012 21:31
Prezes- w bidzie nędzy i ubóstwie
~NN 9-06-2012 16:47
Uważam,że marketing jest skostniały. Może trochę zmian?.
~at. 9-06-2012 16:56
Pakiet prywatyzacyjny Panie prezesie obowiązuje do grudnia 2013r. Został podpisany w grudniu 2010r. między: związkami zawodowymi, a właścicielem.Ten dopiero po podpisaniu pakietu podpisał kupno Uzdrowiska od skarbu Państwa.
~ 11-06-2012 14:00
dzień dobry
~ 11-06-2012 14:03
jak to miło zobaczyc znajoma twarz
~nn 7-01-2013 17:14
Zwolnień nie będzie, ale ludzie sami poodchodzą.
~GONIA 15-05-2013 19:21
jak to milo znowu Pana Prezesa zobaczyc :-) gonia
~wiedzaca 25-06-2013 10:40
a może tak Inspekcje Pracy podesłać do Uzdrowiska oczywiscie bez wcześniejszej zapowiedzi, bo to co tam się dzieje to masakra,mobing z przyzwolenia a pracownicy na skraju załamania psychicznego
~pfff 22-10-2013 22:21
Jacy wy jesteście .... ludzie ....Ja tu pracuje tyle lat i nigdy nie bylo problemów z niczym .Kierownik super gość ...prezes to juz wogole zaj.. ...
~kometa77 15-10-2014 20:08
Pracuje w Uzdrowisku od maja 2014. Prezes jast swietnym czlowiekiem,nie wielu takich ludzi znam. Kierownik Pan. R. Rowniez ok,choc moglby bardziej doceniac pracownikow:-)
~prywatnie.. 16-02-2016 23:56
Czy prywatnie, czy NFZ obsługa pielęgniarek, lekarzy i obsługi na zabiegach przypomina komunizm, bo jak można z nadciśnieniem tętniczym zlecić kąpiel w ciepłej wodzie z bąbelkami z dodatkiem borowiny ? Dzwonek na ratunek może dzwonić,i tak nikt go nie słyszy...więc jak ma wyglądać obsługa "komercyjnie" pod dyrekcją nowego Prezesa ? Rutyna, rutyna i nic nowego i dalej twierdzę, że jak za komuny...a byłam prywatnie na zabiegach.Zmiany od podstaw, to sprawi że Uzdrowisko stanie się Uzdrowiskiem, a nie odwalaniem 8 godz. pracy....dodać więcej młodej "krwi" do załogi, dać im szansę i panie pielęgniarki przeszkolić, ze w krytycznych sytuacjach należy wezwać lekarza, zwyczajnie go obudzić gdy ma drzemkę w godzinach pracy....Panie Prezesie..to pierwszy krok w pana pracy...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O bezpieczeństwie

Porównaj ceny z Jelonką.com

Senator zachęca do głosowania na maszty

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
327
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%