MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Nowy plac zabaw w Trzcińsku

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 13 listopada 2017, 8:12
Autor: WAC
Fot. Użyczone
W pobliżu świetlicy w Trzcińsku oddano do użytku nowy plac zabaw dla dzieci. Inwestycja została sfinansowana ze środków Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Nowy plac zabaw, wyposażony w sześć urządzeń zabawowych (między innymi w ściankę do wspinania, dwie huśtawki i zestaw ze zjeżdżalnią) zastąpił wcześniejszy zainstalowany w 2008 roku. Jego wartość to ponad 25 tysięcy złotych. Wszystkie zamontowane urządzenia posiadają atesty, zaś ich dostawcą była wyłoniona w trybie przetargu firma Magic Garden z miejscowości Pakość.

Na placu zabaw pojawiły się także słupki do rozwieszenia siatki do gry w siatkówkę oraz piaskownica ufundowana przez sołectwo wsi (ze środków za wynajem sali w świetlicy). W ramach prac wykończeniowych, zaplanowano zrobienie stref bezpieczeństwa pod niektórymi urządzeniami i wyrównanie terenu po zdemontowaniu poprzednich urządzeń

Ogłoszenia

Czytaj również

Ratunek ze śmigłowcem

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Papierosowy gang rozbity

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~xxx 13-11-2017 10:24
Plac zabaw fajny, ale jest to chyba jedyny plac na terenie gminy na którym brakuje oświetlenia. Nie dociera tu żadne światło, nawet z oświetlenia ulicznego, panują tu "egipskie ciemności", co sprzyja w cieplejsze wieczory schadzką, nie koniecznie dzieci i daje szansę na szybszą dewastację i zużycie.
~18 sqandal 13-11-2017 11:20
...czy to aby odpowiedni czas na otwieranie takiego placu , przez zime to wszystko zmarnieje . Ktos nie pomyślał no chyba ze środki finansowe nalezalo w tym roku wydać ..... a plac zabaw bardzo fajny .
~ 13-11-2017 11:46
Psy które puszczane są luzem po wiosce mają okazje gdzie się załatwić bramka jest przeważnie otwarta .
~marianek 13-11-2017 12:32
Nie tylko psy...niestety sasiadztwo sklepu a wlasciwie jego zasciankowych "klientow" nie zbytnio zacheca ,pozatym zbyt blisko "glownej"drogi i jak pisze przedmowca bramka praktycznie caly czas otwarta :/ Juz lepiej byloby zrobic taki park np:na terenie dawnego PGR-u tam przejezdzajacych aut nie ma,ale pewnie to teren nie na koszty gminy,tudziez cieszy mnie widok poprawiajacego sie stanu tej uroczej wioski :)
~pp :) 13-11-2017 15:29
A co to za różnica kiedy plac zabaw oddajesz ? Przecież niejedną zime przestoi tak czy siak , jedyne co to ze na klepisku takim kiedy nowoczesne place zabaw maja porobione strefy bezpieczeństwa. Tu ewidentnie ich brakuje.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Wrzuć nakrętki – dla dzieci

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Są dopłaty do lasów

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1045
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
6%