MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Nowy plac zabaw tuż przed odbiorem

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 28 lipca 2016, 7:28
Aktualizacja: Piątek, 29 lipca 2016, 7:22
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Na dniach odebrany zostanie nowy plac zabaw przy ul. Wyczółkowskiego w Jeleniej Górze. – To wspólna inwestycja miasta i Castoramy. Była ona bardzo potrzebna w tym miejscu – mówi Jerzy Lenard, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jeleniej Górze. Inwestycja za około 30 tys. zł już służy małym mieszkańcom.

Plac zabaw, który ma m.in. huśtawki, karuzelę, drabinki do wspinaczki i zestaw zabawowy w postaci drewnianego domku, jest już po odbiorze technicznym.

- W tym tygodniu odbędzie się odbiór ogólny – mówi Jerzy Lenard. – Jest to bardzo ważna inwestycja w tym miejscu, ponieważ najbliższe place zabaw są przy Szkole Podstawowej nr 10 oraz na Wzgórzu Kościuszki. Natomiast przy tym placu są trzy nasze budynki socjalne, w których mieszka kilkaset osób, w tym kilkadziesiąt dzieci. Mamy więc pewność, że plac nie będzie stał pusty, tym bardziej, że jest on dostępny dla wszystkich okolicznych dzieci – dodaje szef ZGKIM w Jeleniej Górze.
Plac o powierzchni 850 metrów mkw. powstał na ternie ZGKiM-u. Przy urządzeniach zabawowych stanęły ławeczki, gdzie integrować się mogą rodzice.

- Cieszymy się z tego placu i naprawdę jest on nam tu bardzo potrzebny, bo dzieci mamy tu wiele. Teraz część jest na basenie, ale w inne dni wszystkie urządzenia są zajęte – mówi Elżbieta Narodowiec. – Do pełni szczęścia brakuje tylko koszy na śmieci, do których użytkownicy mogliby wrzucać śmieci po chrupkach, napojach i słodyczach. W ten sposób dzieci od początku uczyłyby się porządku, a tak rzucają wszystko na ziemię. Aż szkoda mi pani, która sprząta codziennie ten teren – dodaje lokatorka jednego z bloków przy ul. Wyczółkowskiego.

Z placu już korzystają dzieci, te najmłodsze jak 3-letnia Nadia oraz czteroletni Mateusz, jak i te starsze: 7-letnia Ania Poleszczuk, 10-letnia Oliwia Maj, i 11-letnie: Sandra Wasik oraz Sandra Gajowska. - Plac jest super, chętnie tu przychodzimy – mówiły Ania i Oliwia. – Ja najczęściej korzystam z huśtawek, ale tak naprawdę bawimy się na wszystkich urządzeniach – dodała Sandra.

Szefostwo Castoramy przyznaje, że firma chętnie angażuje się w takie akcje i ma ogromną satysfakcję z tego, że może się dzielić swoimi zyskami z mieszkańcami. A nie jest to pierwszy jej gest na naszym terenie. Castorama wsparła również akcję Jelonki.com na rzecz domu samotnych matek z dziećmi z Pobiednej przekazując instytucji kolorową farbę do pomalowania ścian remontowanego budynku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jubileuszowy bieg w Szklarskiej Porębie

Stalowe rumaki w Karpaczu

Co z odpadami po Green Energy Power?  

Komentarze (28) Dodaj komentarz

~IWA 28-07-2016 8:06
A cóż to za tytuł ? Nowy plac zabaw tuż przed obiorem
~ 28-07-2016 8:09
castorama place zabaw buduje ale pracowników zwalnia w ramach cięć budżetowych
~gluś 28-07-2016 8:16
plac zabaw za 30.000tys. a jedna huśtawka dostosowana dla dzieci niepełnosprawnych 18.000zł
~kl 28-07-2016 8:55
Masakra aby tu plac tez był i to pod samymi oknami,,,a zresztą tam mieszka sama patologia i zyja tylko z opieki i 500+i ze zbierania puszek,,tylko patrzeć jak będzie to wszystko znikac i będzie dewastowane..Mamy już dosyć tej patologii miasto zrobilo tu GETTO,,,CIEKAWE KTO za niektórych tam placi czysze bo wiem ze opieka im placi i to sa nawet nie zle mieszkania,,,W jednym z tych budynkow to sa normalne mieszkania i miasto moglo by zrobić te mieszkania jako normalne a nie Socjalne,,to by tam polowa nierobów musiala by się wyprowadzić,,bo ten budynek już jest sporo zniszczony,,,Tam to tylko podpalenia handel narkotykami pobicia libacje akocholowe a nawet Morderstwo,,,Druga sprawa to w tym budynku mieszkania sa zle rozdysponowane bo po śmierci glownych najemców..
~kl 28-07-2016 9:13
Bo osoby które były tam zameldowane wcale nie opiekowaly się nimi i nie mieszkaly nawet pokazywaly się z poradycznie tam,,od czasu do czasu albo po dwóch latach lub po roku bo ,,Babcia,,,np,,zmarla,,a w nuczek dalej tam mieszka,,sam ,,,na dwóch pokojach lub przyprowadzana sobie kochanki z dzieckiem aby mieszkac tam,,,A MIASTO NIC Z TYM NIE ROBI,,,,
~GH 28-07-2016 9:16
A dlaczego ten plac zabaw ma sprzatac inna osoba za wasze bachory to waszym jest obowiązkiem utrzymywać tam porządek a nie chlac piwska na tym placu,,i tak tam wiekszac z was nie pracuje to macie nieroby czas aby posprzatac ten plac,,a nie kims się wyslugiwac,,,
~zdruzgotana80 28-07-2016 11:40
Biedne dzieci , bez przyszłośći z tej patoli w tych barakach .
~gh 28-07-2016 11:55
Jakie one biedne one potrafią tak sam jak ich rzekomi rodzice pic ,palic a bluzgac nawet ten maly co tam jest widoczny razem z tymi dziewuchami,,one już tez otafia robic to co dorośli taki maja przykład pijanych i patologicznej rodzinki która żadna ztych osob nie pracowala nigdy,,tylko pomoc spoleczna i nic po za tym,,a tylko robic kolejne bachory to otrafia
~obser 28-07-2016 12:43
Ten plac zabaw zniknie szybko bo patologia musi za coś chlać ,szczegolnie ze środkowego baraku ,tam to jest dopiero cyrk ,tam nawet policja się nie zapuszcza ,chyba że komuś nie zależy na życiu......
~ 28-07-2016 12:51
Te bloki to jak w filmie 13 dzielnica Luca Bessona tylko ogrodzenia brak ....
~zdruzgotana80 28-07-2016 13:32
Już po dzieciach widać że będą jak rodzice . Tą dzielnicę powinni ogrodzić bo co tam się dzieje woła o pomste do nieba . Borze widzisz a nie grzmisz !!!
~gh 28-07-2016 14:17
W tych dwóch blokach to mieszkają tez normalni ludzie którzy pracują,,i to nie jest patologia,,,/ale sa tez tacy którzy maja dosyć wypasine fury i nie tylko a tu mieszkają nie dziwne to trochę,,,/Zreszta tam już co niektórzy nie dostali nowych umow tylko pozwolene na mieszkanie //ponieważ maja bardzo duże dochody i dziwie se się ze oni tam jeszcze mieszkają,,,P.Janocha z lokalówki nic nie robi ,,w tym temacie a tam dużo ludzi już nie powinno mieszkac,,maja kase aby wyremontować sobie mieszkanie normalne czynszowe,,A NIE z grywają wielkie państwa,,
~R-1 28-07-2016 17:29
Ciekaw jestem kiedy będzie pozew zbiorowy mieszkańców okolicznych domów przeciwko miastu...Po tej lokalizacji wartość okolicznych mieszkań i domów dużo spadła.
~sajmon 28-07-2016 19:20
Mnie cieszy radość dzieci :) Ale mam pytanie jak jakieś dziecko ulegnie wypadkowi , uległo na takim placu przed odbiorem. To kto ponosi odpowiedzialność . Jak mniemam nie odebrany czyli nie dopuszczony do użytkowania bo po fotkach nie wygląda na nieodebrany czyli nie dopuszczony :)
~sajmon 28-07-2016 19:24
Chyba że to takie BETA testy to nie mam pytań :) wystarczy dopisać " Nie testowane na zwierzętach " :)
~gh 28-07-2016 19:30
A dlaczego przecież miasto nie zabralo nikomu jego własności to jest miasta ,,,i na niczyjej posiadlosci nie zamieszkali ci co tam mieszkają,,..tylko miasto nie umie dobrac odpowiednich ludzi aby było ok ,,,,Jak pytalamjuz nie raz to była glupia odpowiedz Naczelniczki tego wydzialu,,tj,p,JANOCHY,,ze oni nie wiedza kogo dam zasedlaja to jest smieszne ,ponieważ maja papiery tych co dam zasiedlają,,,a teraz to jest ,,,GETTO,,I SLAMSY,,Tu mieszkają z ekmisji a tez ludzie których nie stać na czyszowe mieszkania,,,ALE sa tacy co ich stać było i jest od samego początku na mieszkanie czyszowe,,,I co mieszkają Nawet były mieszkania wynajmowane wiec po co takiemu lokatorowi było mieszkanie skoro mieszkal i miał gdzie mieszkac to po prostu fikcja,,W tym bloku jest wiec mieszkan przydzielonych.
~gh 28-07-2016 19:32
Mieszkan ludziom którzy wcale tu nie mieszkają a mieszkania sa zajęte od 5lat od 2 lat i to jest w porządku raczej nie,,,
~gh 28-07-2016 20:01
Trzeba swoje bachory i ocholote pilnowac,,A CO niektórym może marzy się jakies odszkodowanie ,jak jakiś bachor leb sobie rozwali.albo co innego jak nie umieja się zachować to do ,,BUSZU,,z cholota..TO DO 19,20,CO TAK SIE BARDZO MARTWI A JAK NIE TO PILNOWAC PROSZE TE SWOJE BACHORY TYLE TAM MAJA DO ROBOTY NIE ROBY
~sajmon 28-07-2016 20:02
Hmmm... ~gh :) Polityka miejska i zarządzanie zasobem ludzkim jest obce naszym JG włodarzą :) Sam wychowałem się w tak zwanym przez nich "getcie" gdzie policja nigdy nie wbijała chyba że z obstawą regionalnego watażki :) i to on robił porządek na dzielni bo tamci dygali wysiąść :) Włodarze mieszkają w willach i dobrych dzielniach gdzie niema biedoty więc niema tam nikt pojęcia o życiu na tak zwanej ulicy :) Ale to nie ten temat tu przede wszystkim chodzi o dzieciaki :)
~sajmon 28-07-2016 20:15
~gh Wiesz co :) wydawałeś się spoko a okazałeś się strasznym f...rem :) Dzieciakom placu żałujesz . Hmmm .... obyś się rozje..ł na niedopuszczonej do ruchu drogowego drodze i zginą na śmierć tego ci życzę ja :) AAA i by twoja rodzina nie dostała ani grosza :) z poważaniem Sajmon :)
~Mamma 28-07-2016 23:13
Ale was nienawiść zżera. To wy komentujący jesteście patologią. W czym jesteście lepsi, że macie mieszkania po dziadkach i nie musicie gniezdzic się w socjalnych? A dzieci z tych rodzin mają w sobie wiecej empatii i kultury jak wy. Dziewczynka, którą tam widzę często przychodzi na 10 i gra z moim synem, ona mogłaby dawac wam lekcje dobrego wychowania Matoły z "wyższych sfer".
~ 29-07-2016 6:37
Normalne dzieci a nie bachory!!! A czy dzieci z patologii są gorsze niż te bogatych rodziców??? Którzy tak samo piją jak patologia tyle że nie na widoku? Imprezuja dzieci zostawiają rodzica bądź niania a potem rekompensuja im drogimi zabawkami i od pieluch wpajaja swoim dzieciom że biedoota to patologia... Nie każdy biedak to pijak i nie oceniajmy dzieci przez pryzmat rodziców
~gh 29-07-2016 9:11
Ty /sajmon/odemnie to trzy h,,,e w bok bo ja i moja rodzina pracujemy ,w przeciwienstwie to tej choloty,,co tam mieszka,,a bachory to sa gorsze od niektorych starych ludzi bo takich maja rodzicow,,meneli,,,nie wazne gdzie kto mieszka ale trzeba umiec zyc i zachowywac sie,,,a nie od rana do wieczora na nalewkach i beltach ,,to wszystko widac tylko dostana kase z opieki i 500 plus to od razu impreza tygodnowa,,a potem chodza i prosza okase nawet tak robia te bachory przychodza pod tesko dino,,izebraja...i co ty matole na to powiesz
~bb 29-07-2016 9:18
Ty /mamma/wielka sama jestes matolem,nie jedno krotnie to barachlo sobie sami zadzili taki los ze mieszkaja na socjalu,,..Bo nie umieli mieszkac jak normalni ludzie tylko jak patologia/////nikt ci nie broni wybuduj sobie domek na dzialce i mieszkaj..lub pod lasem,,co zazdrosisz,,sa wszedzie biedni ale takiej choloty i patologie to tu jest najwiecej,,a niby dzieci to sa dokladnie takie same,,,zreszta jablko od jabloni daleko nie poleci,,inne dzici potrafia sie zachowac mimo biedy,,ale to wynosi sie z domu/MADRALO//
~sajmon 29-07-2016 22:47
do ~gh Nie ma takiej opcji :) no niestety :) jeśli tak ci żal i tak ci się nie podoba własne życie to się rozwiedź i zacznij tak jak ci się podoba a nie narzekaj że ci dopierniczanie w robocie przeszkadza bo musisz zarobić na własne dzieci :) chyba że to sąsiada :) to też mi by się na cudze robić nie chciało :) Nie rozumiem twojego zawzięcia co do dzieci . to przecież są tylko dzieci takie jak twoje co bawić się chcą . Nadawał byś się w nazizmie kto ma przeżyć a kto nie na bank byłbyś w tym perfekcjonistą zastanów się nad sobą szczerze . A może zwróć uwagę na temat wypowiedzi !!!
~sajmon 29-07-2016 23:13
Drugą sprawą jest to że budowa takiego czegoś to raptem 2 dni :) taki słupek obsadza się w 5 minut :) nawet nie :) ale ktoś nawet na dzieciakach potrafi interes zbić :) plac miejski materiał gratis od Castoramy :) To niby skąd ten koszt 30.000zł wstydzilibyście się !!! podajcie wykonawcę do publicznej wiadomości !!! wiadomo będzie komu kabzę miasto napędza !!!
~sajmon 29-07-2016 23:23
Karuzela , drabinka linowa , huśtawka , zjeżdżalnia i dwie ławki przy wsparciu Castoramy koszt 30.000 zł dla mnie jesteście j...na bandą złodziej żerującą na dzieciach !!!
~bb 1-08-2016 15:09
Ty sajmon ,idz sie lecz d...lu ....to ze ty lezysz do gory h...jem i z opieki daja ci nierobieto nie kazdy taki jest dziadu..Dzieci to banda i cholota,,i spadaj

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Klasyki zjechały do Kowar

Czytelniczka: drogo i brudno

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
304
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
6%