MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Nowy parking dla petentów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 28 października 2009, 13:25
Aktualizacja: 13:25
Autor: Angela
Fot. Angela
Z końcem listopada zmotoryzowani mieszkańcy odwiedzający siedzibę urzędu miasta przy ulicy Sudeckiej będą mieli do dyspozycji 18 dodatkowych miejsc parkingowych oraz dwa dla osób niepełnosprawnych. Obecnie pełną parą trwają tam prace budowy nowego parkingu. Jego koszt to ponad 250 tys. zł.

Budowę nowego parkingu przy ulicy Sudeckiej realizuje Kółko Rolnicze Siedlęcin, które wygrało przetarg. Prace trwają tam od dwóch miesięcy. Zakończenie inwestycji planowane jest na 30 listopada. W związku z realizowanym zadaniem w minionym tygodniu zamknięto wjazd z ulicy Sudeckiej w Ptasią.

Jest to uzupełnienie miejsc parkingowych, które funkcjonują przy urzędzie miasta, a których przez cały czas brakuje – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.
Prace nadzoruje Wydział Informatyki i Obsługi Technicznej Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

– Będzie to parking dla petentów. Przez dugi czas mieliśmy z tym problem, a teren, na którym powstaje parking, dotychczas był bardzo zaniedbany. Wspólnota mieszkaniowa budynku nieopodal nie była zainteresowane jego zagospodarowaniem, więc podjęliśmy decyzję o jego wykorzystaniu na miejsca parkingowe – mówi Tomasz Dumycz, naczelnik Wydziału Informatyki i Obsługi Technicznej Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

W ramach prac wykonane zostanie nowa instalacja burzowa, która będzie podłączona do obecnie funkcjonującej, parking będzie też oświetlony i wyłożony kostką.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

To teren zapuszczony

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~hihi 28-10-2009 14:06
już nie ma "petentów", są tylko "klienci" ;))))))
~d. 28-10-2009 15:00
niezadowolny klient może wybrać konkurencję, więc jednak "petent'
~_Łowca byków 28-10-2009 15:09
Ani petenci, ani klienci tylko intruzi, którzy nachodzą urząd w nadziei, że załatwią dla siebie jakąś sprawę.
~toja 28-10-2009 17:04
Kółko z Siedlęcina??? A CO Z SYPIĄCĄ SIĘ ULICĄ LUBAŃSKĄ?!!!
~Dzidek 28-10-2009 17:49
PGR robi w Jeleniej? Toż z tej Jelonki juz wiocha sie zrobiła?
~ZABOBRZANIN 28-10-2009 18:29
Ale się spieli ! Parking jest oblegany przez pracowników, a nie przez zainteresowanych załatwieniem sprawy Jeleniogórzan. Ile razy się tam spogląde te same furmanki. Może zaczeli by parkować na ul. Pijarskiej pracownicy UM. Taki fajny i bezproblemowo jest miejsce... zawsze...tak powiadali jak szum się zrobił pod ratuszem !
~x 28-10-2009 20:03
Jeszcze przy sądzie cos przydałoby sie wykonac podobnego bo tam też zajęte wszystko przez sedziów, adwokatów i pozostałych pracowników sądu.
~petent 28-10-2009 21:06
I tu widać nieudolność i brak wizji włodarzy naszego zakorkowanego miasta. Ruch samochodowy postępuje lawinowo a część urzędów zamiast wyprowadzić w odpowiednim czasie na teren koszar przy Sudeckiej ( tylko 2km ) ,wyrzuca się w błoto pieniądze na placyk
~Tomy M. 28-10-2009 21:29
W tych budynkach pracuje ok 100 osób , więcej niż połowa przyjeżdża samochodami do pracy ... dla petentów miejsca i tak nie wystarczy bo samochody pracowników stoją tam równo 8 godzin !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Podczas to samo miejsce parkingowe przeznaczone dla petentów obsłużyłoby kilkanaście/kilkadziesiąt samochodów DZIENNIE!!! Czas skończyć z takim dobrodziejstwem, niech pracownicy parkują gdzieś dalej, bo ich samochody blokują parking urzędu miasta przez CAŁY DZIEŃ!!!
~dzidzia 28-10-2009 22:11
No nareszcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kazimierzp 28-10-2009 22:19
Wielu gości, klientów Urzędu to ludzie nie zmotoryzowani, starsi którzy przychodzą na piechotę lub przejżdżają autobusami, bo oprócz wydziału komunikacji są tu też wydziały zajmujące się sprawami socjalnymi, czy zdrowia. Jest też kasa w której bez dodatkowych opłat można uis...ć należności! Przeniesienie Urzędu na peryferie miasta byłoby dla tych klientów trudne do przyjęcia! Przypuszczam, w związku z lawinowym wzrostem motoryzacji, że za parę lat będzie rozważana konieczność budowy kolejnych pięter parkingowych! Chyba, że prawo się tak zmieni, że większość spraw ludzkich nie będzie wymagała obecności w urzędach, a ilość urzędów, co za tym idzie stanowisk urzędniczych się zmniejszy! Czego wszystkim życzę!
~Zdzich 28-10-2009 22:29
Dzień dobry, jeztem petentem... Heh, a Jelenia Góra już dawno stała się wiochą
~blablabla 28-10-2009 22:45
a wy wszyscy jak przyjeżdżacie autami do pracy do gdzie je zostawiacie?? na drugim końcu miasta może? Parkujecie albo na terenie zakładu pracy albo jak się da najbliżej. sami najmądrzejsi tu sie wypowiadają, co Tommy M?
~do blablabla 29-10-2009 7:43
Zakłady pracy staraja się zrobic oddzielne parkingi dla pracowników gdzie wstępu nie ma osoba trzecia i płacą podatki za ziemię jak każdy. Zerknij po większych zakładach pracy ! Widziałeś gdzieś problem z zaparkowaniem auta pracowników wiekszych firm ? Ludzie przyjeżdzają załatwić sprawy a nie szukać miejsca i jedzić wokół gmachu ! Może jednak postawić gościa od zbierania opłat jak w mieście i powylatują pracownicy jak będa musieli zapłacić za 8h parkowania. wtedy będą równi wobec opłat. Beszczelnością nie grzeszy czerwona honda na wjeździe codziennie do UM ! Czy w mieście się ktoś pyta gdzie ma zostawic auto jak pracuje 8h i ma do dyspozycji parkingi tylko pałtne. Co do prywatnych ludzi wiekszość kas zostało polikwidowanych i mozna płacić wszędzie i pora sie tego nauczyć. Sam wydział komunikacji potrzebuje dla aut parkingu ludzie z rejestracjami nie przychodzą z buta. Czy poza czubkiem własnego nosa urzędasy nie widza problemu czy myślą że nikt się nie domyśli ?
~???????????? 29-10-2009 22:11
nawet nie bylo propozycji n na zagospodarowanie tego terenu nawet podwórko z trzepakiem zabrali

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Synoptycy: burze, deszcz i silny wiatr

Politycy komentują wynik wyborów

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Skatepark za frekwencję?

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
645
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%