MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nowy oddział paliatywny w centrum onkologicznym

Wiadomości: Wrocław
Poniedziałek, 11 grudnia 2017, 12:21
Aktualizacja: Wtorek, 12 grudnia 2017, 15:25
Autor: (BP/ UMWD)
Fot. Użyczone
Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu przyjmuje już pacjentów na nowy oddział medycyny paliatywnej. W uroczystym otwarciu na początku grudnia br. wzięli m.in. udział: marszałek Cezary Przybylski, członek zarządu województwa Jerzy Michalak oraz dr Adam Maciejczyk, dyrektor DCO.

Oddział Medycyny Paliatywnej zapewni pacjentom nie tylko opiekę medyczną (odpowiednie ustawienie leków przeciwbólowych, kontrola objawów takich jak duszność czy wymioty), ale też wsparcie psychologa i rehabilitanta. Oddział ten dysponuje 11. łóżkami, powstał z myślą o pacjentach w zaawansowanym stadium choroby nowotworowej. Jego głównym zadaniem jest poprawa jakości życia chorych i ich rodzin.

− Poprawa warunków leczenia nowotworów to jeden z priorytetów działań samorządu w ochronie zdrowia. Zależy nam, żeby pacjenci mieli zapewnione kompleksowe leczenie na każdym etapie choroby – mówi marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Sale wyposażone są w specjalistyczny sprzęt dostosowany do potrzeb pacjentów w zaawansowanym stadium choroby. Pracować tu będzie 2 lekarzy i 15 pielęgniarek. W salach przewidziano też miejsce wypoczynku dla osoby bliskiej.

− To kolejny ważny "odcinek" onkologiczny w DCO. Chcemy zapewnić pacjentom kompleksowe leczenie oraz opiekę od momentu zdiagnozowania choroby aż po wsparcie w zaawansowanym jej stadium. Stawiamy na profilaktykę, wczesną diagnozę, wielodyscyplinarne leczenie i w razie konieczności opiekę paliatywną – podsumowuje dr Adam Maciejczyk, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Onkologii.
Oddział będzie współpracował z Poradnią Medycyny Paliatywnej i Hospicjum Domowym DCO świadczącym pomoc w domu chorego. Przebudowa i wyposażenie kosztowały ok. 2,5 mln zł.

− Poprawa standardów leczenia pacjentów nie jest zadaniem łatwym. To w głównej mierze odpowiedzialność rządu, ministerstwa zdrowia i NFZ. Nie możemy jednak czekać. Staramy się wspierać ten proces wszędzie tam, gdzie to możliwe – zaznacza Jerzy Michalak, członek zarządu województwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czego dotyczył Dolnośląski Kongres Samorządowy?  

Protest oświaty

Więcej na zabytki

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 11-12-2017 15:30
Polska się kończy na Wrocławiu. To prawda :(
~kora 11-12-2017 18:07
przerabiałem to w innych placówkach i dostanie się jest niemożliwe. Kolejki na 2lata do przodu to jest nonsens i parodia opieki medycznej.
~t 12-12-2017 2:00
Chichot obecnej władzy 11 łóżek na Dolny Śląsk , dobra zmiana kpi z ludzi !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wycieczka w urodziny mistrza

Egzaminy gimnazjalne w mieście (mimo strajku) trwają

Pożar domu w Staniszowie

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

Święta spokojne

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
549
Tak
67%
Nie
30%
Nie wiem
3%