MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nowy komendant sudeckich pograniczników

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 1 października 2011, 8:02
Aktualizacja: 8:02
Autor: Angela
Fot. SG
Sudecki Oddział Straży Granicznej ma nowego komendanta. Płk SG Grzegorz Budny po 34–letniej służbie, odszedł na emeryturę. Przekazał swoje obowiązki zastępcy płk. SG Antoniemu Ożogowi.

Zastępca komendanta głównego SG gen. bryg. Marek Borkowski podkreślił, że dotychczasowy szef sudeckiego oddziału Budny był dla wielu wzorem, jego doświadczenie i profesjonalizm pozwalał na sprawne zarządzanie i kierowanie oddziałem, nie zapominając o ludzkim podejściu i serdeczności.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych i rządowych, przedstawiciele instytucji współdziałających ze Strażą Graniczną. Obecni byli też m.in. komendanci z Bieszczadzkiego, Nadodrzańskiego, Śląskiego, Karpackiego Oddziału SG oraz przedstawiciele Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych w Lubaniu.

Pułkownik SG Antoni Ożóg ukończył studia w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu o specjalności Wojska Ochrony Pogranicza. W 1998r. ukończył politologię na Wydziale Nauk Społeczno-Politycznych Uniwersytetu Wrocławskiego, specjalizował się w administracji publicznej. Jest również absolwentem studiów podyplomowych w Szkole Praw Człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. W 2007 roku ukończył wyższy kurs obrony na Akademii Obrony Narodowej.

Nowy komendant swoją służbę rozpoczynał w Wojskach Ochrony Pogranicza. Od powstania Straży Granicznej piastował kierownicze stanowiska w kilku jednostkach. Od kwietnia 2005r. pracował na stanowisku Głównego Specjalisty w Inspektoracie Nadzoru i Kontroli Komendanta Głównego Straży Granicznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Remiza jak nowa

Salon Biznesu i Kultury „Genius loci" 2019  

Niebezpieczne wyzwania

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~społecznykap 1-10-2011 21:55
Ale kariera człowieka cale życie utrzymanka na garnku podatnikow ,teraz tylko musi czekać na wspaniałą emeryturę mundurowa i profity . Dlaczego takie eldorado stworzono mundurowym za prace blahą a właściwie zabawe w pracę - kosztem innej grupy społecznej .Czy to sie zmieni i zaczną rządzacy oszczędzać budzet po przez zahamowanie rozrzutności i obfite szerokie marnotrastwo pieniedzy na takie formacje i posady- a powstało ich od groma pod byle jakim pretekstem . Niech Polska rośnie w rozwój gospodarczy a nie w nieuzasadnione koszty i rozdawnictwo tworząc liczne posady czerpiące wachlarz pozytkow ,profitow i ogromnych pieniedzy publicznych pochodzących od ludzi pracyjących różnych w firmach i usługach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cieplice pod selfie

W setne urodziny Tomaszewskiego

Wypadek przy baniakach  

Stoi na stacji lokomotywa...

Mają w nosie pieszych

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
468
Tak
61%
Nie
36%
Nie wiem
3%