MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Nowy deptak w Karpaczu coraz bliżej

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 16 września 2017, 7:21
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 września 2017, 6:33
Autor: WAC
Fot. Użyczone
Już za około miesiąc będzie wiadomo, czy samorząd Karpacza dostanie wielomilionową dotację na przebudowę ulicy Konstytucji 3 Maja w miejski deptak.

Projekt samorządu Karpacza o wartości 8,6 miliona złotych obejmuje budowę reprezentacyjnego deptaka spacerowego przebiegającego ulicą Konstytucji 3 Maja. Miasto stara się o dofinansowanie tej inwestycji w kwocie ponad 5,3 miliona złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego, w ramach rewitalizacji zdegradowanych obszarów. Projekt znajduje się jeszcze na etapie oceny, przeszedł już pozytywnie weryfikację formalną i merytoryczną.

- W założeniu deptak będzie pełnił funkcję wypoczynkową, rekreacyjną i kulturową – mówi zastępca burmistrza Karpacza Kamila Cyganek. Planowane jest zastosowanie rozwiązań technicznych umożliwiających swobodne poruszanie się po nim osobom niepełnosprawnym. Według projektu nawierzchnia ciągu spacerowego będzie granitowa (materiał charakterystyczny dla regionu) z wykorzystaniem technologii płomieniowania. To zapewni jej trwałość i odporność na ekstremalne warunki atmosferyczne(szczególnie w okresie zimowym). Specyfika miasta determinuje także wybór materiałów, z których wykonane zostaną elementy małej architektury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zgon obok lokalu wyborczego

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Komentarze (25) Dodaj komentarz

~Real 16-09-2017 8:35
Trzymam kciuki za waszą i naszą wolnoś... eee kasę. Program jak najbardziej adekwatny, rewitalizacja zdegradowanych obszarów ;) Chociaż sądzę że już teraz można ściągnąć ten stary, odrapany, obrzydliwy, ogromny szyld z Leninem i sierpem młotem na deptaku. Chyba to gó..o wisi od czasów Rewolucji Październikowej. Czy może podoba się i pasuje?
~Do Real 16-09-2017 9:10
To sie nazywa swoboda podejmowania działalności gospodarczej. Dopóki bezradni radni nie zmienia prawa, to będzie wisieć. A za deptak też trzymam kciuki.
~Real 16-09-2017 9:30
9:10 a tej "swobodzie podejmowania działalności gospodarczej" nie można spróbować wytłumaczyć, działa to odwrotnie od zamierzonego celu? Jeśli nie było takich prób tzn. podoba się. Chyba każdy rozumie, czy może nie, to nie jest tylko reklama? Ps. może vis-à-vis powiesić Stalina czy Hitlera?
~ 16-09-2017 10:05
Módlmy się aby urzędnicy za dużo nie ukradli ament
~Do 10:05 16-09-2017 12:42
Spokojna głowa :) Środki unijne muszą zostać wydane na określony cel z ew. "przesunięciami" określonej kwoty np. na dodatkowe nasadzenia, klomby..., gdy okaże się, że pewien etap budowy wyniósł mniej, niż podana we wniosku kwota. Na wszystko jednak trzeba uzyskać zgodę. Każdy grosz musi zostać skrupulatnie rozliczony. Nie mniej trzeba przyznać, że burmistrz Jęcek wziął się ostro do roboty i od objęcia posady burmistrza na "dzień dobry" "odchudził" Urząd Miasta po zamówieniu specjalnego operatu mającego na celu obliczenie niezbędnych w urzędzie stanowisk, zwiększył ilość kamer monitoringowych i nie tylko.
~ue 16-09-2017 14:06
Właśnie zakładane są hurtownie które będą pośredniczyć w dostawie materiałów z jeleniogórskich sklepów. Z niewielkim narzutem.
~duch gor 16-09-2017 14:30
przepiekne miejsce, pochodze z kowar ale dawno juz tam nie mieszkam, gdziekolwiek nie jestem zawsze promuje karpacz i karkonosze, dzieki temu wielu ludzi tam przyjechalo, np ze szczecina i sa zachwyceni, sam raz czy dwa razy w roku jestem w karpaczu jako turysta, oprocz tego ze rzezbia na kase jak moga jest wspaniale, kocham to miejsce
~bllee 16-09-2017 15:24
A co na to burmistrz Szklarskiej Poręby która stoi w miejscu od lat?
~Real 16-09-2017 15:35
12:42 wiesz z tego co obserwuje, to zachowanie jest typowe dla PO i ich sympatyków ;) Trzy lata prawie nic nie robimy, a w roku wyborczym "jedziem z inwestycjami". Pragnę przypomnieć, teraz mamy wysokie ceny na materiały budowlane i robociznę, będą jeszcze droższe. Jest wielki boom na rynku nieruchomości. Dobry okres, czytaj taniej, minął. Teraz zaczynane inwestycje będą lekko o 30% droższe. Tak wiem, wiem, wiem procedury i .... wie co jeszcze na kiepskie tłumaczenia. Krótko, dwa lata są w plecy :(
~krzych 16-09-2017 17:10
ale ty real jesteś durny :) aż mi ciebie żal tak w jarka zapatrzony jesteś haha
~Do Real 16-09-2017 17:34
Misiu, ty wiesz wszystko i na wszystkim się znasz. Taki nasz lokalny, forumowy ekspert. Ile czasu trwa załatwienie pozwolenia na budowę?
~Do Real 16-09-2017 17:44
Ja nie patrzę na dokonane inwestycje czy te, które będą wykonywane przez pryzmat przynależności kogoś do partii. Był Malinowski i robił tylko to, gdzie węszył prestiż i szansę na to, że ludzie będą klepali go po ramieniu i chwalili. Tymczasem współpraca z tym Panem układała się tragicznie. Wiem to nie tylko od osób postronnych, lecz mogę to powiedzieć o sobie. Rozmowa z Panem Malinowskim, to rozmowa niczym z koniem przez telefon. Zero profesjonalizmu. Oby tylko ten człowiek nie kandydował ponownie.
~Real 16-09-2017 18:13
LOL prawda w oczy kole ;) Co? 17:34 Pozwolenie na b. osoba prywatna załatwi, projekt + uzgodnienia + wydział arch. , 3-4 miesiące, z autopsji. Pozwolenie na b. załatwiane przez urzędników trwa min. rok lub dużo dłużej. W dodatku jakoś tak wszystko kosztuje min. dwa razy tyle co osobę prywatną. Zgadza się jestem taki Leonardo z Winczowa ;) Ps. 17:10 błędne wnioski wysuwasz koleś, szkoda gadać.
~Grzegorz z k.... 16-09-2017 19:50
Real zejdź na ziemię nie będziesz burmistrzem
~Real 16-09-2017 19:55
19:50 Real nigdy nie był, nie jest i nie będzie politykiem. Za żadne pieniądze, nie potrafiłbym się prostytuować. Aleś wymyślił...
~Real 16-09-2017 20:03
Byłem prawie 2 h na standby. Cisza, jakiś z 19:55 napisał... tak że ręce opadają do kolan. Jak macie coś do powiedzenia to merytorycznie proszę. Mamy Saturday Night Fever i niedługo będę, ale gdzie indziej :)
~Real 17-09-2017 8:25
17:34 zadałeś mi pytanie i uzyskałeś odpowiedz. Moja kolej, dlaczego przez trzy lata nie robi się prawie nic? I drugie, dlaczego inwestycje realizuje się dopiero w roku wyborczym? Jeśli znasz inną odpowiedz niż, dlatego żeby ponownie zostać wybranym to proszę, słuchamy.
~Do Real 17-09-2017 8:50
Misiu, ty nasz ekspercie. Mylisz się. Inwestycji nie robi sie w roku wyborczym. Dobry gospodarz tak organizuje, planuje, przygotowuje projekty budowlane, uzyskuje wszystkie zgody, organizuje przetargi, wyłania firmy, układa harmonogram rzeczowo finansowy, żeby w roku wyborczym mieć ZAKOŃCZONE inwestycje! Duże wyzwanie logistyczne. 3 lata knucia, żeby na koniec mieć stadion, ka...lizację, monitoring, wyremontowane drogi, parki, nową stację GOPR i pieniądze na deptak. Acha i trzeba się jeszcze z Kopą dogadać, żeby wyciąg nie stawał za wcześnie, tylko w roku wyborczym. REALizuj się przed klawiaturą dalej. Pozdrawiam.
~Real 17-09-2017 9:11
Po pierwsze primo, twoje umizgi 'misiu' nic nie dadzą, jestem zdecydowanie hetero i żadne takie... , szukają gdzie indziej. Po drugie primo, trzy lata cyt. organizuje, planuje, przygotowuje, uzyskuje, wyłania, układa, i jeszcze można użyć masę innych przymiotników, a można krócej, głównie robi się pozory pracy. Gratuluję samozadowolenia i buty, jakże typowego dla konkretnej orientacji. Po trzecie primo, a tak konkretnie co jest ukończone po trzech !!! latach, a nie co będzie?
~gośc 17-09-2017 9:43
poco te gadki jak na razie to tylko plany ,a co z tego wyniknie zobaczymy.
~Do Real 17-09-2017 11:39
Załamka. Małolat? Po pierwsze twój ostatni post pokazuje, że nie potrafisz się odnieść do wypowiedzi przedmówcy, a jeśli rzeczywiście aż takie masz problemy, to ci wytłumaczę, że on zwracał się do ciebie per 'misiu' ponieważ potraktował cię protekcjonalnie, o ile jesteś w stanie to zrozumieć. Po drugie jedyna słuszna partia dowodzona przez nieomylnego pierwszego sekretarza, a wszyscy pozostali to zaplute karły reakcji, wrogowie, zdrajcy itp... to już widzieliśmy w tym kraju, sterowane przez naszego wielkiego sprzymierzeńca ze wschodu... Jeśli taki wróg ojczyzny coś robił to zawsze był bandytyzm, błąd itd, a jeśli członek jedynie słusznej partii to nigdy to nie była kradzież czy rozbój itd. Zawsze to miało uzasadnienie, chociażby nawet wyglądało tak samo jak u owego wroga...
~Real 17-09-2017 14:29
LOL coś podobnego, wprost niesamowite, naprawdę nie zauważyłem że potraktował mnie protekcjonalnie!. No popatrz popatrz, jaki ten Real jest niedomyślny!. A czy to aby nie był szacunek dla drugiej strony, że nie odpowiedziałem w ten sam sposób, tylko zażartowałem?. Ale widzę co niektórzy chcą, a nawet domagają się traktowania protekcjonalnego, ależ proszę, Koziołku Matołku ;)
~Do Real 17-09-2017 21:30
Ty Real, to jednak tępy jesteś! Jak twoi Góru!!!
~niepis 17-09-2017 23:40
A jaki stanie pomnik
~Real 18-09-2017 7:15
Koziołek Matołek powiedział, co wiedział.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Norweska Dolina Luxury Resort***** – 4 dzieci gratis, poleca ITAKA

Podgórzyn chce wyjść z KSWiK

Czyżby Andrzej Duda?

Ciepło bardziej eko

Izba Tradycji Pożarniczych w Lubomierzu

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
888
Tak
45%
Nie
41%
Nie wiem
13%