MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nowy blask perełki socrealizmu

Wiadomości: REGION
Piątek, 30 października 2009, 8:58
Aktualizacja: 8:58
Autor: Ania
Fot. Ania
Ponad 800 tysięcy złotych kosztuje remont Miejskiego Ośrodka Kultury w Kowarach. Obecnie trwają prace końcowe pierwszego etapu prac. Przeprowadzono termomodernizację, wymieniono instalację grzewczą i okna. Planowany jest jeszcze remont dachu i elewacji.

Pieniądze na ten cel kowarski magistrat pozyskał z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Remont budynku był niezbędny. Przestarzały system grzewczy kosztował mnóstwo pieniędzy i był nieskuteczny. Dlatego w środku było przeważnie zimno. Poza tym od 70. XX wieku nikt nie przeprowadzał tam remontu. Warto dodać, że gmach kowarskiego ośrodka jest modelowym przykładem architektury realizmu socjalistycznego.

MOK w Kowarach prowadzi szereg bezpłatnych zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Są warsztaty profesjonalnego malarstwa, przygotowujące do egzaminów w akademiach sztuk pięknych. Zainteresowani muzyką mogą się bezpłatnie nauczyć grać na saksofonie i innych instrumentach. Jednak mimo tak atrakcyjnych zajęć prowadzonych za darmo chętnych jest niewielu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Była gala z nagrodami

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Nowy konkurs na prezesa KCGO

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~olo 30-10-2009 12:25
mam pytanie Gdzie ma siedzibę pan Kupa ze swoimi kolorowymi eksponatami

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Suplementacja witaminą D

Nabór wniosków na wymianę pieców

Koncert Papieski  

Wypadek przy sądzie

Wybory: Zwycięstwo PiS

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
698
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%