MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Nowoczesny ZOL otwarto w Kowarach

Wiadomości: Kowary
Sobota, 2 września 2017, 7:33
Aktualizacja: Niedziela, 3 września 2017, 7:00
Autor: Joanna
Fot. Użyczone
W tym tygodniu (30.08) oficjalnie otwarto Zakład Opiekuńczo–Leczniczy w Kowarach. Oddział został przeniesiony ze starej siedziby przy ul. Jeleniogórskiej do zmodernizowanych pomieszczeń w szpitalu przy ulicy Sanatoryjnej. Liczba miejsc nie uległa zmianie, ale warunki są o wiele lepsze.

Prace budowlane trwały pięc miesięcy. Koszt inwestycji wyniósł ponad 1,7 mln złotych. W nowej siedzibie ZOL zajmuje całe drugie piętro szpitala. Znajdują się tam miedzy innymi nowoczesne sale rehabilitacyjne, sale dziennego pobytu, sale do terapii zajęciowej, gabinety do psychoterapii oraz zabiegowe. W pokojach zainstalowano system wezwaniowy. Część z nich jest wyposażona łazienki, w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

– ZOL to ważne miejsce dla lokalnej społeczności. Jesteśmy z tego dumni, że możemy zapewnić naszym bardzo potrzebującym pacjentom opiekę na tak wysokim poziomie i w godnych, komfortowych warunkach. Tak widzimy naszą misję: podnosić jakość leczenia i opieki łącząc to z racjonalnym zarządzaniem naszymi szpitalami – powiedział Rafał Szmuc, prezes zarządu Grupy EMC.

ZOL świadczy usługi z zakresu opieki długoterminowej. Świadczenia zdrowotne obejmują leczenie, pielęgnację i rehabilitację osób, u których zakończono diagnozowanie lub leczenie operacyjne, ale które ze względu na stan zdrowia wymagają stałego nadzoru fachowego personelu medycznego. Tutaj pacjenci dostaną całodobową opiekę. Ponadto chorzy mają zapewnione środki farmakologiczne, materiały medyczne, wyżywienie, terapię zajęciową, rehabilitację – wszystko dostosowane do ich stanu zdrowia.

W ZOL znajdą pomoc osoby ze schorzeniami fizycznymi, somatycznymi, z demencją starczą oraz różnymi schorzeniami towarzyszącymi m.in. uogólnioną i nieokreśloną miażdżycą, chorobami układu krążenia, stanami po skomplikowanych złamaniach, trudno gojącymi się ranami, chorobą zwyrodnieniową stawów czy przewlekłymi schorzeniami układu oddechowego.

W zakładach opiekuńczo – leczniczych pacjent pokrywa koszty opieki socjalnej. Natomiast placówki, które posiadają kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia jak Szpital Bukowiec w Kowarach, pobierają opłatę w wysokości 70 proc. renty lub emerytury. Czas pobytu w ZOL wynosi do sześciu miesięcy. Przedłużenie go w uzasadnionych medycznych przypadkach wymaga zgody Dyrektora Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

W środę, w oficjalnej uroczystości otwarcia ZOL w szpitalu Bukowiec, wzięli udział m.in. Kamil Zieliński - wicewojewoda dolnośląski, Zbigniew Hałat zastępca dyrektora ds. medycznych Oddziału Dolnośląskiego NFZ i Anna Konieczyńska - starosta jeleniogórski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mobilizacja przed II turą

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Porównaj ceny z Jelonką.com

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~alex 2-09-2017 15:58
Pani Aniu co tam slychać w starostwie jakas cisza panuje nikt nikogo nieodwołuje ani nikt nikogo nie podaje do prokuratury czyżby to cisza przed burzą

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Podgórna jest nadal zarośnięta

Są nowe defibrylatory w Jeleniej Górze  

Fundusze dla powiatu

Festiwal Kolorów w Kamiennej Górze

Policyjna akcja "Pieszy"

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
5
Tak
60%
Nie
20%
Nie wiem
20%