MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Nowocześniej w komisariatach

Wiadomości: JELENIA GÓRA DOLNY ŚLĄSK
Wtorek, 6 kwietnia 2010, 9:05
Aktualizacja: Środa, 7 kwietnia 2010, 7:59
Autor: Angela
Komisariat Policji w Cieplicach.
Fot. TEJO
Latem rozpoczną się prace dotyczące modernizacji dwóch komisariatów policji: w Cieplicach i Szklarskiej Porębie. Podpisano bowiem umowę między Urzędem Marszałkowskim a Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu. Dzięki temu są pieniądze na ten cel. Przetarg na wykonawcę ma zostać ogłoszony niebawem.

– Istotnym argumentem przy wyborze miejsca wypoczynku przez turystów jest poczucie bezpieczeństwa. Przyznając to dofinansowanie chcemy, by turyści odwiedzający nasz region poza wypoczynkiem, atrakcjami kulturalnymi czy sportowymi czuli się u nas bezpiecznie. Dlatego zmodernizowane zostaną komisariaty w dziewięciu turystycznych miejscowościach, a w trzech miastach uruchomiony będzie monitoring – powiedział po podpisaniu umowy Marszałek Łapiński.

W ramach projektu przeprowadzona zostanie modernizacja m.in. komisariatów policji w Cieplicach i Szklarskiej Porębie. Cieplicki komisariat ma zostać zmodernizowany i przebudowany. Ma w nim powstać im. punkt recepcyjny, a sam budynek zostanie przystosowany dla osób niepełnosprawnych, pojawi się też nowa elewacja. W Szklarskiej Porębie poza punktem recepcyjnym wymieniony zostanie dach budynku.

– Nasze komisariaty skorzystają na tych dofinansowaniach bardzo dużo, otrzymamy środki w granicach 600 – 700 tys. zł na każdy z budynków. Komenda Miejska w Jeleniej Górze otrzyma te środki na dwa komisariaty, inne komendy otrzymają pieniądze na modernizację tylko po jednym komisariacie. To wyraz uznania ze strony komendanta wojewódzkiego – mówi inspektor Zbigniew Ciosmak, szef policji w Jeleniej Górze. – Dzięki tym pieniądzom zyskają nie tylko komisariaty czy policjanci, ale i społeczność.

Prace rozpoczną się latem. Ich zakończenie planowane jest jeszcze na ten rok.
Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007- 2013 i przyznane zostały w ramach Priorytetu nr 6 „Wykorzystanie i promocja potencjału turystycznego i kulturowego Dolnego Śląska”. Wnioskodawcą Projektu pt. „Poprawa standardu infrastruktury bezpieczeństwa, jako element wzmocnienia potencjału turystycznego Dolnego Śląska” jest Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, wraz z partnerami wśród, których znalazły się: Miasto Jelenia Góra, Gmina Kudowa Zdrój, Gmina Bystrzyca Kłodzka, Gmina Lądek Zdrój, Gmina Miejska Polanica Zdrój, Gmina Miejska Nowa Ruda, Gmina Lubawka oraz Gmina Miejska Kamienna Góra. Całkowita wartość projektu wynosi 10,7 mln zł, a przyznana unijna dotacja, to 5,8 mln zł, z czego ponad milion zł trafi do Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ślubowały pierwszaki

Seniorzy świętowali

Chcą odwołania przewodniczącej

Komentarze (30) Dodaj komentarz

~Obywatel 6-04-2010 9:32
Należy im się by jeszcze skuteczniej eliminowali ćpunów z naszych ulic.
gwiazdeczka 6-04-2010 9:33
Turyści w Szklarskiej Porębie czują się zagrożeni____niebezpiecznie___bo____policjantom kapie na głowy w ich biurach???? Przecież i tak interesantów przyjmuje się na dole a nad jeszcze 2 pięterka. –" Istotnym argumentem przy wyborze miejsca wypoczynku przez turystów jest poczucie bezpieczeństwa. Przyznając to dofinansowanie chcemy, by turyści odwiedzający nasz region poza wypoczynkiem, atrakcjami kulturalnymi czy sportowymi czuli się u nas bezpiecznie. Dlatego zmodernizowane zostaną komisariaty ...." "W Szklarskiej Porębie poza punktem recepcyjnym wymieniony zostanie dach budynku." Bezpieczeństwo!!!!jak malowane!!!
~olo 6-04-2010 10:51
gwiazdeczko nie narzekaj w Kowarach zamkną komisariat to dopiero będzie bezpiecznie i jak znajomych odwiedzisz to ktoś może zabrać twojego opelka
~aaa 6-04-2010 11:50
Szkoda że nie pomyślano o komisariacie w Kowarach, kto tam był i widział ten wie o czym piszę- nie był remontowany w zasadzie nigdy (tylko odmalowany może 10 lat temu).Ale kto by się troszczył o taką zapyziałą dziurę,której jedyną atrakcją są Cyganie, gdzie turysta w ogóle nie zagląda
gwiazdeczka 6-04-2010 13:22
olo~~kochany nie mam już opelka niestety a moi znajomi z Kowar się wyprowadzają....(skąd wiesz,że mam?) A tam czy z komisariatem czy bez...to i tak i tak nie czuję się bezpieczna. W Szklarskiej wymienią dach i...w nocy także nie będzie się do kogo zwrócić o pomoc (w razie w...) tylko będzie trzeba "latać" po okolicy i szukać panów patrolujących.....okoliczne zagajniki....hrrr hrrr ;) Nie sądzę bynajmniej aby pan\pani z recepcji była w jakiejkolwiek sprawie bardziej kompetentna niż dyżurujący Policjant.
~stary lys 6-04-2010 15:21
jacy k...cywile w recepcji? co za durny pomysł!
~J25 6-04-2010 15:25
Popieram gwiazdeczkę
~olo 6-04-2010 15:46
gwiazdeczko weźmiesz swoją suczkę i wystawisz społeczny patrol ....wiesz ORMO czuwa!
~;-) 6-04-2010 16:20
a internet na dołkach będzie?
gwiazdeczka 6-04-2010 16:41
Pozdrawiam J25 :).......olo~~ Ty się mnie nie bój ;)
~fan milicji 6-04-2010 17:29
Dobrze zeby w slad za modernizacja, szla jeszcze edukacja, bo czesto dalej jest tak, ze jeden policjant umie pisac a drugi czytac...
~Ciepliczak 6-04-2010 18:31
Moze by lepiej przeznaczyc te pieniadze na zmiany organizacyjne ,dyscypline i wymiane tych słuzb w policji na świeże łącznie z wierchowką , ktore by posiadały konkretne namacalene wyniki w zwalczaniu chuligaństwa ,dweastacji w mieście , bo do dzisiaj sa wysprajowane poświnione budynki w centrum Cieplic ,spalone smietniki brud a do dnia dzisiejszego ne zatrzymano sprawcow i winnych ,nie ukarano nie zmuszono ich do naprawy i odmalowania ścian itd.. Dlatego informacje o pieniadzach dla policji i niby poprawa bezpieczeństwa w przyszłości to jest zaciemnienie odpowiedzialności i setna sprawy z ich obowiazków -bo po kosztownym remoncie komisariatu beda siedziec przed laptopami , monitorami a chuligani beda robic swoje - natomiast policja bedzie sie usprawiedliwiala , ze za malo kamer w mieście , brak pieniedzy na wszystko jak to bywa zwyczajowo i to bedzie kolejny powod bezradności policji. Dlatego wydawanie kolejnych pieniedzy na niedawne remonty komisariatu jest marnotrastwem , a policja winna byc w uliczkach Cieplic i mieć wyniki aby sprostać choc w malym oczekiwaniom mieszkańców. Policja nie gwarantuje żadnego bezpieczeństwa w uzdrowisku tak jak to jest na zachodzie - chyba że ofiara sam sie obroni i ma przy sobie kopyto np. w spacerowej ścieżce w parku..Luksusowy komisariat to nie jest recepta na poprawe bezpieczeństwa , ladu i porzadku lecz lekka rozpusta.
~ 6-04-2010 18:47
Istotnym argumentem przy wyborze miejsca wypoczynku przez turystów jest poczucie bezpieczeństwa !!!! Hi hi hi co za bzdury !!!! Czy bezpieczenstwo polega na tym , ze idioci w mundurach karaja wszystkich i wszystko co sie rusza ??? Mam na mysli Szklarska Porebe gdzie pewien znany idiota zaprosil idiotow ze szkolki policyjnej z legnicy . Niewiem czy wiecie, ze POLICJA jest dla nas !!!! dla nas szarych ludzi i ma nam sluzyc nie my jej do cholery jasnej !!!! A tu polglowki w szarzy pol-kraweznik gnebili naszych turystow !!!! Niechce mi sie pisac !!!!! Brawo tylko w polsce !!!!
~Do 18:47 6-04-2010 19:37
Hehehe to ile dostałeś tych mandatów od tych Policjantów ??? Pewnie w hu.... skoro tak ich nie nawidzisz !!! Ale wiesz co, Oni mają głęboko w dup.....czy ty ich lubisz czy nie. Oni ci walą mandat- mają satysfakje, państwo im za to płaci A Ty się wk......i stresujesz !!!! Hehehe.
~olo 6-04-2010 19:53
ja się Ciebie nie boję tylko po co tyle wystawałem na drodze do CPD i wypatrywałem opla z gwiazdeczką
~szoszon 6-04-2010 20:33
Komsariat będzie pikny tylko szkoda że w nocy w najbliższym czasie nikt nie będzie mógł nas obsłużyć bo ktos madry wymyślił sobie żeby zikwidować stanowiska dyzurnych. Brawo. Niech żyje poczucie bezpieczeństwa.
~do 18.47 6-04-2010 20:36
A znasz osobiści tych ludzi których obrażasz? Którym zarzucasz debilizm i idiotyzm? Znasz tych absolwentów Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego, którzy odbywają praktyki w OPP Legnica. Pewnie nawet nie wiesz jak jesteś żałosny. Policja jest owszem dla nas. Jest także by poprzez restrykcje chronić nas porządnych obywateli przed łamiącymi prawo. Po to dostali takie uprawnienia by dyscyplinować osoby łamiące prawo.
~pytanie 6-04-2010 21:09
po co inwestować w szkalrską porębę, jak policja sie stamtąd zabierze - kto później kupi taki pusty budynek z nową recepcją?
gwiazdeczka 6-04-2010 23:17
olo~~ łobuzie Ty mogłeś goprowców tam wypatrzeć...mnie widziałeś co dzień....;)wtedy...
Cień 7-04-2010 0:50
Czytam tytuł, czytam początek artykułu i już sobie myślę- Robocopa chcą zakupić, broń laserową? Ale czytam dalej, a tu się okazuje, że my dalej jesteśmy 100 lat za murzynami. Jeżeli chodzi o to dla kogo jest policja, to przecież to jest jasne, że nie dla nas, tylko dla złodzieji w białych kołnierzykach.
~do CIEŃ i nie tylko 7-04-2010 7:45
złodzieje w białych kołnierzykach??? - księża??? Pani na kasie w tesco też jest dla klienta, szef jej każe uśmiechać się, to się uśmiecha - za to jej płaci. Jeśli szef każe budowlańcowi oszczędzać na wszystkim, to ten stosuje się do polecenia i odpiepsza fuszerkę - za to mu płacą. Zakładając, że policjanci są zwykłymi pracownikami opłacanymi przez państwo, jak sądzicie, będą robić to czego Wy oczekujecie, czy to czego oczekuje od nich władza? Odpowiedź jest prosta, zawód jak każdy inny. Mówiąc stanowcze NIE policyjnym statystykom i wymyślaniem niestworzonych rzeczy, ŻĄDAJMY respektowania naszych praw. PAMIĘTAJMY TYLKO O JEDNYM - jeśli my nie zmienimy swojego nastawienia do policjantów, to pańtwo (które kieruje się społecznymi oczekiwaniami!!!) na pewno tego nie zrobi - jeśli my kopiemy policjantów, jest to sygnał dla państwa że policjantów trzeba kopać, bo takie są oczekiwania społeczeństwa. Życzę nam wszystkim, żebyśmy zrozumieli zasady współżycia społecznego i wybrali tą lepszą drogę postępowania.
~olo 7-04-2010 11:39
A teraz
gwiazdeczka 7-04-2010 18:41
Na początkowym przystanku w Jel. z którego jedzie autobus do mojej wsi... ;)-wyczerpujące??
~olo 7-04-2010 19:25
to przy dworcu PKP
Joker 7-04-2010 22:17
cytat "– Istotnym argumentem przy wyborze miejsca wypoczynku przez turystów jest poczucie bezpieczeństwa. Przyznając to dofinansowanie chcemy, by turyści odwiedzający nasz region poza wypoczynkiem, atrakcjami kulturalnymi czy sportowymi czuli się u nas bezpiecznie. Dlatego zmodernizowane zostaną komisariaty w dziewięciu turystycznych miejscowościach....powiedział po podpisaniu umowy Marszałek Łapiński. " - następny cytat "– mówi inspektor Zbigniew Ciosmak, szef policji w Jeleniej Górze. – Dzięki tym pieniądzom zyskają nie tylko komisariaty czy policjanci, ale i społeczność". - kochani, ja tylko cytowałem, natomiast już w dniu dzisiejszym w innym poście pisałem o wiedzy podstawowej, można to odnieść do logiki - dlaczego ? bo jedno zdarzenie musi wynikać z drugiego - w logice (nie tej matematycznej) musi powstać ciąg logicznych zdarzeń (argumentów) aby czyjąś wypowiedź, czy zdanie, uznać za prawdziwe. ----------------- to może zastanówmy się czy wypowiedź Pana Łapińskiego i Pana Ciosmaka nawiązują do logiki ? A więc kochani, byliście kiedyś na wczasach ? uprawialiście turystykę ? jesteście w stanie wyciągnąć logiczny wniosek? kiedy wczasowicz, turysta, czy ewentualnie mieszkaniec danej miejscowości pojawia się na komisariacie ? - Odpowiedź pełnym zdaniem brzmi tak : Tylko wtedy i wyłącznie wtedy, kiedy będą poszkodowani !!! tzn. kiedy ukradnie im ktoś auto, plecak, portfel, kurtkę, dokumenty - czyli w momencie kiedy ta policja nie zapewni właściwego bezpieczeństwa poszkodowanym ! Aleeeeeeee ! wtedy Ci poszkodowani udadzą się na komisariat, a tam widząc odnowiony komisariat poczują się bezpieczniej. Cholender, jak dzisiaj rano w MR w wiadomościach lokalnych usłyszałem wypowiedź komendanta, to o mało nie udusiłem się śniadaniem. --- A wystarczyło zapytać innych, może podpowiedzieliby, że monitoring TAK, poprawia bezpieczeństwo ! Natomiast modernizacja komisariatów polepszy jedynie warunki pracy pracującym tam ludziom !!! Nie wynika z tych wypowiedzi, że w Szklarskiej czy w Cieplicach będzie zainstalowany monitoring, wynika natomiast jasno, że będą tam zmodernizowane komisariaty - ale ta modernizacja, niestety ! nie polepszy bezpieczeństwa.
gwiazdeczka 8-04-2010 8:43
Nie.Ani PKS.
~olo 8-04-2010 9:37
no to pozostają tylko czerwone, poddaje sie :-(
gwiazdeczka 8-04-2010 12:02
Spod marketu też jakiś ma swój początek.....aż do 3 miast. Już wiesz na pewno ;-)
~olo 8-04-2010 16:05
To jakaś masakra! Tropić opla było łatwiej. Ciekawe kiedy włączą cenzurę
gwiazdeczka 8-04-2010 18:07
teraz trop audi (chwile będzie w moim posiadaniu)-choć ostatnio częściej wybieram przewoźnika... Czas pokaże kiedy cenzura..

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spór o edukację seksualną

W parku poczuli się jak w toalecie i pijalni

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

"Praca" jest, ale chętnych nie ma  

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
379
Tak
55%
Nie
38%
Nie wiem
7%